Dział: Strefa szefa

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kluczowe strategie dla sukcesu biznesowego: zaangażowanie pracowników

Motywowanie zespołów handlowych stanowi kluczowy element skutecznego zarządzania sprzedażą. W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym utrzymanie wysokiego poziomu motywacji wśród pracowników handlowych jest niezbędne do osiągnięcia celów sprzedażowych i rozwoju firmy. W tym artykule przyjrzymy się różnym strategiom motywacyjnym, które mogą być skutecznie wdrożone, aby zainspirować zespoły handlowe do osiągania najlepszych wyników.

Czytaj więcej

Jak mieć więcej czasu i spotęgować efektywność własnych działań sprzedażowych?

Wielu moich klientów pyta mnie: „Jak mieć więcej czasu? Jak być bardziej efektywnym w sprzedaży i zarządzaniu własnym czasem?”. To faktycznie jest poważne wyzwanie dla wielu z nich. Jest na to jedna odpowiedź: dobry plan.

Czytaj więcej

Pięć dysfunkcji pracy zespołowej w rozproszonej sieci sprzedaży

W zespołach sprzedażowych istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na wydajność oraz efektywność pracy, dlatego też zarządzanie rozproszoną siecią sprzedaży jest wyzwaniem wymagającym dobrania skutecznych narzędzi i strategii.

Czytaj więcej

Motywować, by nie zdemotywować, czyli sposoby na zbudowanie zaangażowania w zespole handlowym

Inwestycja w budowanie zaangażowania handlowców to działanie, które z pewnością zwróci się z nawiązką. Zaangażowanego handlowca charakteryzuje zwykle duża motywacja do działania, produktywność i skuteczność w realizowaniu celów sprzedażowych.

Czytaj więcej

Zarządzanie zespołem sprzedażowym w roku 2024: wyzwania i skuteczne rozwiązania

W dynamicznym świecie biznesu zarządzanie zespołem sprzedażowym stanowi fundament sukcesu każdej organizacji. W roku 2024 przed menedżerami sprzedaży stoją kolejne wyzwania, wynikające z szybkiego tempa zmian technologicznych, rosnącej konkurencji oraz ewoluujących oczekiwań klientów. W niniejszym artykule przeanalizowano wyzwania w zarządzaniu zespołem sprzedaży na 2024 r. oraz zaproponowano skuteczne strategie ich pokonywania.

Czytaj więcej

Nowoczesne działy sprzedaży a wellbeing – o co warto zadbać z perspektywy handlowca i menedżera?

Dzisiejszy świat charakteryzuje się ogromną dynamiką i liczbą bodźców. Jako ludzie narażeni jesteśmy na wiele czynników negatywnie wpływających na nasz dobrostan, co przekłada się na efektywność biznesową. Natomiast firmy, chcąc reagować na sytuację na rynku i przygotowując się jak najlepiej do zapowiadanego kryzysu, wywierają dużą presję na działach handlowych. Jednocześnie wiemy, że siły sprzedaży, to podpora firmy i dlatego potrzebujemy zadbać o ich dobrostan.

Czytaj więcej

Dobre praktyki współpracy dostawcy z dystrybutorem

Współpraca między dostawcami a dystrybutorami może być złożona i wiązać się z wieloma trudnościami. Najważniejsze jest partnerstwo, dążenie do wspólnego celu i osiąganie efektu synergii. Jeśli dostawca i dystrybutor grają nie fair, to jest to droga do frustracji obu stron, ograniczenia, a nawet zerwania współpracy.

Czytaj więcej

Team coaching w budowaniu efektywnych zespołów

Współczesny rynek biznesowy stawia przed firmami wiele wyzwań. Konkurencja rośnie, oczekiwania klientów ewoluują, a technologie zmieniają sposób prowadzenia działalności gospodarczej. W takim środowisku zespoły sprzedażowe odgrywają kluczową rolę w realizowaniu bieżących wyników oraz w zwiększaniu ich w kolejnych latach. Potrzebują do tego jednak odpowiedniego wyposażenia, aby na rynku tworzyć przewagę konkurencyjną u klientów.

Czytaj więcej

Jak komunikować treści, aby pracownicy chcieli słuchać i wdrażać zmiany w życie?

Większość menedżerów zna sytuację, gdy przekazywane komunikaty po prostu nie docierają do odbiorców. Pracownicy lubią mieć własne zdanie i postępować po swojemu. Oczywiście można zarządzać autorytarnie, zadaniować – rozliczać, wyciągać wnioski i surowe konsekwencje. W krótkiej perspektywie możesz ulec złudzeniu, że jest to podejście skuteczne, bo wyniki ulegają poprawie. Dzieje się tak najczęściej z powodu pełniejszej mobilizacji i zaangażowania jednostek, które są napędzane strachem i obawą przed konsekwencjami służbowymi.

Czytaj więcej

Talenty lidera, menedżera. Kim jest prawdziwy lider/menedżer? Jak powinien prowadzić grupę, co go wyróżnia od szefa? Jak wykorzystuje swoje talenty, a jak wykorzystuje talenty grupy?

Każdy człowiek może, a wręcz powinien być liderem. Przede wszystkim liderem dla siebie. Swojego życia. Swoich marzeń. Żyjemy w czasach, gdzie na każdym kroku uczy się nas, jak być liderem/liderką, jak zarządzać ludźmi oraz technik, metod i sposobów, które mają nam w tym pomóc. Żyjemy też w czasach, w których bardzo dużo osób jest spragnionych uwagi, bycia zauważonym, bycia ważnym. Jednocześnie ludzie są przerażeni utratą tej uwagi, gdy już ją zdobędą. Trzymają się więc pazurami w myśl zasady „nie ważne, co mówią, ważne, że mówią”, sprzedając często swoją godność i prywatność. Inni żyją we frustracji lub zgorzknieniu, że brak im odwagi, by po nią sięgnąć. Żyjemy w czasach przerysowanych, wręcz wyśrubowanych, ideałów i niedoścignionych, utopijnych wzorców. Jednocześnie jesteśmy zmęczeni pościgiem za pieniędzmi, awansami, wyrabianiem się w terminach…

Czytaj więcej

Czym jest monitoring pracowników oraz w jakich sytuacjach może być stosowany?

Czasami wykonując obowiązki służbowe, zdarza nam się zorientować, że ktoś na nas patrzy. Z tym że nie robi tego bezpośrednio, twarzą w twarz, ale poprzez podwieszone pod sufitem czy na ścianie czarne pudełeczko. A w tym pudełku czasami coś się zaświeci, odbije albo błyśnie. To właśnie znak, że Wielki Brat patrzy, a monitoring wizyjny działa. W związku z faktem, że może on ingerować znacząco w nasze życie, dobrze jest mieć wiedzę, co to jest, na jakiej podstawie działa oraz kiedy i jak wolno go naszym pracodawcom stosować.

Czytaj więcej

Na czym polega działanie onboarding buddy? Na przykładzie Carlsberg

Hurra! Oferta przyjęta przez kandydata, umowa podpisana, dostępy przyznane, konto stworzone – czekamy na nowego pracownika! Czy pozostało coś jeszcze do zrobienia przed przyjściem new joinersa? Mnóstwo rzeczy! I w tym momencie wkracza onboarding buddy stający się twarzą procesu onboardingu. Jesteście ciekawi, jakie zadania go czekają?

Czytaj więcej