Dział: Sprzedaż na szpilkach

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wielopokoleniowość w sprzedaży: jak komunikować się z klientami w różnym wieku?

Na każdym wysoko konkurencyjnym rynku relacja, jaką zbudujesz z klientem, może decydować o tym, czy kupi on od Ciebie, czy nie. W świecie sprzedaży konsultacyjnej tylko silne relacje z klientem pozwolą Ci stać się jego zaufanym doradcą. Jak mówi stare przysłowie, „Musisz sprzedawać klientom w taki sposób, w jaki oni chcą kupować, a nie tak, jak Ty chcesz im sprzedawać”. To znaczy, że aby skutecznie działać, musisz dogłębnie rozumieć, co jest istotne dla Twoich klientów i na czym polegają różnice między nimi, także te pokoleniowe.

Czytaj więcej

WYWIERANIE WPŁYWU DLA LIDEREK – JAK SIĘ TEGO NAUCZYĆ

Nowy rok, nowa ja? Niekoniecznie. Choć nowy rok sprzyja zmianom, umiejętność wywierania wpływu to nie tylko nauka coraz to nowych technik perswazji i sposobów na przekonywanie innych, lecz przede wszystkim zdolność wykorzystania tego, co już mamy. To nie zmiana tego, kim jesteśmy, a raczej tego, jak same/sami siebie postrzegamy. Co konkretnie może nam się przydać już w tej chwili, żeby skutecznie wpływać na innych?

Czytaj więcej

Kobieta-handlowiec w „męskiej” branży i mężczyzna-handlowiec w „kobiecej” branży – szanse i zagrożenia

Branża męska, branża kobieca. Obecnie granica między zawodami uznawanymi za typowo męskie lub typowo kobiece się zaciera. 
Czy to oznacza jednak, że zmieniło się również postrzeganie osób pracujących w nietypowych dla siebie branżach? 

Czytaj więcej

Schemat na wagę złota

Właściwa oferta może pomóc Ci w zamknięciu sprzedaży. To żaden sekret, lecz aby zamknąć transakcję, należy napisać ofertę według określonego schematu. Najlepsza oferta pokazuje świetlaną przyszłość Twojego klienta, rozwiązuje jego problemy. To nie tylko prezentacja produktu, lecz przede wszystkim przyszłość dla Twojego klienta.

Czytaj więcej

Jak Cię widzą, tak Ci płacą!

Każda z nas zna ten moment, kiedy rano staje przed szafą i krzyczy: „Nie mam się w co ubrać!”. Na szczęście sprzedaż z domu rządzi się innymi prawami, nie ma sensu się stroić, wystarczy dres, nawet makijaż nie jest potrzebny. Na firmowy video call możesz włożyć inną bluzkę i gra! Wydaje się oczywiste, lecz czy na pewno? Jak Cię widzą, tak Ci płacą! Więc dobrze się zastanów…

Czytaj więcej

Kobieta mobberka?

Mobbing ze strony kobiet różni się od mobbingu ze strony mężczyzn. Teza ta odzwierciedla dość stereotypowe podejście, podobnie jak to, że dziewczynki lubią się bawić lalkami, a chłopcy karabinami. Mobbing to mobbing. Jest najgroźniejszym stresorem w życiu zawodowym, bez względu na to, czy sprawcą jest kobieta, czy mężczyzna i jakie metody stosuje. Działania sprawczyń mobbingu mogą być jednak trudniejsze do nazwania. Trudniej też może być na nie zareagować.

Czytaj więcej

WOMENECONOMICS – CZY KOMPETENCJE MIĘKKIE PRZYNIOSĄ KOBIETOM EKONOMICZNY AWANS?

Kobiety wygrywają kompetencjami miękkimi i lepszym poziomem wykształcenia. Sprzyjają im społeczne trendy. Chociaż według niektórych wyliczeń ekonomiczna pozycja kobiet i mężczyzn ma się zrównać dopiero za jakieś 200 lat, to rola kobiet w globalnej gospodarce i ich pozycja na rynku pracy niezaprzeczalnie rosną. Dlaczego pracodawcy chętniej niż kiedyś zatrudniają dziś kobiety? Wiem, dlaczego ja to robię.
 

Czytaj więcej

Czy kobiecie warto się sprzedać?

Zapewne kiedy się urodziłaś, nikt nie myślał o Tobie, że oto narodził się handlowiec. Raczej rodzice myśleli, że oto rośnie przyszła pielęgniarka, lekarka, piosenkarka. Zapewne nie mówili: „Oto przedsiębiorca”. Nawet te słowa są dość „męskie” w brzmieniu. Zatem zamiast zastanawiać się, czy nam kobietom wypada się sprzedać, pomyślmy, czy my w ogóle potrafimy to zrobić?

Czytaj więcej

Sklep internetowy – zawodowy re-start dla mam

Sklep w sieci to działalność, która daje szansę na pogodzenie życia rodzinnego, opieki nad dzieckiem, domem z prowadzeniem działalności. Ba – to właśnie macierzyństwo potrafi zainspirować do otwarcia sklepu internetowego. Wraz z pojawieniem się dziecka wchodzimy w tematy, które do niedawna nie zaprzątały nam głowy – a teraz możemy niemal stworzyć pracę doktorską z wyboru wózka, mebli, zabawki czy kombinezonu zimowego dla malucha.

Czytaj więcej

Kobieca moc(na) sprzedaż

Rozmowa z klientem to niezwykła szansa, aby się sprzedać. Mając świadomość, jak trudny i nasycony jest obecny rynek, zbroimy się po zęby w techniki, sztuczki i manipulacje, aby stoczyć pojedynek z klientem w nadziei na wygraną (z silną konkurencją). Prężymy muskuły, stroszymy piórka i próbujemy oczarować naszego klienta. Często, niestety, wracając ze spotkania z podkulonym ogonem – bo coś poszło nie tak… Jednak jest pewien sposób na „wygraną” – kobiety wiedzą to doskonale – moc uważności na klienta!

Czytaj więcej

MODNY KANAŁ, czyli omnichannel w branży fashion

W ostatnich latach dużo mówi się o zainteresowaniu i wprowadzaniu działań omnichannel w branży e-commerce. Ale czym tak naprawdę jest wielokanałowość w branży fashion? W jaki sposób wpływa na sprzedaż w sklepach internetowych i stacjonarnych? 

Czytaj więcej

MAMA W PRACY – jak efektywnie łączyć obowiązki zawodowe z rodzinnymi

Łączenie życia zawodowego z byciem rodzicem, a w szczególności matką, wymaga dopracowania w szczegółach umiejętności doskonałej organizacji zadań. Kolokwialnie można opisać to stwierdzeniem „niezła jazda”. Mama, która wsiadła już do rodzinno-zawodowego rollercoastera, wie, że ten pojazd jest w ciągłym pędzie, czasami tylko nieznacznie zwalniając po to, aby z pełną szybkością zjechać z kolejnej pętli. Nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować ten stan, efektywnie zorganizować zadania i każdego dnia gratulować sobie umiejętności łączenia dwóch światów w dobrze funkcjonującą całość.

Czytaj więcej