Jak bardzo unowocześniła nam się obecnie sprzedaż? Co możemy nazwać nowoczesną formą sprzedaży? Czy mogą to być social media, kampanie marketingowe, sklepy internetowe, reklamy displayowe czy inne? A może są to skomplikowane algorytmy lub np. piksel trakujący? Czy w czasach pandemii, a tym samym ograniczonego kontaktu z drugim człowiekiem, za nowoczesną formę sprzedaży moglibyśmy ponownie uznać bezpośredni kontakt z klientem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym wydaniu czasopisma Nowa Sprzedaż. Zapraszamy do lektury!
TRANSFORMACJA ENERGII KONFLIKTU
Czas sprzyja konfliktom, ponieważ sytuacja w otoczeniu biznesu oraz w wielu firmach jest niepewna, podlega dynamicznym zmianom i często towarzyszy jej chaos oraz tymczasowość. To powoduje, że napięcie w relacjach z pracownikami i klientami rośnie, a niekiedy permanentnie trwa i przyczynia się do zwiększenia reaktywności emocjonalnej w sytuacjach konfliktowych. W jaki zatem sposób, jako osoba kierująca zespołem, możesz reagować w sytuacjach konfliktowych, aby energia sporu przyniosła wartość, a nie degradowała wzajemnych relacji?
JAK ZATRZYMAĆ PRACOWNIKÓW W FIRMIE?
Temat employer brandingu (EB) pewnie nie jest Ci obcy. Wiadomo, że w ofertach pracy powinny znaleźć się takie wyrażenia jak: „atrakcyjne wynagrodzenie”, „możliwość rozwoju” i „pakiet benefitowy” (oczywiście rozumiany w szerokim znaczeniu), a także niedawno równie popularne „stabilne zatrudnienie” i „praca hybrydowa”. W przeciwnym wypadku, na przebieranie w CV nie ma za bardzo co liczyć. Ale nie tylko na ofertach pracy powinniśmy się skupiać w dzisiejszym świecie. Rynek pracy rozwija się dynamicznie, a tym samym chęć pracowników na więcej. Co zrobić, żeby ich zatrzymać?