Nowe formy sprzedaży, czyli e-commerce w praktyce

Polecamy

Szybki rozwój branży e-commerce w ostatnich dwóch latach, zarówno w Polsce, jak i na świecie, inspiruje marketerów oraz handlowców do poszukiwania coraz to nowszych i korzystniejszych form sprzedaży produktów i usług. Wykorzystanie potencjału technologii, skuteczne łączenie kanału offline z online i badanie potrzeb klientów, pozwalają na lepsze kształtowanie oraz dopasowanie sprzedaży, żeby osiągać jak najlepsze wyniki, a także uzyskać wysoki poziom satysfakcji konsumentów. Jakie są najpopularniejsze trendy sprzedażowe na 2022 r.? Na jakie nowe formy sprzedaży warto postawić i jak to robią inne marki?

Nowe formy sprzedaży

Wyższy udział handlu internetowego w sprzedaży detalicznej, wzrost liczby sklepów online i konsumentów stawiających na e-zakupy to trendy, które od kilku lat ciągle rosną. W ostatnich latach sektor e-commerce jest przodującym kanałem sprzedaży dla wielu firm, a wybuch pandemii koronawirusa w połączeniu z rozwojem technologii jeszcze przyśpieszył ten stan. Poszukiwanie nowych rozwiązań pozwalających lepiej dotrzeć do odbiorcy to sposób nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale też zbudowanie trwałej relacji między marką a klientem. Jakie formy sprzedaży w 2022 r. będą mieć kluczowe znaczenie?

  • Platformy marketplace
    Platformy zakupowe i serwisy w modelu marketplace często porównuje się z powrotem do korzeni, odnajdując analogie do prezentacji produktów oraz usług, znanych z tradycyjnych galerii handlowych. Marketplace cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością ze względu na prosty schemat – sprzedający ma możliwość wystawienia swojego asortymentu u innego sprzedawcy, najczęściej zdecydowanie większego sklepu online. Dzięki takiej formie ma on nie tylko wgląd do bazy danych, w pewien sposób bezpłatną reklamę i możliwość korzysta...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy