Autor: Sandra Kluza

sandra@conture.pl

Sales&Marketing Director w agencji content marketingu Conture. Zarządza marką i koordynuje pracę działu kreatywnego oraz sprzedaży. Odpowiada za wizerunek marki i jej rozwój. W pracy ceni sobie zaangażowanie, dynamizm działania i dążenie do celu. Z szeroko pojętym marketingiem związana od 5 lat. Z wykształcenia filolog polski.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak tworzyć skuteczne strategie sprzedażowe we współczesnych realiach biznesowych?

Skuteczne strategie sprzedażowe oraz związana z nimi walka o znalezienie i utrzymanie klienta stanowią nie lada wyzwanie dla każdego działu handlowego, stając się tym samym kluczowym elementem planowania pracy i wyznaczenia celów dla zespołu. Od 2020 r. zadania tego nie ułatwiała zmiana nawyków konsumentów spowodowana pandemią koronawirusa, a obecnie rynkiem chwieje szalejąca inflacja, a także niepewna sytuacja gospodarcza. W jaki sposób tworzyć więc strategie sprzedażowe? Jak dopasować je do współczesnych realiów rynkowych?

Czytaj więcej

Nowe formy sprzedaży, czyli e-commerce w praktyce

Szybki rozwój branży e-commerce w ostatnich dwóch latach, zarówno w Polsce, jak i na świecie, inspiruje marketerów oraz handlowców do poszukiwania coraz to nowszych i korzystniejszych form sprzedaży produktów i usług. Wykorzystanie potencjału technologii, skuteczne łączenie kanału offline z online i badanie potrzeb klientów, pozwalają na lepsze kształtowanie oraz dopasowanie sprzedaży, żeby osiągać jak najlepsze wyniki, a także uzyskać wysoki poziom satysfakcji konsumentów. Jakie są najpopularniejsze trendy sprzedażowe na 2022 r.? Na jakie nowe formy sprzedaży warto postawić i jak to robią inne marki?

Czytaj więcej

E-commerce w 2022 — jak wykorzystać nowe technologie i sprostać oczekiwaniom klientów?

Rynek e-commerce w Polsce ciągle się rozwija. Duży wpływ na to miała m.in. rozprzestrzeniająca się w 2020 r. pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia ograniczające funkcjonowanie stacjonarnych placówek. Z tego powodu konsumenci częściej wybierali e-sklepy – 35% internautów zwiększyło swoje wydatki online z powodu COVID-191. Przekonanie się do wirtualnych transakcji wiąże się także ze zmianą przyzwyczajeń klientów, dotyczących m.in. prezentacji produktów, opcji dostawy i zwrotów czy samej finalizacji zakupów. O jakie obszary należy zadbać, żeby sprostać oczekiwaniom odbiorców?

Czytaj więcej

Handlowiec jako ekspert, czyli jak sprzedawać wiedzą?

Mnogość komunikatów, dostępnych ofert, a przede wszystkim alternatywnych opcji – sprawia, że obecnie trudno jest się wyróżnić na tle konkurencji i dotrzeć do potencjalnego klienta. Rozwiązaniem tego problemu może być budowanie wizerunku eksperta w branży. 

Czytaj więcej

Z punktu widzenia klienta: czego oczekujemy od sklepu internetowego?

Zakupy online stały się dla wielu konsumentów codziennością. Ciągle wzrastająca świadomość odbiorców dotycząca nie tylko tego, co powinno znaleźć się w ofercie sklepu internetowego, ale również tego, czego oczekuje się od dobrej platformy e-commerce, powoduje, że firmy stają przed dużym wyzwaniem związanym z dopracowaniem treści, komunikacji oraz użyteczności i widoczności strony. Czego klienci szukają w e-sklepie? Jakie są elementy, których nie może w nim zabraknąć?

Czytaj więcej

Zarządzanie komunikacją w systemie hybrydowym

Praca zdalna przestaje być wyjątkiem dotyczącym wybranych branż lub freelancerów i staje się coraz popularniejsza, a hybrydowy model współpracy to obecnie codzienność w wielu firmach. Największym wyzwaniem w budowaniu zespołu o charakterze rozproszonym okazuje się komunikacja.

Czytaj więcej

Buyer Journey – czyli jak skutecznie podążać ścieżką zakupową klienta, żeby doprowadzić go do sprzedaży?

Zakupowa ścieżka, którą podąża klient, uwzględnia etapy podróży: od budowania świadomości marki, przez zainteresowanie firmą i ofertą, do podjęcia decyzji zakupowej. Aby skutecznie podążać z konsumentem jego drogą zakupową, mając na celu doprowadzenie go do sprzedaży, należy w pierwszym kroku ustalić, kim on jest, czego oczekuje i w jaki sposób dostarczyć mu niezbędnych informacji. Jak przeprowadzić go od budowania świadomości do zakupu? Co się dzieje między podjęciem decyzji a transakcją? Jak skutecznie angażować odbiorców?

Czytaj więcej

Jak rozwijać sprzedaż w sieci, czyli o COPYWRITINGU W E-COMMERCE

Obecnie konkurencja sklepów internetowych jest ogromna, a firmy szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć widoczność strony, zainteresowanie marką, a finalnie sprzedaż. Na decyzje klienta wpływa wiele czynników, jednak kompleksowe tworzenie treści należy do najważniejszych elementów, pozwalających na dotarcie do odbiorcy, wzbudzenie jego zaufania i przekonanie go do zakupu. 

Czytaj więcej

Komunikacja z klientem w trudnych czasach. Jak wykorzystać moc słowa do zwiększenia sprzedaży?

Dobra komunikacja z klientem odgrywa kluczową rolę w sprzedaży, pomaga zrozumieć jego potrzeby, zbudować zaufanie, a finalnie – domknąć transakcję. W trudnych czasach pandemii oraz szerzących się kryzysów wykorzystywanie mocy słowa oraz tworzenie odpowiednich komunikatów to kluczowe działania, pozwalające na dotarcie do odbiorcy i wyróżnienie się na tle konkurencji. Jak rozmawiać z konsumentem w niepewnych czasach? Na jakie kanały komunikacji postawić? W jaki sposób wykorzystać moc słowa do zwiększenia sprzedaży?

Czytaj więcej

JAK EDUKACJA KLIENTA PRZEZ CONTENT WPŁYWA NA SPRZEDAŻ I UŁATWIA PRACĘ HANDLOWCOM?

Handlowiec to osoba, która łączy klienta z firmą oraz jej ofertą. Niezależnie od branży jego stanowisko jest kluczowe z perspektywy działalności każdego przedsiębiorstwa. Istnieje jednak wiele technik i możliwości dotarcia do potencjalnego klienta, a idąc dalej – bezproblemowej finalizacji transakcji. W jaki sposób edukowanie odbiorcy może pomóc w codziennej pracy handlowca i co robić, aby było to skuteczne?

Czytaj więcej

Jak pisać, żeby zachęcić do zakupu?

Słowo odgrywa kluczową rolę w tworzeniu każdej oferty. Komunikaty, które kierujemy do potencjalnego klienta, powinny być dobrane nie tylko do profilu odbiorcy, ale też do formy oraz medium służących do przekazania propozycji współpracy. Co zrobić, żeby zachęcić do zakupu? W jaki sposób pisać, żeby nasze wiadomości nie były ignorowane?

Czytaj więcej

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, czyli jak popsuć sprzedaż przez nietrafiony kontakt

Gesty, utrzymanie kontaktu wzrokowego, schludny ubiór, uśmiech oraz pozytywne nastawienie to kluczowe czynniki, które pomagają w zbudowaniu dobrego pierwszego wrażenia. Pierwsze sekundy stanowią podstawę w budowaniu relacji i kontaktach z ludźmi, a co za tym idzie – także w sprzedaży. Jednak nie każda sprzedaż rozpoczyna się od bezpośredniego kontaktu z klientem, często pierwszym etapem jest tzw. cold calling lub mailing. 

Czytaj więcej