Autor: Tadeusz Woronowicz

Ekspert od zwiększania wydajności i skuteczności zespołów sprzedaży w sektorze B2B. Mentor w programie Early Warning Europe. Menedżer sprzedaży do wynajęcia w ramach innowacyjnego serwisu „Zarządzanie sprzedażą w modelu subskrypcyjnym”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje sprzedaż B2B (cz. I)

Sztuczna inteligencja (SI) szturmem wdziera się do naszego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Zaczyna je zmieniać czasami w sposób twórczy, a czasami destrukcyjny. Jednym z kluczowych obszarów sprzedaży B2B, który SI znacząco zmieni, jest prospekting. Choć zapodziałem gdzieś kryształową kulę, w tym artykule podzielę się moją wizją zmian, które SI wywoła w prospektingu. Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej

Unikatowa czy wygrywająca propozycja wartości – część druga

W sprzedaży tak jak w sporcie zawodowym wystarczy być o 1% lepszym od konkurencji, aby zdobyć zamówienie od potencjalnego klienta. Jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Żyjemy w globalnej gospodarce, a tempo innowacji technologicznych wywołało eksplozję liczby produktów i usług konkurujących o uwagę klienta.

Czytaj więcej

Unikatowa czy wygrywająca propozycja wartości – część pierwsza

Codziennie setki tysięcy handlowców na cały świecie wysyła e-maile, dzwoni, kontaktuje się przez media społecznościowe z potencjalnymi klientami, licząc, że uda im się ich zainteresować swoją ofertą. Efekt tych działań jest, niestety, mizerny. Większość handlowców zalicza porażkę. Dlaczego?

Czytaj więcej

KPI jako skuteczna metoda zwiększania sprzedaży B2B – część druga

W pierwszej części tego artykułu (Nowa Sprzedaż nr 40/lipiec 2022) omówiłem podstawowe pojęcia związane z miernikami i wskaźnikami KPI. W tej części odpowiem na jedno z najczęstszych pytań, które słyszę od przedsiębiorców, gdy rozmawiamy o moim serwisie „Szef sprzedaży na godziny”: „Co powinniśmy mierzyć w sprzedaży, który wskaźnik KPI powinniśmy śledzić, aby zwiększyć sprzedaż?”. Bardzo rozsądne pytanie, jednak nie ma na nie prostej odpowiedzi. Odpowiadając na nie, zawsze muszę użyć zwrotu – „to zależy”, choć go nie lubię. I nie jest to próba ucieczki od wyjaśnienia, tylko chęć udzielenia prawidłowego rozwiązania.

Czytaj więcej

KPI jako skuteczna metoda zwiększania sprzedaży B2B

Jak pokazują obserwacje rynku, największe sukcesy odnoszą firmy, które mają jasno zdefiniowane, opisane i zakomunikowane cele biznesowe. Jednak prawdziwymi liderami zostają firmy, które na bieżąco kontrolują realizację poszczególnych celów, za pomocą mierników i szybko reagują na pojawiające się przeszkody oraz identyfikują obszary wymagające poprawy. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak i jakie mierniki należy wdrożyć w dziale sprzedaży, aby dołączyć do elity najlepszych firm.

Czytaj więcej

Planowanie kwot sprzedażowych handlowców – czy da się połączyć wodę z ogniem?

Planowanie celów i kwot sprzedażowych dla handlowców to jeden z najważniejszych w każdej firmie aspektów jej działalności. Istotne jest, aby nie tylko trafnie je zdefiniować, ale również umiejętnie przekazać handlowcom, tak aby wywołać ich zaangażowanie i zwiększyć identyfikację z firmą oraz jej głównymi celami. W ramach niniejszego artykułu odpowiem na pytanie: „Co należy zrobić, aby cele i kwoty sprzedażowe nie były jedynie pobożną listą życzeń, a realnym planem sprzedaży?” 

Czytaj więcej

Zarządzanie sprzedażą po pandemii: wyzwania dla handlowców i ich menedżerów

„Nowa Sprzedaż” to nie tylko magazyn o tym, jak zmienia się świat sprzedaży, nowa sprzedaż formuje się na naszych oczach. To nowy typ handlowca oraz nowy typ menedżera sprzedaży i o nich jest ten artykuł. Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej

CZEGO SIĘ BOISZ – PUSTEGO LEJKA SPRZEDAŻY CZY PROSPEKTINGU?

Prawdopodobnie pomyślałeś, że tytułowe pytanie jest nielogiczne. Zapewniam Cię jednak, że nie. Badania pokazują, że ponad 40% handlowców nie lubi osobistego, aktywnego poszukiwania nowych klientów – prospektingu. Często mniej przeraża ich widok pustego lejka sprzedaży niż perspektywa zadzwonienia do nieznanej firmy. 

Czytaj więcej

Czy zawsze warto się skupiać na każdym kliencie?

Handlowcy z natury są optymistami. Chętnie posługują się magicznymi frazami typu „owocne spotkanie”, „klient jest bardzo zainteresowany”, „doskonałe relacje” itp. Wierzą w swoje umiejętności i są przekonani, że każda „okazja” w ich lejku sprzedaży to wspaniały deal i da się go wkrótce zrealizować. Optymizm ten jest szczególnie groźny w końcówce roku. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić jakość lejków sprzedaży handlowców oraz co powinieneś zrobić, aby handlowcy nie tracili czasu na zajmowanie się klientami o niskim potencjale zakupowym.

Czytaj więcej

„Nowa normalność” w sprzedaży B2B – sprzedażowa rozmowa wideo.

Każdy kryzys ma dwa oblicza. Z jednej strony generuje zagrożenia, a z drugiej kreuje biznesowe okazje. Jak zatem wykorzystać szansę, którą pandemia COVID-19 otworzyła przed handlowcami w sprzedaży B2B?

Czytaj więcej

Rok 2020 – czas na produktywność

Okrągłe daty mają to do siebie, że niektóre pytania brzmią w nich zdecydowanie mocniej. Moim zdaniem w biznesie w 2020 r. szczególnie mocno wybrzmiewać będzie pytanie: „Jak sprzedawać bardziej… efektywnie(?), wydajnie(?), a może produktywnie(?) w nowej dekadzie XXI w.?”.

Czytaj więcej

Be agile w sprzedaży – kolejny buzzword czy konieczność?

Be Agile to jedno z nowych biznesowych zaklęć naszych czasów. Po lekturze tego tekstu będziesz wiedzieć, co tak naprawdę znaczy to pojęcie w sprzedaży oraz czy filozofia zwinnego działania, skoncentrowana na szybkim dostarczaniu wartości, ciągłej analizie i doskonaleniu działań handlowców, sprawdzi się w dziale sprzedaży. Zapraszam do kontaktu.

Czytaj więcej