Torby reklamowe jednym ze sposobów na skuteczny marketing

Polecamy

Zastanawiasz się nad rozwojem swojej marki i nad tym, jakie rozwiązania marketingowe powinieneś zastosować? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do przeczytania naszego krótkiego poradnika dotyczącego reklamy na torbach ekologicznych. Dowiesz się z niego, czemu tak wiele firm decyduje się na tego rodzaju działania.

Torby bawełniane to świetny gadżet reklamowy

Dobrym sposobem na reklamę jest umieszczenie nadruku na torbach. Torby bawełniane używane są na co dzień. Świetnie służą jako siatka na zakupy lub do noszenia książek - często są zatem widywane na uczelniach czy w galeriach handlowych oraz w komunikacji miejskiej. Wśród zwolenników noszenia takich toreb są szczególnie osoby zainteresowane ekologią, ponieważ torby powstają z naturalnych włókien bawełny. Są też zdecydowanie bardziej wytrzymałe od ich plastikowych odpowiedników. Jak może to wpłynąć na rozpoznawalność Twojej marki? Dużym powodzeniem cieszy się rozdawanie gadżetów reklamowych za darmo, np. jako gratis do zakupów czy w ramach konkursowej nagrody. Oczywiście zamawiając własny nadruk możesz zrobić to w celach sprzedaży toreb w swoim sklepie. Osobami zainteresowanymi zakupem bawełnianej torby będą szczególnie te ściśle związane z Twoją marką oraz pragnące dbać o naszą planetę. Po otrzymaniu jej przez klienta, Twoja reklama może się zatem znaleźć wszędzie, gdzie się on uda. Może zwracać na siebie uwagę w metrze, na ulicy, w pociągu, sklepie czy bibliotece. Nie musisz zatem szczególnie wysilać się myśląc, gdzie umieścić swoją reklamę i w jaki sposób to zrobić. Gdzie zatem złożyć zamówienie na ich wykonanie? Zajmują się tym niektóre firmy, których przykładem jest Sampla.

Czym mogą się różnić torby?

Zamawiając torby ekologiczne zastanów się, jaki model chcesz wybrać, ponieważ istnieją różne typy. Możesz wśród nich wybrać np. taki, który będzie posiadał specjalnie uszyte dno, dzięki czemu zyska trójwymiarowość i będzie łatwiej nosić w nim niektóre przedmioty. Istnieją też bardzo stylowe torby jednoramienne polecane dla klientów szczególnie ceniących sobie modę oraz nowoczesny design. Podobne zastosowanie do płóciennych toreb mają również bawełniane worki, które można zakładać jako plecaki. To ciekawa opcja zwłaszcza dla dzieci, a także osób aktywnych. Do worka spokojnie zmieścimy buty, strój na lekcje wychowania fizycznego oraz drobne, jednak potrzebne przedmioty tj. telefon, portfel, paczka chusteczek, wejdzie również książka. Torby bawełniane są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od plastikowych reklamówek. Można wkładać do nich zdecydowanie cięższe przedmioty bez obawy, że wypadną w wyniku uszkodzenia splotu czy szwów poprzez swój ciężar. Odpowiednio używane oraz pielęgnowane mogą służyć przez wiele lat.

Wpływ toreb reklamowych na marketing Twojej firmy

Podczas wyboru toreb zastanów się również nad długością ich ramion, ponieważ ona także jest różna - niektóre posiadają krótsze ramiona, zatem świetnie będzie się je nosić w ręce, inne mają je nieco dłuższe, bardziej przydatne do założenia na ramię. Co za tym idzie? W pierwszych częściej będą noszone zakupy, zatem konsumenci wezmą je raczej do sklepu, drugie natomiast częściej spotkamy w szkole, na uczelni czy w bibliotece. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że zostaną potraktowane jako zamiennik klasycznej, damskiej lub męskiej torebki ze względu na wygodę ich noszenia. To bardzo ważne, jeżeli chcesz skłonić konsumenta do noszenia jej w różnych przestrzeniach publicznych, w zależności od grupy odbiorców, na których reklama w postaci nadruku na torbie zadziała w większym stopniu. Duża torba ekologiczna zmieści codzienne zakupy spożywcze, kilka podręczników i zeszytów na wykłady lub inne akcesoria, w tym tablet. Jest zdecydowanie bardziej estetyczna od plastikowej, zatem docenią ją osoby pragnące zawsze wyglądać nienagannie. Dzięki temu również Twoja marka będzie kojarzyła się pozytywnie - z profesjonalizmem oraz nowoczesnością, a także z ekologią. 

Przypisy