Autor: Dominika Maciejak

Praktyk handlu detalicznego, trenerka i doradczyni realizujaca projekty w zakresie poprawy customer experience
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Omnibus a postrzeganie ceny

Omnibus wszedł do polskich sklepów na dobre. Nowa dyrektywa spowodowała, że wśród sprzedawców na nowo rozgorzała dyskusja o postrzeganiu cen przez klientów. W tym artykule zaznajomię Cię z kilkoma ciekawostkami na ten temat. Zapraszam na krótkie spotkanie z psychologią postrzegania cen.

Czytaj więcej

Jak stworzyć strategię błękitnego oceanu – część druga

Poszukiwania błękitnego oceanu dawno nie były tak ważne! Zapraszam Cię do drugiej części artykułu, w którym zachęcam do przejścia przez krótki proces poszukiwania błękitnego oceanu w Twojej branży.

Czytaj więcej

Jak stworzyć strategię błękitnego oceanu w trzech krokach - część pierwsza

Sztuka cyrkowa i biznes mają wspólne mianowniki. I wcale nie chodzi o spacer po linie! Zobacz, jak w kilku krokach zmienić dotychczasowe myślenie o Twojej sprzedaży i biznesie.

Czytaj więcej

Mikronawyki w pracy sprzedawcy

Wprowadzanie nowych nawyków i eliminacja tych niepożądanych nigdy nie były tak proste. W tym artykule przedstawię Ci koncepcję, która osobiście zburzyła mój system.

Czytaj więcej

Proces obsługi klientów w mediach społecznościowych. Jak spełniać ich potrzeby?

Media społecznościowe stały się jednym z kluczowych kanałów obsługi. Wymagający klienci właśnie za pośrednictwem tej drogi kontaktu wyrażają swoje wymagania wobec firm. Przeczytaj koniecznie, na co powinieneś zwrócić uwagę, obsługując ich w tym kanale.

Czytaj więcej

Sześć sposobów na skuteczną finalizację sprzedaży w sklepie

Umiejętność doprowadzenia procesu sprzedaży do szczęśliwego finału to „być albo nie być” rozmowy z klientem. Wielu sprzedawców pyta mnie o sposoby na „domknięcie” sprzedaży. Ich szefowie skarżą się, że szanse sprzedażowe są niewykorzystywane. Na etapie komunikacji sprzedawca-klient, przyda się znajomość sprawdzonych technik finalizacji.

Czytaj więcej

11 argumentów za tym, by lepiej znać swoją konkurencję

Wiesz dobrze, że Twój biznes nie działa w próżni. Masz konkurencję i warto, żebyś wiedział o niej jak najwięcej. W niniejszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi, które pozwolą Ci usystematyzować monitoring konkurencji i skuteczną obserwację Twojego otoczenia biznesowego.

Czytaj więcej

ANATOMIA SKLEPU ODNOSZĄCEGO SUKCESY

Właściciele sklepów stacjonarnych głowią się, czy grozi im kolejny lockdown. W tak niepewnych czasach trudno o zero-jedynkowe myślenie i całkowicie trafne decyzje. W tym artykule pokrótce omówię wybrane elementy wpływające na sukces sprzedażowy sklepu stacjonarnego i zaproponuję Ci krótką ściągę z listą rzeczy, o których nie możesz zapomnieć w nadchodzącym sezonie.

Czytaj więcej

O zwiadowcach i badaczach w sprzedaży, czyli jak przygotować się do procesu pozyskiwania klientów

Gdy poszukasz w Wikipedii, kim jest zwiadowca, znajdziesz następującą odpowiedź: „Zwiadowca – żołnierz wchodzący w skład etatowego pododdziału rozpoznawczego lub wykonujący czynności bezpośrednio związane z rozpoznaniem”, czyli koniecznością szybkiego i pełnego pozyskania informacji o przeciwniku.

Czytaj więcej

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki metodom pobudzania kreatywności w zespołach sprzedażowych

W czasie, kiedy Twój szef zaczyna nerwowo przebierać nogami i wymagać od Ciebie innowacyjnych rozwiązań sprzedażowych, wiedz, że potrzebujesz się uzbroić w narzędzia, które pomogą Ci wyzwolić kreatywność u siebie i Twojego zespołu. Ten artykuł pomoże Ci wejść na bardziej twórcze tory.

Czytaj więcej

Akcja finalizacja

Sprzedaż jest jak bieg na orientację. Każdy z nich jest unikalny, ponieważ nie zna się trasy przed zawodami, a miejsca rozgrywania biegów są różne. Zamykanie transakcji sprzedażowej to w wielu przypadkach żmudny proces poszukiwania ostatnich punktów kontrolnych. Nim dobiegniesz do mety, czeka Cię jeszcze kilka akcji. Po czym poznasz, że trasa, którą obrałeś, jest dobra? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu.

Czytaj więcej

Jej wysokość empatia

Daniel Goleman definiuje empatię jako świadomość uczuć, potrzeb i niepokojów innych ludzi. Jak to się ma do pracy handlowca? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej