Autor: Daria Kwapich

Account Manager w MaxRoy.agency. Odpowiada za kontakt z klientem i jego bieżącą obsługę. W pracy ceni sobie zaanga żowanie zespołów, terminowość oraz harmonię. Większość wolnego czasu spędza ze swoim małym psem. Z wykształcenia dziennikarka, zawodowo związana ze sprzedażą i copywritin giem, a prywatnie miłośniczka pieczenia, dobrego jedzenia oraz podcastów kryminalnych. NAPISZ DO AUTORKI: daria.kwapich@maxroy.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak marketing relacji wpływa na budowanie więzi z klientem?

Istnieje wiele czynników, które mają pozytywny wpływ na budowanie stabilnych i długofalowych relacji z klientami. Jednym ze sposobów na tworzenie silnych więzi jest koncepcja zarządzania nastawiona na maksymalizowanie satysfakcji konsumentów z dokonywania przez nich zakupów. Tylko właściwie skierowane działania marketingowe oraz sprzedażowe mogą mieć wartościowe oddziaływanie na relacje między marką a kupującym. Jak budować silne stosunki z klientami? Co jest ważne podczas budowania zaufania i jak przekuć je na długoletnie więzi?

Czytaj więcej

Jak doprowadzić klienta do zakupu w e-sklepie w trudnych czasach?

Znaczenie rynku e-commerce w Polsce z każdym rokiem rośnie. Według raportu PwC jego wartość w 2023 r. ma wynieść 130 mln zł – to o ponad 30 mln zł więcej niż w roku ubiegłym. To nie tylko duża szansa dla wielu e-sklepów na rozwój, ale i wyzwanie, by wyróżnić się na konkurencyjnym rynku w trudnych czasach. Znając zmieniające się potrzeby i priorytety odbiorców, możemy odpowiednio dopasować oferty do ich oczekiwań. O co należy zadbać, aby doprowadzić klienta do zakupu? Jakie elementy w e-sklepie są ważne?

Czytaj więcej

Na jakie trendy sprzedażowe warto postawić w 2023 r.?

Szybki wzrost znaczenia rynku e-commerce i rozwój technologii to duża szansa dla sklepów internetowych na dotarcie do szerszego grona odbiorców, zwiększenie liczby lojalnych konsumentów, a finalnie na sprzedaż. Dynamiczne zmiany na rynku zmuszają nie tylko do weryfikowania aktualnych potrzeb i oczekiwań klientów, lecz także do wdrażania sprzedażowych trendów, które mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w e-sklepie. Koniec roku to dobry czas na podsumowanie sprzedażowych działań i zastanowienie się, co należy rozwijać dalej. Na co warto zwrócić uwagę w sprzedaży? Jakie trendy sprzedażowe w 2023 r. będą kluczowe?

Czytaj więcej

Nowe formy sprzedaży, czyli e-commerce w praktyce

Szybki rozwój branży e-commerce w ostatnich dwóch latach, zarówno w Polsce, jak i na świecie, inspiruje marketerów oraz handlowców do poszukiwania coraz to nowszych i korzystniejszych form sprzedaży produktów i usług. Wykorzystanie potencjału technologii, skuteczne łączenie kanału offline z online i badanie potrzeb klientów, pozwalają na lepsze kształtowanie oraz dopasowanie sprzedaży, żeby osiągać jak najlepsze wyniki, a także uzyskać wysoki poziom satysfakcji konsumentów. Jakie są najpopularniejsze trendy sprzedażowe na 2022 r.? Na jakie nowe formy sprzedaży warto postawić i jak to robią inne marki?

Czytaj więcej

E-commerce w 2022 — jak wykorzystać nowe technologie i sprostać oczekiwaniom klientów?

Rynek e-commerce w Polsce ciągle się rozwija. Duży wpływ na to miała m.in. rozprzestrzeniająca się w 2020 r. pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia ograniczające funkcjonowanie stacjonarnych placówek. Z tego powodu konsumenci częściej wybierali e-sklepy – 35% internautów zwiększyło swoje wydatki online z powodu COVID-191. Przekonanie się do wirtualnych transakcji wiąże się także ze zmianą przyzwyczajeń klientów, dotyczących m.in. prezentacji produktów, opcji dostawy i zwrotów czy samej finalizacji zakupów. O jakie obszary należy zadbać, żeby sprostać oczekiwaniom odbiorców?

Czytaj więcej

Handlowiec jako ekspert, czyli jak sprzedawać wiedzą?

Mnogość komunikatów, dostępnych ofert, a przede wszystkim alternatywnych opcji – sprawia, że obecnie trudno jest się wyróżnić na tle konkurencji i dotrzeć do potencjalnego klienta. Rozwiązaniem tego problemu może być budowanie wizerunku eksperta w branży. 

Czytaj więcej

Z punktu widzenia klienta: czego oczekujemy od sklepu internetowego?

Zakupy online stały się dla wielu konsumentów codziennością. Ciągle wzrastająca świadomość odbiorców dotycząca nie tylko tego, co powinno znaleźć się w ofercie sklepu internetowego, ale również tego, czego oczekuje się od dobrej platformy e-commerce, powoduje, że firmy stają przed dużym wyzwaniem związanym z dopracowaniem treści, komunikacji oraz użyteczności i widoczności strony. Czego klienci szukają w e-sklepie? Jakie są elementy, których nie może w nim zabraknąć?

Czytaj więcej

Zarządzanie komunikacją w systemie hybrydowym

Praca zdalna przestaje być wyjątkiem dotyczącym wybranych branż lub freelancerów i staje się coraz popularniejsza, a hybrydowy model współpracy to obecnie codzienność w wielu firmach. Największym wyzwaniem w budowaniu zespołu o charakterze rozproszonym okazuje się komunikacja.

Czytaj więcej

Buyer Journey – czyli jak skutecznie podążać ścieżką zakupową klienta, żeby doprowadzić go do sprzedaży?

Zakupowa ścieżka, którą podąża klient, uwzględnia etapy podróży: od budowania świadomości marki, przez zainteresowanie firmą i ofertą, do podjęcia decyzji zakupowej. Aby skutecznie podążać z konsumentem jego drogą zakupową, mając na celu doprowadzenie go do sprzedaży, należy w pierwszym kroku ustalić, kim on jest, czego oczekuje i w jaki sposób dostarczyć mu niezbędnych informacji. Jak przeprowadzić go od budowania świadomości do zakupu? Co się dzieje między podjęciem decyzji a transakcją? Jak skutecznie angażować odbiorców?

Czytaj więcej

Jak rozwijać sprzedaż w sieci, czyli o COPYWRITINGU W E-COMMERCE

Obecnie konkurencja sklepów internetowych jest ogromna, a firmy szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć widoczność strony, zainteresowanie marką, a finalnie sprzedaż. Na decyzje klienta wpływa wiele czynników, jednak kompleksowe tworzenie treści należy do najważniejszych elementów, pozwalających na dotarcie do odbiorcy, wzbudzenie jego zaufania i przekonanie go do zakupu. 

Czytaj więcej

Komunikacja z klientem w trudnych czasach. Jak wykorzystać moc słowa do zwiększenia sprzedaży?

Dobra komunikacja z klientem odgrywa kluczową rolę w sprzedaży, pomaga zrozumieć jego potrzeby, zbudować zaufanie, a finalnie – domknąć transakcję. W trudnych czasach pandemii oraz szerzących się kryzysów wykorzystywanie mocy słowa oraz tworzenie odpowiednich komunikatów to kluczowe działania, pozwalające na dotarcie do odbiorcy i wyróżnienie się na tle konkurencji. Jak rozmawiać z konsumentem w niepewnych czasach? Na jakie kanały komunikacji postawić? W jaki sposób wykorzystać moc słowa do zwiększenia sprzedaży?

Czytaj więcej

JAK EDUKACJA KLIENTA PRZEZ CONTENT WPŁYWA NA SPRZEDAŻ I UŁATWIA PRACĘ HANDLOWCOM?

Handlowiec to osoba, która łączy klienta z firmą oraz jej ofertą. Niezależnie od branży jego stanowisko jest kluczowe z perspektywy działalności każdego przedsiębiorstwa. Istnieje jednak wiele technik i możliwości dotarcia do potencjalnego klienta, a idąc dalej – bezproblemowej finalizacji transakcji. W jaki sposób edukowanie odbiorcy może pomóc w codziennej pracy handlowca i co robić, aby było to skuteczne?

Czytaj więcej