Autor: Adam Szaran

Partner zarządzający w Al Fianco Partners; trener biznesu; dyplomowany coach; specjalista ds. obrony ceny; współautor książki Techniki obrony ceny; wieczny podróżnik, niespokojny duch
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Świat sprzedaży a świat przyjemności

Całą opowieść zaczniemy od seksu. A dlaczego od niego? Bo komuś kiedyś przyszło do głowy, by seks zaangażować do świata sprzedaży. Powstało założenie, że ten temat się dobrze sprzedaje, więc dlaczego by z niego nie skorzystać? Zaczęliśmy widywać reklamy telewizyjne nawiązujące do skojarzeń seksualnych, a jeszcze wcześniej reklamy prasowe i banery z roznegliżowanymi kobietami i mężczyznami. Chodziło o to, by zwrócić na siebie uwagę i powiązać markę czy produkt z aspektem, który budzi przecież przyjemność.

Czytaj więcej

Zdalna rozmowa sprzedażowa – jak obronić cenę?

Wypracowaliśmy kilka technik obrony ceny przetestowanych przez nas na różnych klientach. Zapoznamy Cię z dwoma, które będą wystarczające, by podnieść efektywność Twojej zdalnej rozmowy sprzedażowej.

Czytaj więcej

Spokojnie, to tylko podwyżka cen

Dyrektor handlowy przychodzi do zespołu ze złą wiadomością: „Będziemy mieli zmianę cen”. Handlowcy już wiedzą, co to oznacza – 
kłopoty! Pod pojęciem zmiany cen nie kryje się przecież fala obniżek, tylko właśnie coś, czego klient nie chce słyszeć: „PODWYŻKA!”. W głowach handlowców zaczyna się projekcja filmu. Główną rolę gra w nim klient, który marudzi, straszy, że odejdzie, że będzie brał od konkurencji itd.
 

Czytaj więcej