Autor: Ewelina Stachowiak-Cybulska

Menedżer Działu Wysokiej Jakości Treści w SEMPIRE. Z content marketingiem związana od ponad 10 lat. Zwolenniczka UX’owego podejścia do tworzenia tekstów. Przeciwniczka miałkich i nic niewnoszących treści. Na co dzień udowadnia, że da się znaleźć złoty środek pomiędzy kreatywnym pisaniem a optymalizacją tekstów pod wyszukiwarki internetowe.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pozycjonowanie w Google, czyli jak być tam, gdzie są Twoi klienci

Strona internetowa bez pozycjonowania jest jak książka promowana na zapleczu księgarni. Nikt o niej nie słyszał, nikt do niej nie dotrze, nawet przypadkiem. Prowadząc biznes online i offline, musisz być tam, gdzie są Twoi klienci – a ci przebywają dziś w Google. Jak do nich dotrzeć za pomocą pozycjonowania?

Czytaj więcej

Jak dostosować opisy produktów do swojej grupy docelowej?

Preferencje zakupowe kobiet i mężczyzn w znacznym stopniu się różnią. Płeć grupy docelowej stanowi zatem cenną informację dla właścicieli e-sklepów, gdyż pozwala odpowiednio reagować na jej zachowania. Opis produktu w sklepie internetowym jest jak sprzedawca. Nierzadko też pełni funkcję narzędzia wspierającego codzienną pracę tradycyjnego handlowca. Dlatego nawet najlepiej skonstruowany, ale skierowany do złej grupy odbiorców, niestety nie działa.

Czytaj więcej

Business Model Canvas w rękach handlowców

Biznesplan na jednej kartce. Tak mówi się o modelu Canvas, który stanowi obecnie jedną z najbardziej popularnych metod modelowania biznesowego. W rzeczywistości jednak są to różne narzędzia, które powinny być stosowane na różnych etapach. Model biznesowy pomaga zdefiniować podstawowe założenia: przedstawia pomysł na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, bez wskazywania konkretnych terminów działań. Warto go zatem zbudować jeszcze przed stworzeniem biznesplanu. Idealnym narzędziem do jego prezentacji jest Business Model Canvas, który może służyć jako skuteczne narzędzie wsparcia sprzedaży i rozwoju firmy. 

Czytaj więcej