Autor: Anna Milo

Ekspertka sprzedaży przez telefon, zaraża optymizmem i pozytywną energią, pisze doktorat z zarządzania sprzedażą w call center
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Morfologia satysfakcji i lojalności klienta w call center

„Niezadowolony klient poinformuje o swoim doświadczeniu od 9 do 20 osób. Około 13% klientów opowie o tym grupom większym niż 20 osób.” Satysfakcja to stan towarzyszący klientowi w trakcie zakupów produktów i usług oraz bezpośrednio po nim. Jest to subiektywne odczucie towarzyszące nabywcy, którego oczekiwania zostały spełnione bądź przekroczone. Mają charakter pozytywny lub negatywny.

Czytaj więcej

Arena nieracjonalności, czyli heurystyki konsumenckie na zakupach

Wraz z rozwojem neuronauki poznawczej oraz pojawieniem się nowych technologii gruntownie zmieniły się poglądy na temat postaw konsumentów. Dziś już nie mówi się tylko o racjonalnych i świadomych procesach decyzyjnych. Wskazuje się znaczącą rolę procesów nieświadomych i nieracjonalności w aspekcie podejmowania decyzji konsumenckich. Nobliści D. Kahneman i A. Tversky zbadali, że ludzie często podejmują decyzje na podstawie ograniczonej racjonalności. Emocjonalny charakter zachowań konsumentów powoduje, że konieczne staje się doskonalenie metod, które pozwolą na poznawanie ich rzeczywistych postaw i zachowań na zakupach.

Czytaj więcej

Neuromarketing konsumencki, czyli sprzedaż infożercom, dusigroszom i rozrzutnym

Głównym wyzwaniem naszych czasów jest sprzedaż produktów i usług, osiągając przy tym coraz lepsze wyniki przy mniejszych kosztach. Neuromarketing konsumencki skupia się na zrozumieniu, jak pracuje mózg klienta, aby móc uzyskać lepsze wyniki przy mniejszych wydatkach. Już od starożytności sprzedawcy wykorzystywali znajomość ludzkiej natury. Współczesna neurologia dała nam narzędzia pozwalające przyjrzeć się i zbadać, jak pracuje mózg, co wpływa na podejmowanie takich czy innych decyzji konsumenckich.

Czytaj więcej

Potęga irracjonalności na zakupach. Jak myśli konsument?

Jacy są współcześni klienci? Wyedukowani, świadomi, zorientowani w ofertach i promocjach, coraz częściej korzystający przy tym z takich narzędzi, jak porównywarki cenowe, platformy zakupowe czy serwisy z opiniami. Czy to oznacza, że podejmują tylko racjonalne decyzje, czy kupują to, co jest im faktycznie potrzebne, w najlepszej cenie i jakości? Niestety, okazuje się, że podejmują też irracjonalne, emocjonalne i spontaniczne decyzje.Warto w tym miejscu zadać pytania: dlaczego płacimy tak dużo, gdy nic nie płacimy? Dlaczego tak wiele możliwości wyboru odwraca naszą uwagę od celu?

Czytaj więcej

Poznaj narzędzia i naucz się optymalizować sprzedaż w Call Center jeszcze lepiej

Zarządzaj sprzedażą tak, aby generowała wyższe zyski. Bez optymalizacji procesu sprzedaży możesz mieć problem z jej zwiększeniem.

Sprawnie funkcjonujący Dział Sprzedaży w Call Center jest kluczowy dla całej firmy. Generuje on dominującą część przychodów. Jego dobre czy też złe funkcjonowanie i zarządzanie przekładają się na wynik finansowy organizacji. 

Czytaj więcej

Homo sapiens – mózg na zakupach

Co roku biliony dolarów przeznaczane są na prace badawcze nad mózgiem i dotyczą one milionów ludzi na całym świecie. Aktualny obszar analizy koncentruje się na stymulacji bodźców. Coraz więcej prób podejmowanych jest w celu przekonania mózgu do swoich racji, a kluczowym celem wszystkich aktywności badawczych i marketingowych staje się zaprogramowanie go na konkretne decyzje zakupowe – potęgujące sprzedaż produktów i usług konsumentom. Jak działać, by dotrzeć ze swoim przekazem do poszczególnych grup docelowych? O tym w dzisiejszym tekście.

Czytaj więcej

Efektywna sprzedaż w call center z wykorzystaniem kolorów klientów i sprzedawców

Sprzedawcy sądzą, że mają coś klientowi sprzedać za wszelką cenę, a to błąd. Powinni wiedzieć, że mają sprawić, by to klient sam chciał coś kupić. Nie ma skutecznej i efektywnej sprzedaży bez doskonałej komunikacji i umiejętności wpasowania się w oczekiwania klienta i styl komunikacji rozmówcy.

Czytaj więcej

Jak zwiększyć sprzedaż? Raportowanie w dziale sprzedaży Contact Center

Z czego jesteśmy rozliczani? Ze skutecznej realizacji planów sprzedażowych. W konkurencyjnym środowisku nasze działania muszą być szybkie i efektywne. Aby sprzyjać maksymalizacji osiągnięć sprzedażowych handlowców i teamów w Contact Center, niezbędne jest raportowanie. Pomaga ono w podejmowaniu biznesowych i strategicznych decyzji, wskazuje błędy procesowe, które należy szybko wyeliminować.

Czytaj więcej