Dział: Temat numeru

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

„Ciśnij, ciśnij, ciśnij” już nie działa

Kiedy pracowałam jako przedstawiciel handlowy, jedną z metod motywacyjnych stosowaną przez przełożonych były słowa: „ciśnij, ciśnij, ciśnij”. Panowało przekonanie, że „dobry handlowiec to i lód Eskimosowi sprzeda”. Tylko że kiedyś ten „Eskimos” nie znał technik wywierania wpływu na klienta stosowanych przez sprzedawców. Brak świadomości pozwalał na podejmowanie decyzji zakupowych pod presją ze strony handlowca. Dzisiaj to już nie działa. Jak więc motywować i oceniać pracę handlowców?

Czytaj więcej

PR dźwignią handlu? Sprawdzone praktyki

Budowanie wizerunku jest jednym z najważniejszych elementów strategii marketingowej. Istnieje wiele różnych opcji: influencer marketing, digital marketing, marketing sieciowy, marketing afiliacyjny itp. A co z public relations? Działania PR nie są zarezerwowane tylko dla dużych firm z ogromnym budżetem, każdego dnia czy tygodnia można wdrażać różne warianty, aby osiągnąć zamierzony cel. Public relations może też fantastycznie wspierać działania sprzedażowe.

Czytaj więcej

TOP 6 sposobów na skuteczne motywowanie sił sprzedaży dzięki grywalizacji

Działy sprzedaży, narażone na stres i presję wyników, potrzebują jeszcze większej liczby bodźców, aby angażować się w pełni w powierzone zadania i dodatkowo – odczuwać satysfakcję z pracy. Jak rozwiązać problem niskiej motywacji pracowników? W jaki sposób osiągać coraz bardziej ambitne cele sprzedażowe? Oto kilka sprawdzonych patentów opartych na mechanizmach grywalizacji.

Czytaj więcej

Premie dla działu sprzedaży – jak zbudować system, który motywuje i zwiększa zyski?

Skuteczny system premiowy pomaga zwiększyć sprzedaż i przybliża do osiągnięcia celów biznesowych. To także ważne dla pracowników działu sprzedaży narzędzie motywacyjne, które może przyczynić się do zwiększenia ich efektywności. Dobrze skonstruowany system premiowy musi jednak uwzględniać cele biznesowe oraz wartości firmy. Jakich kluczowych obszarów nie może w nim zabraknąć?

Czytaj więcej

Dlaczego sprzedaż nie rośnie, skoro mamy tyle konwersji?

Czy zdarzyło Ci się, że Twoje kampanie generowały doskonały ROAS, mnóstwo konwersji, ale nie przekładało się to na wzrost sprzedaży firmy? Dlaczego niektóre kampanie są skuteczne tylko w raportach? Czy to one zawierają nieprawdziwe dane, czy to może my je niewłaściwie interpretujemy i wyciągamy błędne wnioski?

Czytaj więcej

Cena, ale nie tylko – jak budować lojalność konsumentów w czasach kryzysu?

W ostatnich latach cena odgrywa bardzo dużą rolę w procesie zakupowym, jednak nie zapewnia przywiązania do marki, a jedynie chwilowe zainteresowanie klientów. Kolejnego dnia znajdzie się bowiem inny, tańszy produkt lub sieć handlowa, w kierunku której skieruje się konsument. Właśnie dlatego czas kryzysu jest wyjątkowo istotny w budowaniu lojalności względem swojej marki. Najbliższe miesiące będą więc prawdziwym sprawdzianem tego, czy markom uda się zatrzymać przy sobie dotychczasowych klientów. Jak tego dokonać? Głównym celem brandów w 2023 r. powinna być przede wszystkim lojalizacja odbiorców i social listening.

Czytaj więcej

TOP 10 skutecznych kanałów sprzedaży online krok po kroku

Planowanie sprzedaży to nieodłączny element każdego biznesu. Pozwala Ci określić odpowiednie cele i zdefiniować, w jaki sposób chciałbyś je zrealizować. To, co jest niestety największym problemem, to odpowiedni dobór kanałów sprzedaży i komunikacji. Ten artykuł podpowie Ci, jak podejść do tego tematu w zależności od wybranej strategii i tego, jak wygląda Twój biznes.

Czytaj więcej

Wellbeing nie tylko od święta – case study

Zatrudnianie, utrzymywanie i rozwijanie najlepszych pracowników na rynku nie jest dziś możliwe bez dbania o dobrostan pracowników. Jak to wygląda w praktyce? Oto kilka sprawdzonych rozwiązań na przykładzie firmy zatrudniającej ponad 900 osób.

Czytaj więcej

Klient na pierwszym miejscu, czyli kto sprzedaje w firmie?

Gdy odwiedzasz firmę czy sklep, spotykasz na swojej drodze różne osoby tam pracujące. Do firmy wpuszcza Cię portier, wita Cię recepcjonistka, idąc korytarzami firmy mijasz osoby z personelu sprzątającego, magazynierów, logistyków, handlowców, pracowników administracyjnych. Z częścią z nich wymieniasz znaki rozpoznania w postaci powitania, uśmiechu, krótkiej rozmowy. I wszystkie te elementy układają się w całość, tworząc część kultury tej organizacji – Ci wszyscy ludzie sprzedają w imieniu firmy, w której pracują. Świadomie lub nieświadomie. Bo część z nich może być antysprzedawcami, których nieodpowiednie zachowanie może rzutować na Twoją perspektywę jako klienta. A czy Ty się zastanawiałeś, jak to wygląda u Ciebie w firmie?

Czytaj więcej

Omnibus a postrzeganie ceny

Omnibus wszedł do polskich sklepów na dobre. Nowa dyrektywa spowodowała, że wśród sprzedawców na nowo rozgorzała dyskusja o postrzeganiu cen przez klientów. W tym artykule zaznajomię Cię z kilkoma ciekawostkami na ten temat. Zapraszam na krótkie spotkanie z psychologią postrzegania cen.

Czytaj więcej

Jak przygotować swój sklep na rewolucję i prawidłowo wdrożyć nowe rozwiązania?

Początek roku przyniósł nam niemałą rewolucję w przepisach konsumenckich. Temat informowania o obniżkach cenowych, weryfikacji opinii czy reklamacji wciąż elektryzuje sprzedawców. Absolutnie mnie to nie dziwi, ponieważ ostatnie tak duże zmiany w przepisach konsumenckich miały miejsce w 2014 r., czyli 9 lat temu. W przypadku sklepów internetowych można pokusić się o stwierdzenie, że to było w innej epoce. I nie będzie to przesadą, ponieważ to właśnie w ostatnich latach, m.in. za sprawą pandemii, spora część kupujących przeniosła się do internetu, choć wcześniej wzbraniali się przed tą formą zakupów.

Czytaj więcej

Baza mailingowa – sama się nie zbuduje!

Początek roku wzmaga w nas potrzebę planowania, reorganizacji, spisywania działań. Myślimy o wielkich krokach, kreatywnych kampaniach i określamy efekty, do których dążymy. Nie zdziwię się, jak jednym z nich jest wzrost liczby klientów. No, bo kto by tego nie chciał.

Czytaj więcej