Autor: Katarzyna Tatarkiewicz

Ekspertka i doradca w zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu i wsparciu sprzedaży. Autorka artykułów o zarządzaniu i psychologicznych aspektach życia. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

System naczyń połączonych na linii SPRZEDAŻ – MARKETING

Sprawność zespołu sprzedażowego zależy zarówno od czynników wewnętrznych, związanych ze sposobem zarządzania, kompetencjami poszczególnych jego członków i samego menedżera, jak i od zewnętrznych, czyli silnej marki, dobrego produktu czy działań marketingowych.

Czytaj więcej

Klienci nowych czasów

Gdzie szukać klientów w nowej rzeczywistości, podczas gdy ostatnie dwa lata przeniosły nasze życie w niespotykanej do tej pory skali do internetu? Podążać ślepo za ogólnym trendem, czy lepiej przystanąć i zastanowić się nad własnymi możliwościami i potrzebami?

Czytaj więcej

Rola wypalenia zawodowego w procesie zarządzania zespołem sprzedażowym

Wypalenie zawodowe od jakiegoś czasu jest jednym z gorących tematów. Jedni uważają, że jest to bzdura wymyślona przez tych, którym nie chce się pracować. Drudzy, podkreślają znaczenie tego zjawiska nie tylko w perspektywie indywidualnej, ale również zbiorowej.

Czytaj więcej

PLANY VS. REALIZACJA, CZYLI JAK NIE ZNOKAUTOWAĆ SAMEGO SIEBIE JUŻ NA STARCIE

Większość osób stawia sobie cele do zrealizowania – czy to prywatne, czy zawodowe. Szczególnie na Nowy Rok, urodziny czy inne ważne dla siebie okazje. Schody zaczynają się jednak przy ich realizacji. Z podobnymi problemami mierzą się na co dzień zarówno całe zespoły sprzedażowe, jak i każdy handlowiec z osobna. Czy jednak problem rzeczywiście leży tylko w sposobie realizacji przyjętych planów?

Czytaj więcej

CRM w służbie działań marketingowych

Dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że unikalne dane stanowią podstawę skutecznego marketingu. Umiejętne zaś ich użycie gwarantuje sukces. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jaką kopalnię wiedzy mają na wyciągnięcie ręki. Gdzie? W odpowiednio skonfigurowanym, łączącym wiele obszarów, dobrze zarządzanym CRM.

Czytaj więcej

Marketingowe strategie wsparcia sprzedaży w dzisiejszej rzeczywistości

Sprzedaż od kilku lat wykazywała naturalny kierunek zmiany. Znaczna jej część z realu przenosiła się do online’u. W ciągu ostatniego roku transformacja znacząco przyspieszyła. Jak na nowo budować strategie wsparcia sprzedaży? Czy marketing powinien wycofywać się z mediów tradycyjnych na rzecz nowoczesnych kanałów komunikacyjnych?

Czytaj więcej