Autor: Anna Ledwoń-Blacha

Pasjonatka mediów społecznościowych oraz marketingu internetowego; co-founder & creative director w agencji More Bananas oraz co-founder CRASH Mondays; autorka w licznych magazynach i portalach internetowych, trenerka z zakresu social media, szkoleniowiec
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

TIKTOK – PRZEWODNIK PO APLIKACJI, KTÓRĄ POKOCHALI MŁODZI

Nie Facebook, nie Instagram i nie Snapchat, ale właśnie TikTok podbił serce młodych internautów. Ciężko wyjaśnić, na czym polega jego fenomen i jak działa bez zrobienia na początku jednej rzeczy: zainstalowania go. Warto zobaczyć na własne oczy, jak działa aplikacja i dlaczego pokochały ją miliony. TikTok jest w tym momencie jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie. 

Czytaj więcej

Poznaj siłę emocji i wykorzystaj ją w marketingu

Ostatnie lata w marketingu to silny nacisk na AI, AR czy VR, Big Data i ogólnie rozwój nowych technologii i ich wykorzystanie w działaniach promocyjnych i sprzedażowych firmy. Fakt, to przyszłość; ale warto również cofnąć się do przeszłości i nauczyć się na nowo… człowieka – z jego potrzebami, frustracjami, ale przede wszystkim emocjami.

Czytaj więcej

Wskaźnik trafności – spraw, by Twoje reklamy na Facebooku były jak najwyżej oceniane

Można powiedzieć w dość dużym uproszczeniu, że dobra kampania reklamowa na Facebooku składa się z odpowiednich celów, dobrze dobranej grupy docelowej oraz efektywnej kreacji reklamowej. Grafika oraz wideo to najważniejsze elementy reklamy – to właśnie one jako pierwsze przyciągają wzrok użytkownika i jego uwagę. Czy ładna kreacja to skuteczna kreacja? Jak stworzyć taką, która osiągnie zamierzone cele? Zapoznaj się z poniższymi informacjami i poradami, by zwiększyć szansę na powodzenie swojej kampanii reklamowej.

Czytaj więcej

Sposoby na skuteczną komunikację w social media

Jeżeli spodziewasz się kolejnego artykułu o tworzeniu postów na Facebooku i wyborze najbardziej odpowiednich formatów na Instagramie i LinkedInie, to niestety ten tekst nie będzie o tym. Mówiąc i pisząc o skutecznej komunikacji w mediach społecznościowych, na ogół mamy na myśli właśnie tworzenie contentu – ale czy to tak naprawdę jedyna składowa skutecznej komunikacji? Nie możemy zapominać o customer care, czyli o obsłudze klienta w social mediach, o recenzjach czy wywoływaniu dyskusji i po prostu rozmowie z naszymi użytkownikami.

Czytaj więcej

Customer Experience, czyli o budowaniu doświadczeń klienta w mediach społecznościowych

Klienci się zmieniają. Kiedyś patrzyli głównie na ceny, w tym momencie niezwykle ważne są doświadczenia w każdym momencie zakupu – zarówno przed, w trakcie, jak i po. Z badania KPMG z 2017 r. wynika, że większość Polaków swoje decyzje zakupowe opiera właśnie na sprawach pozacenowych. Jak zatem zbudować ich pozytywne doświadczenia? Postawić człowieka w centrum uwagi! Także w mediach społecznościowych, które stały się jednym z głównych narzędzi budowania pozytywnych doświadczeń. 

Czytaj więcej

Wygeneruj swoją sprzedaż na Instagramie w siedmiu krokach

W tym momencie do potencjału sprzedażowego Instagrama nikogo nie trzeba przekonywać, mimo że praktycznie jeszcze rok temu opinie te były zgoła inne. Wszystko zaczęło się zmieniać dzięki stale wprowadzanym przez serwis zmianom. Przede wszystkim dzięki coraz większej liczbie sprzedażowych funkcji w postach czy IG Stories, a także rozwojowi reklam w tym kanale. 

Czytaj więcej

Targetowanie sprzedaży na Facebooku – zastosuj pięć kroków i rób to lepiej!

Kilka godzin spędzonych nad stworzeniem idealnej kreacji reklamowej, a Twoja kampania nadal nie przynosi takich rezultatów, jak powinna? Koszty aktywności wobec postu albo przejścia na stronę nie są satysfakcjonujące? Najprawdopodobniej źle dobrałeś grupę docelową. A nie jest to rzecz prosta – Facebook daje nam setki możliwości i trudno się wśród nich wszystkich odnaleźć. Najczęściej koncentrujemy się głównie na zainteresowaniach, które są jedynie szczytem góry lodowej tego, jak możemy targetować reklamę na Facebooku. Na dobry początek poznaj pięć kroków, które pozwolą Ci zrobić to lepiej!

Czytaj więcej

Poznaj tajniki sprzedaży na Facebooku

Kilkanaście rodzajów postów i formatów reklamowych. Cele publikacji reklamy? Również różne. Każda z możliwości sprawdza się lepiej lub gorzej w zależności od obranego przez nas założenia. Do tego dochodzą takie czynniki techniczne, jak umiejscowienie reklamy czy urządzenie, na jakim jest wyświetlana. Dużo zmiennych, do których trzeba stworzyć wręcz idealną kreację, aby reklama przyniosła oczekiwane efekty. Jak zatem skutecznie dobierać zdjęcia, tworzyć grafiki i pisać teksty, by… sprzedać? 

Czytaj więcej