Autor: Szymon Lach

Trener umiejętności biznesowych i mówca; praktyk z ponad 15-letnim doświadczeniem; specjalista w dziedzinie wywierania wpływu, sprzedaży, negocjacji i wystąpień publicznych

Napisz do autora: 
napisz@szymonlach.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dobra propozycja dla klienta? To proste!

Handlowiec statystycznie w ciągu roku wysyła od kilkunastu do pewnie nawet kilkuset propozycji, które trafiają do jego klienta. A ile z nich wywołuje u niego swego rodzaju efekt wow po ich otwarciu? Ilu Twoich klientów propozycja, którą mają od Ciebie dostać, zaskakuje i przywiązuje do Ciebie jeszcze bardziej?

Czytaj więcej

Nowoczesne sposoby na wzmocnienie TOFU

Technologia równa się nowe możliwości. Tak było, jest i będzie zawsze. Dotyczy to także sprzedaży. Dziś technologia pozwala na znacznie szersze działania na poziomie TOFU i co za tym idzie, komunikowanie się ze swoimi potencjalnymi klientami w wielu dodatkowych miejscach i na wiele nowych sposobów. W tym artykule poznasz kilka z tych form, które nabrały dużego rozpędu i cieszą się coraz większą popularnością.

Czytaj więcej

Jak zmieni się rola szefa sprzedaży w 2022 r.?

„Menedżerze, wyjdź z otchłani!” – takim wezwaniem można określić to, co czeka wielu menedżerów czy szefów sprzedaży w 2022 r. Otchłanią są biura, biurka i ekrany komputerów, przed którymi wielu z nich spędza długie godziny. Zatem gdzie powinni się znaleźć zamiast tego?

Czytaj więcej

SPRZEDAŻ W 2022 R. NA ROSNĄCYM RYNKU A ROZWÓJ KOMPETENCJI HANDLOWCA

Ostatni kwartał to czas dwóch rzeczy: dopinania rocznych planów i podejmowania planów związanych z tym, jak ma wyglądać kolejny rok. W tym drugim przypadku zazwyczaj rok do roku wygląda bardzo podobnie. Założenie na kolejny jest z reguły takie samo: ma być o X% więcej niż w obecnym. Pojawia się pytanie: jak to osiągnąć? 

Czytaj więcej

Gdzie oko handlowca nie sięga

System CRM to dla wielu handlowców nadal uciążliwa konieczność. Z różnych powodów nie dostrzegają oni ogromu potencjału, jaki jest w nim ukryty. Jest jedna część, do której handlowcy zaglądają zdecydowanie najrzadziej. I bezwzględnie za rzadko.

Czytaj więcej

Sprawna komunikacja w firmie

Sprawna komunikacja w firmie to bardzo szerokie pojęcie. W wielu miejscach mówi się o tym, żeby komunikować się sprawnie, słuchać, unikać konfliktów itp. A przekładając to na konkretne działania, często pojawia się pytanie: co konkretnie robić? W tym artykule znajdziecie jedną z odpowiedzi na to tak ważne pytanie.

Czytaj więcej

Sprzedawca z klasą – garnitur

W tytule nie chodzi o liczbę ukończonych klas szkoły, lecz o klasę jako styl, jako wyraz dobrego gustu, smaku. Klasę jako pewność siebie, poczucie własnej wartości, które prezentujesz sobą od wejścia dzięki temu, jak wyglądasz. Strój bowiem powie o Tobie więcej, niż Ci się wydaje. Zadbaj, aby mówił on o tym, na czym Tobie zależy!

Czytaj więcej

Relacja bez zaufania? To niemożliwe!

O budowaniu relacji mówi się bardzo wiele od bardzo dawna. Wiele osób twierdzi, że relacja z klientem to fundament współpracy. Jednak stanowią go biznes i korzyści, jakie obie strony z niego mają. Relacja to rodzaj spoiwa, które spaja ze sobą ten fundament i sprawia, że naprawdę dobrze się trzyma. Elementem, który łączy te relacje, jest zaufanie. Dziś przeczytasz o tym, jak budować je skutecznie i trwale.

Czytaj więcej

Trudny klient – czy ktoś taki w ogóle istnieje?

Jestem sprzedawcą, odkąd skończyłem 16 lat. Na swojej drodze spotkałem naprawdę szeroki przekrój ludzi, którzy byli moimi potencjalnymi klientami. Część z nich nawet zamieniła się z potencjalnego w faktycznego klienta. I kiedy dzisiaj siedzę i piszę ten artykuł, nachodzi mnie pytanie: ilu z nich było trudnych?

Czytaj więcej

Sprzedaż w kanałach omnichannel - chat i video

Sprzedaż się rozwija. Nowoczesne technologie coraz silniej wkraczają i w tę dziedzinę życia. Konferencje telefoniczne lub przez Skype’a zastępują spotkania, które wymagają dojazdu w różne miejsca, to powszechność. Chatboty również stają się coraz bardziej popularne. O ile rozwija się technologia, to pytanie brzmi: czy wraz z technologią rozwija się sprzedawca?

Czytaj więcej

Segmentuj rynek i spraw, że Twój produkt będzie wyjątkowy

Zaczął się nowy rok. To dla wielu czas postanowień, zmian i stawiania przełomowych kroków w swoim życiu. Nie zapominajmy również, że to dobry moment, by nieco zaryzykować, wziąć sprawy jeszcze bardziej we własne ręce i… zadbać o swoje życie zawodowe, wizerunek swój i produktu.

Czytaj więcej

Krótsza, ale skuteczniejsza rozmowa sprzedażowa? To możliwe!

Rozmowa telefoniczna to wciąż zmora wielu handlowców i przedstawicieli handlowych. Zwłaszcza jeśli mowa o pozyskiwaniu nowych klientów. Często taka sytuacja wynika z tego, że handlowiec nie wie, jak taką rozmowę przeprowadzić. W tym artykule przeczytasz o najważniejszych zasadach i regułach, które sprawią, że Twoja rozmowa stanie się krótsza i bardziej efektywna. Przed Tobą 11 zasad, które pomogą w osiąganiu wyników sprzedażowych. 

Czytaj więcej