Rozwiń skrzydła z mentorem!

Strefa szefa

Jesteś menedżerem? Przygotowujesz się do pełnienia tej roli? A może prowadzisz własną firmę? Podejmujesz decyzje i czujesz czasem, że przydałby Ci się ktoś doświadczony i bezstronny jednocześnie, z kim możesz bezpiecznie „przegadać” swoje pomysły lub decyzje? A może chciałbyś, żeby ktoś pomógł Ci spojrzeć na Twoje wyzwania z szerszej, innej perspektywy? Jeśli odpowiedziałeś „tak” na przynajmniej dwa z powyższych pytań, to współpraca z mentorem biznesowym może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Indywidualny mentoring to niezwykle skuteczna metoda wsparcia kluczowych osób w firmie, jak i sposób na akcelerację samego biznesu. Z badań Mentorsme wynika, że 67% przedsiębiorstw zaobserwowało wzrost wydajności w wyniku pomocy ze strony mentorów, a 55% firm przyznaje, że mentoring ma pozytywny wpływ na ich wyniki. Jednocześnie portal National Mentoring Day podaje, iż 97% osób korzystających ze wsparcia mentoringowego uważa, że jest ono wartościowe, a pracownicy, których wspiera mentor, awansują 5 razy szybciej.

POLECAMY

W jakich sytuacjach przyda się mentor?

Wsparcie poprzez mentoring może przybierać różne formy, w zależności od celu danego procesu:

  • Mentoring specjalistyczny to praca z właścicielem firmy lub menedżerem nad określonym obszarem w ramach konkretnej ekspertyzy mentora (np. w obszarze zarządzania zespołem, rozwoju kanałów sprzedaży lub współpracy z kluczowymi klientami).
  • ...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy