Autor: Paweł Jaczewski

Trener sprzedaży i budowania marki osobistej na LinkedIn. Autor bloga PawelJaczewski.pl, na którym regularnie poleca i recenzuje warte przeczytania książki oraz dzieli się swoją wiedzą z zakresu sprzedaży.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak skutecznie kontraktować na początku rozmowy w cold callingu do klienta B2B?

Jaka jest różnica między kontraktowaniem w cold callingu a Yeti? Podobno ktoś widział Yeti. Taki smutny wniosek nasuwa się mi, jako klientowi, po setkach odebranych połączeń. W czasie rozmów konsultant, dzwoniąc z „zimnej bazy”, próbował mi coś sprzedać. Próbował…, ponieważ cold calling bez kontraktacji jest moim zdaniem skazany na niepowodzenie. Co warto wdrożyć, aby zimne telefony przestały być zmorą. Zapraszam do lektury artykułu.

Czytaj więcej

Rok 2023 nadchodzi. Jak zmienić plany sprzedażowe na wyniki?

To nie będzie artykuł o cudownych metodach na zwiększenie sprzedaży. Będzie on o dwóch nielubianych przez handlowców słowach – konsekwencja i systematyczność. Jak sprawić, by wyniki handlowców nie przypominały wykresu z badania EKG? Jakie proste metody wdrożyć w pracy własnej, aby nie trzeba było gonić wyniku w 2023 r.? Przeczytajcie…

Czytaj więcej

O prośbach i proszeniu w sprzedaży. Historie z morałami

24 lutego br. rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Nigdy bym nie przypuszczał, że jedna z sytuacji, która przydarzyła mi się zaledwie kilkanaście dni później, wywróci moje myślenie na temat próśb i proszenia o pomoc. Zebrałem na ten temat kilka przemyśleń z całego mojego doświadczenia handlowca i umieściłem w tym artykule. Częstuj się!

Czytaj więcej

Czy to zmierzch spotkań handlowych pt. „Kawa czy herbata”?

Fakty są nieubłagane. Klienci B2B coraz mniej czasu chcą spędzać z handlowcami podczas swojej „podróży zakupowej”. Jednocześnie częściej przenoszą kontakt do kanałów cyfrowych. To nie wszystkie zmartwienia przedstawicieli handlowych i dyrektorów sprzedaży.

Czytaj więcej

Szefie, nie mogę teraz rozmawiać, właśnie sprzedaję przez LinkedIn!

LinkedIn – portal społecznościowy, wokół którego narosło tyle stereotypów, co wokół mieszkańców Radomia. Wokół obu niesłusznie. Choć, gdy obserwuję aktywności niektórych osób na LinkedIn, to mam przed oczami moją wycieczkę na lotnisko w Radomiu kilka lat temu. Wszystko z zewnątrz pachniało nowością, ale wchodząc do hali lotniska światła były pogaszone i nie było ani jednego klienta. Co zrobić, aby sprzedaż B2B przez LinkedIn nie okazała się „lotniskiem w Radomiu”? Jest to pierwszy artykuł z cyklu skierowany do osób, które znają podstawy LinkedIn.

Czytaj więcej

Jak pracować z zespołem telesprzedawców, aby zrealizował cele sprzedażowe w 2022 roku? Spojrzenie handlowca

Jeśli zarządzasz zespołem telesprzedawców, to masz cholernie (celowo użyłem tego słowa) ciężką i pełną wyzwań pracę. Z jednej strony coraz więcej wymagający zarząd, z drugiej strony coraz więcej wymagający klienci, a z trzeciej – coraz więcej wymagający handlowcy. Jak żyć?

Czytaj więcej

Zaufanie w trendach sprzedaży na rok 2022? To musi być pomyłka

Mówi się, że zaufanie wchodzi po schodach, a zjeżdża windą. Po co mi zaufanie, skoro rewelacyjnie buduję relacje? Zaraz, zaraz – czy zaufanie i relacje to nie to samo? I o co tyle zamieszania? W końcu liczy się produkt, znajomość technik sprzedaży i pewność siebie. To mi wystarczy, aby być najlepszym handlowcem. Czyżby? Zapraszam do lektury artykułu o zaufaniu i… moim największym upokorzeniu w roli handlowca.

Czytaj więcej

Siedem grzechów telesprzedawców. Jak je wyeliminować?

Zawód telesprzedawcy to ciężki kawałek chleba. To duża presja przełożonych. To sztuka radzenia sobie z częstymi odmowami klientów. Jednocześnie, Szanowny Telesprzedawco, przed Tobą dwie drogi: albo szukasz dobrych wymówek, albo skutecznych sposobów do realizacji celów sprzedażowych. Trzeciej drogi nie ma.

Czytaj więcej