Autor: Wiktor Rymarz

Sales operations specialist w ZnanyLekarz.pl
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak analiza danych marketingowo-sprzedażowych może pomóc w definiowaniu wyzwań?

Koniec roku jest idealnym momentem do dokonania analizy wyników sprzedażowych, osiągniętych w poszczególnych kwartałach analizowanego okresu. W prezentowanym case study skupimy się na wartościach pochodzących z ostatniego kwartału bieżącego roku.

Czytaj więcej

BUDOWA MODELU PROGNOZOWANIA SPRZEDAŻOWEGO – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Przy tworzeniu lub optymalizacji departamentów sprzedażowych warto już od samego początku budować mechanizmy, które w dłuższej perspektywie pozwalają na lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem oraz działem. Jednym ze wspomnianych elementów jest bez wątpienia model prognozy sprzedażowej. Model prognozujący często kojarzony jest z trudnym do zrealizowania projektem. W poniższym tekście postaram się udowodnić, że do wprowadzenia modelu prognozy sprzedaży nie jest potrzebne zaawansowane Business Intelligence, a poukładanie danych i odpowiednia analiza wyników.

Czytaj więcej

Projektowanie połączenia procesów marketingu i sprzedaży w systemie CRM

W celu ułożenia procesu zapewniającego kompleksowy monitoring oraz kontrolę nad departamentami operacyjnymi za pomocą systemu CRM, rekomenduję ułożenie definicji trzech kroków. Ich szczegóły oraz przebieg przedstawię w artykule.

Czytaj więcej

Dlaczego warto budować procesy sprzedażowe równolegle z budową departamentu sprzedaży?

Dwa elementy, o których mowa w tytule, są ze sobą ściśle powiązane. Choć mogłoby się wydawać, że można przeprowadzać budowę procesów sprzedażowych niejako niezależnie od budowy departamentu sprzedaży, w artykule wykażę, że dopiero spójne podejście do obu procesów przynosi najlepszy efekt.

Czytaj więcej

Zawalcz o podstawy

Końcówka roku jest świetnym momentem do dokładnej analizy wyzwań, jakie zostały przed nami postawione. To czas na podsumowania, ale i zastanowienie się, co jeszcze możemy zrobić w ostatnich tygodniach mijającego roku.

Czytaj więcej

Synchronizacja procesu inbound ze sprzedażą outbound

Zwężanie lejków sprzedażowych poprzez minimalizacje straconych szans sprzedażowych jest stałym wyzwaniem dla Sales Operations. Aktualnie w ZnanyLekarz.pl funkcjonują cztery zespoły sprzedażowe, mające swoje określone cele i zadania.

Czytaj więcej