Dział: Sprzedażowy dream team

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Menedżer urojony, czyli jak nie prowadzić i nie budować zespołu sprzedaży

Urojenia wedle definicji są zaburzeniami treści myślenia i polegają na fałszywych przekonaniach, błędnych sądach, odpornych na wszelką argumentację i są podtrzymywane pomimo występowania dowodów wskazujących na ich nieprawdziwość. Brzmi znajomo? Zapoznajcie się z tekstem o budowie zespołu sprzedażowego

Czytaj więcej

Dream team, czyli jak motywować zespół handlowy

Efektywny zespół handlowy to marzenie prawie każdego szefa sprzedaży. Jest to jednak proces wymagający nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również umiejętności motywowania – zarówno całej „drużyny handlowej”, jak i jej pojedynczych „zawodników”. Jest to proces, który rozpoczyna się już na etapie rekrutacji i wdrażania pracownika, i powinien być w wielu wariantach utrzymywany przez cały okres współpracy.

Szczególnie że handlowiec w swojej pracy codziennie mierzy się z tzw. ryzykiem codzienności sprzedażowej – klientami i ich nastrojami, trudnościami logistycznymi, pogodą itd. W takich momentach niezwykle ważne jest, aby zadziałały narzędzia motywacyjne. A tych na szczęście jest wiele. 

Czytaj więcej

Jak zostałem dyrektorem sprzedaży – krótka historia o zarządzaniu

Mój pierwszy dzień w nowej firmie. Mam zarządzać sprzedażą w mniej więcej jednej czwartej Polski, czyli obejmuję stanowisko typowego regionalnego dyrektora sprzedaży. Bohatera niniejszego artykułu.

Czytaj więcej

Spotkania z handlowcami – wyjawię sekret na zwiększenie sprzedaży (cz. 1)

„Prostota może być trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli, która pozwala na prostotę. Ale warto – bo kiedy już się to ma, można przenosić góry” – tak mówił Steve Jobs. Tylko proste rozwiązania są piękne, trwałe i skuteczne w działaniu. Wszyscy o tym wiemy, jednak często o tym zapominamy w naszej codziennej pracy. Przykładem są zebrania z handlowcami. Jest to najprostszy, najtańszy i najskuteczniejszy sposób na zwiększenie sprzedaży w firmie. Warto więc rozwinąć ten wątek.

Czytaj więcej

Wdrażaj, to Ci się opłaca!

Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy gwałtowną zmianę na rynku pracy. Z rynku pracodawcy, o którego bili się kandydaci, przeszliśmy płynnie w rynek pracownika. Automatycznie zmienił się front dyktujący warunki. Zmianie nie podległy jednak wymagania, jakie pracodawca ma w stosunku do swojego kandydata. Każdy chce „tego najlepszego”

Czytaj więcej

Jak zbudować i zarządzać zespołem handlowców VIP?

Skrót VIP tłumaczony z języka angielskiego oznacza bardzo ważną osobę, o szczególnym statusie związanym z posiadanym majątkiem, przedmiotem czy z wykonywaną funkcją. Pomysł stworzenia zespołu handlowców VIP może okazać się skutecznym narzędziem zatrzymania w firmie najlepszych sprzedawców, pod warunkiem wyznaczenia tej grupie odrębnych, ambitnych celów i zarządzania w sposób odpowiadający ich kompetencjom i wyznawanym wartościom. 

Czytaj więcej

Zarządzanie zespołem sprzedaży? Rób to zwinnie dzięki Scrum!

Dla wielu handlowców oraz menedżerów sprzedaż to bardzo indywidualne zadanie. Zadanie, gdzie to handlowiec jest odpowiedzialny za swoją pracę oraz jej wyniki. Z tego względu często w zespołach sprzedażowych brakuje wymiany informacji na temat indywidualnych celów sprzedażowych oraz sposobów, w jaki się je osiąga. A gdyby tak wywrócić to do góry nogami i zrobić ze sprzedaży działanie zespołowe?

Czytaj więcej

Jak nie tracić pieniędzy na sprzedawców, którzy na siebie nie zarabiają?

W wielu przypadkach mali i średni przedsiębiorcy odpowiadają za sprzedaż w swojej firmie. Jednak żeby mogła się ona rozwijać i można było ją odpowiednio skalować, w pewnym momencie trzeba stanąć przed decyzją, jak przekazać swoich klientów sprzedawcom i w pełni oddać się zarządzaniu firmą, rezygnując ze sprzedaży. Jak więc zadbać o to, by zespół sprzedaży był efektywny, przynosił planowane wyniki i żeby ostatecznie nie tracić pieniędzy na sprzedawców, którzy na siebie nie zarabiają?

Czytaj więcej

Każdy może być sprzedawcą, lecz nie każdy może sprzedawać wszystko – rozwiąż wielki test handlowca!

„Dobry człowiek, świetnie się dogadujemy, ale tu chodzi o sprzedaż, a tej nie ma…” – często zdarza się tak, że nawet najlepsza, najbardziej zaangażowana w losy firmy osoba nie sprawdza się w sprzedaży. Jest wiele takich sytuacji, w których chcesz nagrodzić kogoś za świetną pracę, zaangażowanie, awansując daną osobę np. na managera sprzedaży czy handlowca, a po krótkim czasie okazuje się, że to był błąd. Sprzedaży nie ma, awans stał się jakby pomyłką, w rezultacie otrzymujesz wypowiedzenie. Co jest nie tak?

Czytaj więcej

Dlaczego handlowcy nie wykonują Twoich poleceń, szefie?

Każdego dnia, niemal w każdej firmie, szef zleca jakieś zadania swoim handlowcom. Często bywa tak, że po upływie czasu, który został dany na realizację zadania, handlowcy wracają z informacją, że postawiony cel nie został wykonany lub jest zrobiony tylko w pewnej części. To rodzi zdenerwowanie, frustrację, chaos i rozczarowanie. Dodatkowym efektem są niewykonane zadania, niezrealizowany budżet i przerzucanie się odpowiedzialnością. A jak to jest naprawdę? 
 

Czytaj więcej

O tym, że nie „co”, a „jak”!

Zarządzanie to trudna sztuka. Wielu menedżerów szuka w niej drogi na skróty, chcąc jak najszybciej móc delegować zadania. Niektórzy oczekują również tego, że ich podwładni będą „czytać z magicznej kuli”. Co mam na myśli? Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej