Przedstawiamy osiemnasty numer czasopisma „Nowa Sprzedaż”. To dwumiesięcznik skierowany do osób zawodowo zajmujących się sprzedażą produktów oraz usług na polskim rynku. Treści w nim zawarte pozwolą Ci rozwijać swoje kompetencje handlowe, niezbędne dla nowoczesnych organizacji. Dowiedz się, jak skutecznie sprzedawać i organizować sprzedaż, aby Twoja firma osiągała oczekiwane dochody.
W aktualnym numerze podejmujemy następujące tematy:
Robotyzacja i automatyzacja często bywają postrzegane jako zagrożenie dla handlu, jednak okazuje się, że nie jest to do końca usprawiedliwiona obawa. Przykładem automatyzacji są kasy w supermarketach – łatwo jednak zauważyć, że konsumenci wciąż chętniej korzystają z obsługi kompetentnych kasjerów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że choć jedne zawody znikną, powstaną w ich miejscu inne, dlatego obawy o brak miejsc pracy są bezpodstawne. Jakub Koba na łamach najnowszego numeru opisuje, które zawody mogą zostać wyparte przez robotyzację i automatyzację oraz co stanie się, gdy trend e-commerce doprowadzi do kupowania wyłącznie przez internet.
Na łamach najnowszego numeru wskazujemy, jak kontekst wpływa na decyzje zakupowe konsumentów. W każdej sytuacji zakupowej otaczają nas bodźce marketingowe, które mogą decydować o tym, ile zapłacimy za dany produkt. My sami automatycznie przyporządkujemy produktowi określoną wartość, którą jesteśmy gotowi za niego zapłacić, kierując się oceną swojej sytuacji ekonomiczno-materialnej. Porównujemy również produkt do produktów konkurencyjnych, czy oceniamy wystrój miejsca sprzedaży. Małgorzata Warda przedstawia także pozostałe czynniki wpływające na decyzje zakupowe konsumentów, omawia eksperyment Ebbinghausena i wskazuje, który konsument jest bardziej wrażliwy na wysokość ceny. Dowiesz się także, które produkty sprawiają, że manifestujemy swoją pozycję społeczną.
Optymalizacja sprzedaży to klucz do osiągania sukcesów w pracy handlowca. Chociaż każdy człowiek pracuje we własnym, indywidualnym stylu, istnieją uniwersalne metody wzmacniania kompetencji, które warto wdrożyć w swoim zespole. Dobrą metodą jest model ośmiu obszarów optymalizacyjnych procesu sprzedażowego, których przedstawienie przedstawiamy w artykule Pawła Muzyszczyna. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące języka korzyści oraz dowiesz się, jaka powinna być konstruktywna informacja zwrotna. Postaw na optymalizację sprzedaży i ciesz się sukcesem.
Z najnowszego numeru dowiesz się, jak wygenerować sprzedaż na Instagramie w siedmiu krokach. Serwis ten posiada obecnie liczne sprzedażowe funkcje w postach oraz na IG Stories, a reklamy w tym kanale znacznie się rozwijają, dlatego zdecydowanie warto z nich korzystać. Co więcej, liczba użytkowników Instagrama wzrosła od 4 do 6 mln użytkowników, co czyni go jednym z najpopularniejszych komunikatorów. Co zatem wspiera skuteczną sprzedaż na Instagramie? Z pewnością niezbędna jest optymalizacja profilu, sprawna komunikacja i z Insta Stories. O czym jeszcze należy pamiętać? Odpowiedź znajdziesz w artykule Anny Ledwoń.
Z niniejszego numeru dowiesz się, na czym polega Business Model Canvas, określany nie do końca trafnie jako biznesplan na jednej kartce. Pozwala on na zwięzłą i szybką prezentację najważniejszych założeń biznesu, a także wprowadzenie ewentualnych poprawek – tym właśnie różni się od biznesplanu, w który same poprawki zajmują więcej czasu niż jego stworzenie. Sprawdź, z jakich elementów składa się Business Model Canvas, jakie pytania należy zadać, jak odpowiednio posegmentować klientów oraz wykorzystać elementy tego modelu w celu wsparcia sprzedaży w firmie.