Autor: Bartosz Pilch

dyrektor ds. E-commerce i Marketingu w firmie SIG; zarządzał działaniami marketingowymi w takich firmach, jak: Ahold, GK Redan czy Navo; tworzył polski oddział europejskiego lidera na rynku internetowej sprzedaży artykułów zoologicznych – Zooplus; od roku 2014 jest dyrektorem ds. E-commerce w firmie SIG, gdzie odpowiadał za uruchomienie kanału sprzedaży internetowej www.sig.pl; aktualnie pełni w SIG funkcję dyrektora ds. E-commerce i Marketingu

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak budować pozytywne doświadczenia klienta w branży dystrybucji materiałów budowlanych?

Sprzedaż materiałów budowlanych jest branżą, w której relacje odgrywają kluczową rolę. Szczególnie istotne staje się to w kontekście działalności B2B, gdzie zdobycie i utrzymanie lojalnych klientów stanowi fundament sukcesu.

Czytaj więcej

Nowy rok pełen wyzwań na rynku e-commerce

Rok 2024 niesie ze sobą nowe wyzwania i możliwości dla świata e-handlu, wymuszając dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego. W obliczu postępującej cyfryzacji, ewolucji technologii i zmieniających się preferencji konsumentów, handlowcy stają przed koniecznością przemyślenia swoich strategii biznesowych. Group Director of Omnichannel SIG, Bartosz Pilch opowiada o tym, jakie wyzwania czekają sprzedaż internetową w nowym roku oraz które obszary biznesu mogą stać się kluczowymi punktami rozwoju. Analiza tych zagadnień pozwoli lepiej zrozumieć, jakie kroki podejmować, aby utrzymać konkurencyjność i skutecznie prosperować w dynamicznym środowisku e-commerce roku 2024.

Czytaj więcej

Cyfryzacja nie omija branży budowlanej

Branża budowlana stanowi wyzwanie dla e-commerce i cyfryzacji, ponieważ jest silnie zakorzeniona w tradycyjnych metodach sprzedaży. Obecnie obserwujemy jednak coraz bardziej dynamiczne zmiany na rynku, które krok po kroku dotykają również i tę branżę. Zmiany rynkowe nie mogą ominąć sektora budowlanego.

Czytaj więcej

Podsumowanie 2022 r. na rynku e-commerce dystrybucji materiałów budowlanych. Jakie cele warto wyznaczyć na nowy rok?

Rok 2022 przyniósł nam wyraźne zmiany na rynku dystrybucji materiałów budowlanych. Oprócz problemów wynikających z zakłóceń w łańcuchach dostaw, niedoborem surowców, agresją Rosji na Ukrainę, borykamy się także z ogromną inflacją. W SIG e-commerce jest częścią modelu omnichannel. Działamy tak, aby zapewnić klientowi identyczne doświadczenia, warunki handlowe oraz poziomu obsługi niezależnie od kanału, który wybierze do kontaktu z firmą na poszczególnych etapach ścieżki zakupowej. W związku z tym kluczowe jest dla nas zapewnienie klientowi maksymalnie komfortowego i bezpiecznego narzędzia sprzedaży online.

Czytaj więcej

Obsługa klienta to tak naprawdę zrozumienie jego potrzeb

Sprzedaż produktów i usług to podstawowy cel każdego przedsiębiorstwa. W procesie jego realizacji pojawia się wiele wyzwań. Jednym z nich jest nawiązywanie kontaktu z klientem oraz jego długofalowe utrzymanie. Dzisiaj sprzedaż powinna opierać się m.in. na zrozumieniu potrzeb klientów. Swoim doświadczeniem dotyczącym odpowiadania na potrzeby współczesnego klienta w procesie sprzedaży, dzieli się w rozmowie z Agatą Drynko, Bartosz Pilch – dyrektor ds. E-commerce i Marketingu SIG.

Czytaj więcej

Strategia omnichannel – przyszłość nowoczesnej sprzedaży

Współczesny rynek daje społeczeństwu szeroki wachlarz udogodnień technologicznych, które stanowią istotny element życia codziennego. Coraz mocniejszy głos ma w Polsce pokolenie, dla którego zakupy online są czymś naturalnym. Trend ten dotyczy również rynku budowlanego, otwierającego się coraz mocniej na nowoczesne rozwiązania cyfrowe, które leżą u podstaw budowania strategii omnichannel. Niebagatelne znaczenie w tym procesie ma również bieżąca sytuacja epidemiologiczna, która spowodowała, że formy zdalnej sprzedaży okazały się nie tylko pomocne i mile widziane, ale co więcej – bardzo oczekiwane.

Czytaj więcej

JAK ZAPLANOWAĆ BUDŻET NA BIEŻĄCE DZIAŁANIA E-COMMERCE?

Odpowiednie zaplanowanie budżetu jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania firmy. Co do tego chyba nikt z nas nie ma wątpliwości. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwie przygotowany budżet pozwala nam nie tylko zapewnić wygodne bezpieczeństwo działalności przedsiębiorstwa, ale także zadbać o stabilny rozwój. Nie inaczej jest w sferze handlu elektronicznego. Zatem jak dobrze wyznaczyć budżet na e-commerce i jakie pułapki mogą stanąć nam na drodze?

Czytaj więcej

Program lojalnościowy jako element ułatwiający budowanie i zarządzanie relacjami z klientami

Budowanie i zarządzanie relacjami z klientami to niezwykle istotny element każdego dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Lojalny klient w branży B2B jest jeszcze istotniejszy niż w sferze B2C. Czy programy lojalnościowe mogą ułatwić budowanie takich relacji? Między innymi na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Sprzedaż online materiałów budowlanych w czasie pandemii

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusiła nas do zweryfikowania wszelkich możliwości zdalnej sprzedaży. Rynek materiałów budowlanych B2B na naszych oczach zmienia się pod względem rozwoju technologicznego, a to sprzyja możliwości zastosowania innowacyjnych sposobów sprzedaży. Firmy, które postawiły na platformy e-commerce, są aktualnie w zdecydowanie bezpieczniejszej sytuacji handlowej.

Czytaj więcej

E-commerce w B2B: sprawdzona droga do nowoczesnej sprzedaży

Na naszych oczach rynek B2B zmienia się pod względem rozwoju technologicznego i zastosowania innowacyjnych sposobów handlowych. Do głosu coraz mocniej dochodzi nowe pokolenie, które każdego dnia blisko związane jest ze sferą digital. Rozwiązania e-commerce – tak dobrze znane z rynku B2C – zaczynają świetnie sprawdzać się również w B2B. Co więcej, nowoczesne systemy sprzedaży internetowej skierowane do klienta biznesowego coraz bardziej przypominają dobrze znane sklepy internetowe charakteryzujące się intuicyjną obsługą.

Czytaj więcej