Autor: Merłan Dehmani

autoryzowany coach i trener biznesu, właściciel Centrum Szkoleń i Biznesu – szkoli osoby z różnych branż i na różnych stanowiskach, od osób stawiających pierwsze kroki w sprzedaży po doświadczonych przedsiębiorców; stworzył autorski program innowacyjnej sprzedaży – Super Saiyan Sprzedaży, który pomaga w poznawaniu czterech elementów, dzięki którym każdy będzie mógł stać się „wojownikiem’’ w sprzedaży i życiu z ogromną energią; w pracy kieruje się wartościami, takimi jak konsekwencja, równowaga, spójność, pasja, człowiek; wspiera ludzi i firmy w obszarach takich, jak: komunikacja, obsługa klienta, sprzedaż, zarządzanie, strategia i emocje

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Prawo do sprzedaży siebie

Poniższy artykuł to felietonowe ujęcie praw autorskich oraz porady dla przedsiębiorców, jak się zabezpieczyć i być fair w stosunku do pracowników. Spojrzymy również na stronę umiejętności i tworzenia w określony sposób czynności związanych z rozwojem firmy poprzez samą sprzedaż i jej zabezpieczenie.

Czytaj więcej

Jak stworzyć swój wymarzony zespół i utrzymać obecny?

Tworzenie zespołu to jedno z najmniej wdzięcznych zadań, jakie stoją przed menedżerem czy działem HR. W tym artykule podzielę się z Tobą wiedzą, dzięki której udało mi się zmienić kilka procesów w kilku firmach, aby zwiększyć zatrudnienie. Podpowiem również, jak zmniejszyć fluktuacje w Twojej firmie.

Czytaj więcej

Fundament sprzedaży a innowacyjne podejście do sprzedaży

W sprzedaży bardzo ważne jest przyciągnięcie klienta do siebie. Choć często sprzedawcy, zarówno ci początkujący, jak i ci z całkiem długim stażem, mówią, że wszystko zależy od produktu i jego ceny. Opinie tego typu słyszę w różnych miastach w Polsce. Gdzie bym nie prowadził szkolenia, zawsze są niedowiarki, które swoje niepowodzenia spychają na ten aspekt.

Czytaj więcej

Nie zapomnij o menedżerze

Coraz trudniej jest znaleźć osobę, która spełnia wszelkie niezbędne cechy, aby być dobrym menedżerem. Praca zdalna coraz bardziej pozwala na uchylanie się od odpowiedzialności i od wykonywania obowiązków w poprawny sposób. Nasi pracownicy są zdolni wyszukać wiele rozwiązań zastępczych, uzyskać swoje wyniki, lecz nie zawsze w taki sposób, jak chcielibyśmy, by były one zrealizowane. Największą bolączką firmy jest „uśpiony menedżer”. A jaki on jest?

Czytaj więcej

Nowe ujęcie sprzedaży

W ostatnim czasie na rynku panuje duże przesycenie różnego rodzaju technikami sprzedażowymi, co mocno oddziałuje na naszych klientów. Codzienne poddawanie się wszelkim możliwym formom reklamy zmusiło odbiorców do budowania gigantycznych obronnych murów. Nastawienie się na coraz to mocniejszą ekspansję zakupową sprzyja rozwojowi gospodarki oraz branży sprzedażowej. Nie chodzi tu bowiem tylko o produkt czy usługę. Obecnie najważniejsza jest osobowość sprzedawcy, który dotrze do naszego odbiorcy.

Czytaj więcej

REHABILITACJA PO COVID-19 DLA BIZNESU

Medycyna jeszcze nie określiła wszystkich chorób w następstwie COVID-19. Ozdrowieńcy zmagają się z wieloma dolegliwościami: dusznością wysiłkową, zapaleniem mięśnia sercowego, mgłą mózgową, poważnym obniżeniem wydajności płuc. Nie byliśmy przygotowani na epidemię ani medycznie, ani gospodarczo. Nie tylko nasz kraj, ale cały świat liczy straty, których nie da się podsumować, bo „klęska” niczym plaga egipska trwa do dziś. W biznesie wcale nie jest łatwiej. 

Czytaj więcej

Jak radzić sobie podczas drugiej fali koronawirusa?

Od lutego 2020 r. polska gospodarka rozpędzona w ostatnich czasach zaczęła gwałtownie spowalniać. Pandemia dotyka wszystkich krajów świata z takim samym skutkiem i choć wielu dyskutuje o słuszności wszystkich procesów ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa, jedno jest pewne – ludzie są wystraszeni. Wpływa to na wszystkie typy działalności gospodarczej.

Czytaj więcej

Jak stworzyć zespół „supersprzedawców”?

Właściciele firm produkcyjnych i usługowych często borykają się z dylematem, w co inwestować w pierwszej kolejności – czy ma to być handel, obsługa czy np. automatyka itd. Niezależnie jednak od etapu rozwoju firmy [wyróżniamy narodziny (utworzenie) – rozwój (wzrost) – dojrzałość – schyłek – zaprzestanie działalności (likwidacja)], pozyskiwanie odbiorców naszych produktów czy usług jest ważne – wręcz niezbędne – do utrzymania płynności finansowej.

Czytaj więcej

Nowe ujęcie sprzedaży

W ostatnim czasie na rynku panuje duże przesycenie różnego rodzaju technikami sprzedażowymi, co oddziałuje dość mocno na naszych klientów. Codzienne poddawanie się wszelkim możliwym formom reklamy zmusiło odbiorców do budowania gigantycznych murów obronnych. Jak je obejść? Zburzyć?

Czytaj więcej