WYWIERANIE WPŁYWU DLA LIDEREK – JAK SIĘ TEGO NAUCZYĆ

Inne Sprzedaż na szpilkach

Nowy rok, nowa ja? Niekoniecznie. Choć nowy rok sprzyja zmianom, umiejętność wywierania wpływu to nie tylko nauka coraz to nowych technik perswazji i sposobów na przekonywanie innych, lecz przede wszystkim zdolność wykorzystania tego, co już mamy. To nie zmiana tego, kim jesteśmy, a raczej tego, jak same/sami siebie postrzegamy. Co konkretnie może nam się przydać już w tej chwili, żeby skutecznie wpływać na innych?

Słoń w cyrku

Pamiętasz opowieść o słoniu w cyrku? Potężne zwierzę przywiązane było do palika, z którego nie mogło się uwolnić, bo z biegiem lat uwierzyło, że nie jest w stanie. Gdyby któregoś dnia słoń dowiedział się, jaki naprawdę jest, jego życie zmieniłoby się na zawsze. O tym właśnie mówię. Żeby móc wywierać wpływ, trzeba najpierw wiedzieć, w czym tkwi nasza siła.

POLECAMY

Gdyby ktoś zadał Ci pytanie o to, kim jesteś, prawdopodobnie bez wahania odpowiedziałabyś: matką, żoną, fotografką, handlowczynią, liderką itd. A co by było, gdyby ktoś zapytał: Jaka jesteś? Kreatywna, ambitna, pomocna, konsekwentna. Świetnie. I co dalej? Sęk w tym, że nasz charakter nie zawiera się w trzech czy czterech słowach. Jest ich całe mnóstwo, tyle że zdecydowanie za rzadko zastanawiamy się, jakie one są. Tymczasem na bycie liderem składa się właśnie doskonała znajomość siebie, własnych zachowań i reakcji na różne sytuacje. Żeby zarządzać innymi, trzeba najpierw umieć...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy