Jak zdobyć odwagę na zmiany w swoim życiu zawodowym?

Otwarty dostęp Strefa szefa

Jak wprowadzić skuteczne zmiany w swoim życiu? Analogicznie, jak się wraca do formy fizycznej. Powrót do formy fizycznej to proces, który chwilę trwa – wymaga zaplanowania i regularnej aktywności.  Skuteczną receptą w drodze do zmiany jest drugi człowiek, który będzie nam w tej zmianie towarzyszył. Na przykład mentor.

„Muszę w końcu coś zmienić– tak dalej być nie może.” – czy to brzmi znajomo? Dla wielu osób tak. Te słowa słyszę często. To zarówno menedżerowie wyższego i średniego szczebla, specjaliści, jak i przedsiębiorcy. Choć z pozoru wydają się świetnie sobie radzić, to jednocześnie zdarza im się utknąć w martwym punkcie. Z jednej strony chcą coś zmienić, ale z drugiej brakuje im impulsu i motywacji.

POLECAMY

Jak w takiej sytuacji wprowadzić skuteczne zmiany w swoim życiu? Analogicznie, tak, jak wraca się do formy fizycznej. Powrót do niej to proces, który chwilę trwa i wymaga zaplanowania oraz regularności. Można próbować samemu – jednak nie zawsze starcza nam determinacji i motywacji, aby taki proces doprowadzić do końca. Jakie są alternatywy? Skuteczną receptą w drodze do zmiany może być drugi człowiek, który będzie nam w tej zmianie towarzyszył. W przypadku powrotu do formy fizycznej może być to trener personalny, a na gruncie zawodowym lub prywatnym dobrym rozwiązaniem będzie mentor.

Mentor jest jak trener

Dobry mentor jest niczym profe...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy