Autor: Małgorzata Warda

Ma ponad 20 lat praktycznego doświadczenia w sprzedaży oraz zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami na stanowiskach dyrektora handlowego i generalnego, choć zaczynała od stanowiska sprzedawcy. Prowadzi firmę Warda Consulting Team (www.wardateam.com), prowadzi szkolenia z zakresu efektywnej sprzedaży i przywództwa, doradza start-upom i firmom z sektora MŚP jak zwiększyć sprzedaż i profitowość. Specjalizuje się w matematyce biznesowo-handlowej i szkoleniach z rentownej sprzedaży w oparciu o wartości matematyczne. Z wyróżnieniem ukończyła finanse i Executive MBA. Jest także absolwentką programów dla kadry zarządzającej na INSEAD. Posiada europejski certyfikat European Mentoring & Coaching Council w zakresie mentoringu biznesowego.
Napisz do autorki: 
malgorzata@wardateam.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rozwiń skrzydła z mentorem!

Jesteś menedżerem? Przygotowujesz się do pełnienia tej roli? A może prowadzisz własną firmę? Podejmujesz decyzje i czujesz czasem, że przydałby Ci się ktoś doświadczony i bezstronny jednocześnie, z kim możesz bezpiecznie „przegadać” swoje pomysły lub decyzje? A może chciałbyś, żeby ktoś pomógł Ci spojrzeć na Twoje wyzwania z szerszej, innej perspektywy? Jeśli odpowiedziałeś „tak” na przynajmniej dwa z powyższych pytań, to współpraca z mentorem biznesowym może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Czytaj więcej

Jak zdobyć odwagę na zmiany w swoim życiu zawodowym?

Jak wprowadzić skuteczne zmiany w swoim życiu? Analogicznie, jak się wraca do formy fizycznej. Powrót do formy fizycznej to proces, który chwilę trwa – wymaga zaplanowania i regularnej aktywności.  Skuteczną receptą w drodze do zmiany jest drugi człowiek, który będzie nam w tej zmianie towarzyszył. Na przykład mentor.

Czytaj więcej

Jak opracować swoją BATNĘ na negocjacje? Analiza przypadku

Tak samo jak aktor przygotowuje się do zagrania swojej roli, tak i negocjator powinien się przygotować do przeprowadzenia negocjacji. Przed ich rozpoczęciem warto opracować BATNĘ, a więc zastanowić się, jakie argumenty przedstawi druga strona i przemyśleć odpowiedzi, przygotować kontrargumenty i ocenić, na jakie ustępstwa możemy się zgodzić. Spisana BATNA daje dużo większy spokój w trakcie negocjacji i poczucie, że niewiele może nas zaskoczyć.

Czytaj więcej

Jak zredukować presję cenową podczas negocjacji B2B w pandemii? Analiza przypadku

Powiązana z pandemią sytuacja gospodarcza zmieniła rozkład sił handlowych w wielu branżach. Niepewność rynkowa, zwłaszcza w sytuacji dekoniunktury, to obok działań konkurencji jeden z najistotniejszych czynników zwiększających oczekiwania w zakresie obniżek cenowych po stronie kupujących – szczególnie w obszarze B2B. Jakie działania można podjąć, aby handlowcy lepiej radzili sobie z presją cenową podczas negocjacji z kontrahentami?

Czytaj więcej

Jak przygotować się do współpracy online z kontrahentem B2B?

Współpracując z kontrahentami w relacjach B2B, warto zadbać o profesjonalne przygotowanie się do spotkań nie tylko pod kątem merytorycznym. Istotne są bowiem także inne elementy kształtujące nasz wizerunek biznesowy, które mogą przesądzić nie tylko o powodzeniu pojedynczego spotkania, ale także o tym, czy dojdzie do realizacji transakcji bądź zawarcia kontraktu.

Czytaj więcej

Sześć elementów skutecznej rozmowy sprzedażowej

Nowoczesna sprzedaż powinna się opierać przede wszystkim na umiejętności słuchania klienta z empatią i zadawania mu trafnych pytań. Dobrze przeprowadzona rozmowa sprzedażowa to efektywnie wykorzystana szansa na wywarcie wpływu i uzyskanie od klienta zobowiązania, czyli zamknięcie sprzedaży. Z tego powodu warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, które powinno się stosować podczas prezentacji oferty kontrahentom.

Czytaj więcej

„Nowa normalność” i jej wpływ na zmianę potrzeb klienta

W nowej, postcovidowej rzeczywistości może się okazać, że sprawdzona, dobrze sprzedająca się i rentowna oferta nie będzie pasowała do obecnych oczekiwań jej dotychczasowych odbiorców. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowy kontekst biznesowy wpłynął na zmianę ich potrzeb.

Czytaj więcej

Siła rekomendacji w procesie sprzedaży

Każdy z nas miał zapewne niejednokrotnie okazję, aby przekonać się o sile rekomendacji na własnej skórze. W dzisiejszych czasach jest ona doskonałym nośnikiem informacji i – jak wskazują dane – może odegrać znaczącą rolę zarówno w samym procesie zakupu, jak i budowaniu lojalności klientów.

Czytaj więcej

Mentoring – remedium na wyzwania współczesnego biznesu?

Mentoring i coaching. Zdarza się, że pojęcia te używane są zamiennie. To jednak błąd, gdyż od mentora wymaga się więcej.

Czytaj więcej

Pożeracze czasu kontra efektywne planowanie, czyli jak zarządzać czasem zawodowym i prywatnym?

Masz nie tylko priorytety, cele i marzenia, ale również i obowiązki. Ale ten czas… Niby do Twojej dyspozycji są 24 godziny, ale ciągle jest go za mało. Może przyczyną jest niewłaściwa organizacja? A może codziennie, po cichu, ale systematycznie konsumują go złodzieje czasu? Odkryj, kim są i spróbuj gospodarować Twoim czasem efektywniej!

Czytaj więcej

Feedback – narzędzie do budowania pozytywnych relacji w życiu zawodowym i osobistym

Przekazywanie informacji zwrotnej, inaczej feedbacku, jest istotnym narzędziem pracy każdego dobrego menedżera, ale może być też z powodzeniem wykorzystywane w innych relacjach międzyludzkich. Przyjmowanie i oferowanie konstruktywnego wsparcia jest bowiem podstawową umiejętnością istotną nie tylko w miejscu pracy, ale także w kręgu znajomych oraz w relacjach rodzinnych. Zobaczmy więc, skąd się biorą negatywne przesłanki feedbacku i jak prawidłowo udzielać informacji zwrotnej.

Czytaj więcej

Wiesz, ile wart jest Twój produkt? Wpływ kontekstu cenowego na decyzje zakupowe konsumentów

Ceny produktów nigdy nie mają charakteru absolutnego. Są wynikiem porównania z innymi cenami i produktami. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że w różnych sytuacjach będziemy gotowi zapłacić za ten sam produkt raz mniej, a raz więcej. Wynika to w dużej mierze z wpływu bodźców marketingowych, którymi jesteśmy otoczeni w danej sytuacji zakupowej.

Czytaj więcej