Autor: Katarzyna Muzyczyszyn

trenerka i mówczyni z wieloletnim praktycznym doświadczeniem w zakresie wystąpień publicznych; członkini międzynarodowej organizacji Toastmasters International, wspierającej rozwój umiejętności komunikacyjnych oraz kompetencji liderskich; członkini Zarządu Klubu Toruń Toastmasters; przedsiębiorca w firmie Grow Szkolenia – 
od 2008 r. realizuje projekty szkoleniowe w języku polskim i angielskim; wspiera przedsiębiorców, handlowców i zarządy w przygotowaniu do wystąpień biznesowych i prezentacji handlowych; certyfikowany trener i konsultant Facet5®; projektuje i prowadzi sesje Assessment i Development Centre dla kadry menedżerskiej; certyfikowana trenerka i egzaminatorka Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu w zakresie English for Business LCCI

NAPISZ DO AUTORKI: 
katarzyna@grow.edu.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sposoby na handlowy splin

Wyuczoną bezradność można postrzegać jako paradoks ludzkiego umysłu, gdzie pomimo posiadania wiedzy, doświadczenia i zdolności, jednostka czuje się bezsilna wobec określonych sytuacji. Jak to się ma do sprzedaży? Jak handlowiec i jego menedżer mogą walczyć z bezradnością? Czy można dokonać niemożliwego? O tym i nie tylko w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Motywować, by nie zdemotywować, czyli sposoby na zbudowanie zaangażowania w zespole handlowym

Inwestycja w budowanie zaangażowania handlowców to działanie, które z pewnością zwróci się z nawiązką. Zaangażowanego handlowca charakteryzuje zwykle duża motywacja do działania, produktywność i skuteczność w realizowaniu celów sprzedażowych.

Czytaj więcej

Prezentacje sensowne biznesowo, czyli jak sprawić, aby sprzedawały?

Prezentacje handlowe mogą mieć różne cele: poinformować klienta o konkretnych rozwiązaniach, wzbudzić potrzebę zakupową, a ostatecznie doprowadzić do sprzedaży. Zdarza się jednak, że tak się nie dzieje. Co może być tego przyczyną?

Czytaj więcej

Skuteczne kontraktowanie zasad współpracy z klientem

Czym właściwie jest kontrakt z klientem? Większość z nas kojarzy kontrakt z umową, jaką zawieramy, decydując się na współpracę z kimś, w ramach której określamy, mówiąc w dużym uproszczeniu, kto, co, kiedy i ile zarobi. Umowa ma nam zapewniać płynną współpracę oraz być gwarancją tego, że druga strona nie wycofa się z ustaleń. Dlaczego więc zdarza się, że mimo umów współpraca z klientem nie układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli?

Czytaj więcej

Dojrzałość zespołu sprzedażowego a wyniki

W tradycyjnym ujęciu sprzedaż postrzegana jest jako sport indywidualny. Handlowiec ma swój obszar pod opieką, swoich klientów i sam jest odpowiedzialny za wyniki, jakie dowozi. Rzadko mówi się natomiast o tym, co zespół i organizacja mogą zyskać w sytuacji, gdy handlowcy zaczną ze sobą współpracować, przez co aspekt współpracy zespołowej w zespołach handlowych jest często zaniedbywany. A szkoda. Współpraca między handlowcami daje bowiem szereg korzyści, stąd pracę nad rozwijaniem współpracy w zespołach handlowych warto zacząć od rozprawienia się z przekonaniem, że ta współpraca jest niemożliwa. Co faktycznie można zyskać?

Czytaj więcej

Status: niski czy wysoki?

Siła człowieka jest często uchwytna i widoczna dla otoczenia, zanim wypowie on jakiekolwiek słowa. Zwracamy uwagę na zewnętrzne oznaki świadczące o wysokim statusie społecznym, takie jak drogie ubrania, rzeczy, samochody, jednak to nie one w głównej mierze świadczą o naszej sile. O wiele ważniejsze są bowiem subtelne sygnały, jakie wysyłamy w kontaktach z innymi ludźmi, a które decydują o tym, jaki wpływ wywieramy na innych.

Czytaj więcej

Powiedz mi, co Cię stresuje, a powiem Ci, jak pracujesz

W dyskusjach na temat wpływu stresu na życie zawodowe nierzadko słyszy się zarówno opinię, że działając pod jego wpływem nasza efektywność wzrasta, jak i to, że niektóre osoby, w szczególności handlowcy, dobrze odnajdują się, pracując pod presją. Na ile jest to prawda?

Czytaj więcej

JAK ZAPLANOWAĆ ROZWÓJ HANDLOWCÓW W 2022 R.?

Znana zasada mówi, że 20% najlepszych handlowców zarabia 80% pieniędzy, a pozostałe 80% handlowców zarabia jedynie 20% pieniędzy. Nie dziwi więc, że firmy wkładają wiele wysiłku w to, aby przyciągnąć najlepszych. Nie zaskakuje też to, że na ich rozwój przeznaczają niemałe sumy pieniędzy. Dla wielu firm ostatni kwartał roku to czas planowania budżetu szkoleniowego na następny rok, dlatego warto zastanowić się, jak mądrze zaplanować działania rozwojowe dla tej właśnie grupy pracowników, aby przyniosły spodziewany efekt.

Czytaj więcej

Skuteczne kontraktowanie zasad współpracy z klientem

Czym właściwie jest kontrakt z klientem? Większość z nas kojarzy kontrakt z umową, jaką zawieramy, decydując się na współpracę z kimś, w ramach której określamy, mówiąc w dużym uproszczeniu, kto, co, kiedy i ile zarobi. Umowa ma nam zapewniać płynną współpracę oraz być gwarancją tego, że druga strona nie wycofa się z ustaleń. Dlaczego więc zdarza się, że mimo umów współpraca z klientem nie układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli?

Czytaj więcej

Jak skutecznie reagować na gry psychologiczne członków zespołu

Według koncepcji analizy transakcyjnej wszyscy w coś gramy – w domu, w pracy, w organizacji. Nie ma to jednak nic wspólnego z zabawą. Wręcz przeciwnie, często powoduje frustrację, zniechęcenie i utrudnia osiągnięcie poczucia spełnienia i szczęścia.

Czytaj więcej

Wielopokoleniowość w sprzedaży: jak komunikować się z klientami w różnym wieku?

Na każdym wysoko konkurencyjnym rynku relacja, jaką zbudujesz z klientem, może decydować o tym, czy kupi on od Ciebie, czy nie. W świecie sprzedaży konsultacyjnej tylko silne relacje z klientem pozwolą Ci stać się jego zaufanym doradcą. Jak mówi stare przysłowie, „Musisz sprzedawać klientom w taki sposób, w jaki oni chcą kupować, a nie tak, jak Ty chcesz im sprzedawać”. To znaczy, że aby skutecznie działać, musisz dogłębnie rozumieć, co jest istotne dla Twoich klientów i na czym polegają różnice między nimi, także te pokoleniowe.

Czytaj więcej

WYWIERANIE WPŁYWU DLA LIDEREK – JAK SIĘ TEGO NAUCZYĆ

Nowy rok, nowa ja? Niekoniecznie. Choć nowy rok sprzyja zmianom, umiejętność wywierania wpływu to nie tylko nauka coraz to nowych technik perswazji i sposobów na przekonywanie innych, lecz przede wszystkim zdolność wykorzystania tego, co już mamy. To nie zmiana tego, kim jesteśmy, a raczej tego, jak same/sami siebie postrzegamy. Co konkretnie może nam się przydać już w tej chwili, żeby skutecznie wpływać na innych?

Czytaj więcej