Spotkania z handlowcami – wyjawię sekret na zwiększenie sprzedaży (cz. 1)

Temat numeru Sprzedażowy dream team

„Prostota może być trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli, która pozwala na prostotę. Ale warto – bo kiedy już się to ma, można przenosić góry” – tak mówił Steve Jobs. Tylko proste rozwiązania są piękne, trwałe i skuteczne w działaniu. Wszyscy o tym wiemy, jednak często o tym zapominamy w naszej codziennej pracy. Przykładem są zebrania z handlowcami. Jest to najprostszy, najtańszy i najskuteczniejszy sposób na zwiększenie sprzedaży w firmie. Warto więc rozwinąć ten wątek.

Paradoksalnie jednak w większości firm spotkania sprzedażowe wciąż są mało efektywnie wykorzystywane. Na dodatek, kiedy spytamy handlowców, czego najbardziej nie lubią w swojej pracy, najczęściej usłyszymy – zebrań oraz potencjalnych klientów, którzy nagle zaczynają stosować taktykę OPZ — Odmowy Przez Zwłokę (ilustracja 1). Przestają odbierać telefony i odpowiadać na maile – jakby zapadli się pod ziemię, a przecież mieli już podpisać umowę, tylko „skończył im się atrament w piórze i wyszli je napełnić”. 

POLECAMY

Niniejszy artykuł jest o tym, jak wykorzystać spotkania z handlowcami do zwiększenia sprzedaży. Podzieliłem go na dwie części – z pierwszej części artykułu dowiesz się, jaki jest sekret udanych grupowych spotkań sprzedażowych z handlowcami. W drugiej zaś przedstawię, jak za pomocą indywidualnych, kwartalnych spotkań z handlowcami można zmniejszyć liczbę klientów stosujących OPZ. 

Część 1: Cotygodniowe spotkania sprzedażowe z handlowcami

Czy można sprawić, że handlowcy polubią zebrania sprzedażowe? Prawdopodobnie tak. Zamiast jednak zastanawiać się nad tym, jak to zrobić, proponuję rad...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy