Jak sprzedawać na Allegro?

Otwarty dostęp Polecamy

Wiele osób zastanawia się, jak sprzedawać na Allegro? Allegro to jeden z obowiązkowych marketplace'ów dla tych, którzy chcą sprzedawać swoje produkty do Polski i Europy Wschodniej oraz docierać do nowych klientów. 90% użytkowników e-commerce w Polsce preferuje zakupy na Allegro. Dlatego Allegro jest najpopularniejszym w Polsce multi-categorym marketplace internetowym z kapitalizacją rynkową w wysokości 25 miliardów dolarów. Allegro, które tym sukcesem zrobiło wrażenie w Polsce, zajmuje 5. miejsce wśród największych marketplace'ów nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Ta platforma, która ma wiele kategorii od mody po motoryzację, ma 17 milionów użytkowników i 200 + milionów odwiedzających miesięcznie, 110 + milionów produktów i średni czas wizyty 9,54 minut. Ruch na platformie Allegro stanowi ponad 50% z piętnastu europejskich serwisów eBay łącznie. 

Jak otworzyć konto w Allegro?

Posiadanie konta sprzedawcy na Allegro składa się z bardzo prostych kroków. Nie musisz uiszczać potwierdzenia ani opłaty rejestracyjnej, aby otworzyć konto. Po wybraniu opcji konta firmowego / standardowego wypełnij wymagane dane. Następnie musisz aktywować swój adres e-mail.  Po prawidłowym wprowadzeniu danych należy kliknąć w link w wiadomości otrzymanej od Allegro. Należy to zrobić w ciągu 24 godzin, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie pomyślnie zarejestrować się na platformie. Następnie musisz wprowadzić swoje dane osobowe i informacje o firmie. Po zakończeniu tego procesu musisz wprowadzić metodę płatności. Na tym etapie zalecamy otwarcie konta Payoneer i wprowadzenie informacji o koncie Payoneer. Ponieważ Payoneer będzie najłatwiejszym i najbardziej niezawodnym sposobem otrzymywania płatności. Po wprowadzeniu metody płatności musisz przesłać dokumenty, o które prosi Allegro o udowodnienie informacji o firmie i danych osobowych. Dokumentem takim jest na przykład kopia dowodu osobistego. Po wysłaniu dokumentów wystarczy poczekać, aż Allegro zatwierdzi Twoje dokumenty. Skontaktują się z Tobą najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych. Jeśli masz informacje lub dokumenty, które nie zostały zatwierdzone, otrzymasz wiadomość e-mail o tym, które informacje musisz szczegółowo poprawić. Następnie możesz odesłać edytowane informacje lub dokumenty z powrotem do zatwierdzenia przez Allegro. 

Czym jest Program Powitalny Allegro?

W momencie, gdy zdecydujesz się przenieść swój biznes na najpopularniejszy rynek w Polsce, Allegro, Allegro daje Ci pakiet rabatowy i promocyjny, który możesz przedłużyć nawet o 8 miesięcy, aby pomóc Ci rozpocząć pierwsze kroki i sprzedaż oraz łatwiej przyspieszyć proces. Program jest dostępny tylko dla nowo zarejestrowanych firm na Allegro. Możesz nie korzystać z programu, jeśli masz już lub miałeś formalny, prawny i faktyczny związek z jakimkolwiek kontem biznesowym Allegro. Jeśli jesteś nowym sprzedawcą w Allegro, możesz skorzystać z programu po założeniu konta firmowego i aktywacji konta.

Czym jest Program Super Sprzedawca Allegro?

Program Super Sprzedawca to specjalny program dedykowany najlepiej sprzedającym się sprzedawcom Allegro. Osoby chcące wziąć udział w programie muszą spełnić określone wymagania. Gdy tylko spełnisz swoje wymagania, możesz dołączyć do programu i skorzystać z jego zalet. Klienci będą widzieć tag super sprzedawcy we wszystkich Twoich ofertach i chętniej wybiorą Twoje produkty niż produkty od zwykłych sprzedawców. Zachęcamy do przetestowania nowej funkcji, jeśli chodzi o platformę Allegro, ponieważ płynie z tego wiele wymiernych korzyści. Zostaniesz zaproszony na specjalne sesje szkoleniowe, które są dostępne tylko dla super sprzedawców. Aby zostać super sprzedawcą, musisz najpierw mieć konto firmowe. Musisz mieć co najmniej jeden nowy produkt na liście 30 dni przed zgłoszeniem się do programu Super Sprzedawcy. Musisz mieć co najmniej 20 zamówień zrealizowanych w ciągu ostatnich 30 dni. Musisz otrzymać co najmniej 100 opinii klientów w ciągu 1 roku. Zadowolenie kupującego, które jest średnią wszystkich punktów (gwiazdek) w ciągu 1 miesiąca, musi wynosić co najmniej 4 950. Co najmniej 80% zamówień w ciągu ostatnich 30 dni musi mieć na czas zrealizowane numery wysyłkowe określone w ofertach.

Przypisy