Dział: Nowoczesny marketing w służbie sprzedaży

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sprzedaż detaliczna? Nie! Omnichannel

Nie tak dawno detalista pytany o przedmiot swojej działalności miał do wyboru dwie odpowiedzi: prowadzę sprzedaż stacjonarną lub internetową. Podział był prosty i czytelny, a konsumenci byli przyzwyczajeni do rozdziału kanałów sprzedaży. Z biegiem czasu światy online i offline zlały się w jedno, a konsumenci uzbrojeni w smartfony zaczęli wymagać więcej.

Czytaj więcej

Jak pozyskiwać leady zgodnie z RODO?

25 maja 2018 r. zakończy się dwuletni okres wdrożeniowy mający na celu przygotowanie się do wprowadzenia unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Jak RODO wpłynie na możliwości pozyskiwania leadów? Czy coś zmieni się w stosunku do poprzednio obowiązujących zasad? 

Czytaj więcej

PR i komunikacja w służbie sprzedaży

Na linii: dział sprzedaży – dział marketingu i PR iskrzy od zawsze. Przyczyną jest brak wzajemnego zrozumienia celów sprzedaży, to po prostu zdobycie klienta i domknięcie sprzedaży – często różnymi metodami i niekoniecznie (sic!) w zgodzie z samym klientem. W przypadku komunikacji pojawia się więcej motywacji do budowania wizerunku marki i jej postrzegania.

Czytaj więcej

Czy Facebook zastąpi handlowców? Social media w B2B

Nie bez przyczyny marketing w mediach społecznościowych dla branży B2B uznawany jest za trudniejszy w realizacji niż ten w modelu B2C. 

Czasami pokutuje wręcz przekonanie, że social media w ogóle nie są dobrym miejscem promowania się takich firm. Faktem jest, że marketingowiec musi się w tym przypadku zmierzyć z kilkoma problemami, których w branży B2C nie doświadcza lub doświadcza w mniejszym stopniu.

Czytaj więcej

Jak handlowcy mogą używać treści w procesie sprzedażowym?

Firmy coraz mocniej inwestują we własne treści. Dlatego pojawia się coraz więcej podcastów, kanałów na YouTubie, blogów oraz postów w social mediach. Większość handlowców albo przesypia ten trend, albo chowa głowy w piasek, udając, że nic się nie dzieje. To wyjątkowo złe strategie, które powodują, że handlowcy systematycznie tracą znaczenie na rzecz marketingowców. 

Czytaj więcej

Customer success management – jak zapewnić stabilny dochód z umów odnawialnych?

Trend everything as a service nabiera tempa. Zamiast kupować oprogramowanie po prostu kupuje się dostęp do usługi, zamiast płyty CD – abonament do serwisu muzycznego. Model abonamentowy znacznie zmienia relacje między usługodawcami a klientami. Nie wystarczy sprzedać i zapomnieć. Klient, pozyskany zazwyczaj dzięki niższej barierze wejścia, może też, korzystając z niskiej bariery wyjścia, po prostu przestać płacić. 

Czytaj więcej

Jak „przykleić” klientów na dłużej?

„Lepiej być nowym klientem” – oby nie okazało się, że to jest myśl, która towarzyszy Twoim klientom za każdym razem, kiedy rozważają ponowne zakupy albo przedłużają abonament na kolejny okres. Może tak się stać w sytuacji, gdy porównają Twoje działania wobec nich i nowych klientów i w efekcie poczują, że o nich nie dbasz. 

Czytaj więcej

Potęga dosprzedaży, czyli co zrobić, żeby sprzedawać jak Amazon

„I może frytki do tego?”, „Czy chciałaby Pani spróbować naszego nowego burgera?” – prawdopodobnie każdy z nas wielokrotnie słyszał te słowa. Mimo iż często są tematem żartów, to powinniśmy czerpać z nich wiedzę i inspirację. Dlaczego? Ponieważ McDonald’s to organizacja, która w 2017 r. 
wygenerowała ponad 22 mld dolarów obrotu i ciągle się rozwija. 

Czytaj więcej

Jak wykorzystać nowe narzędzia marketingowe, by zwiększyć sprzedaż?

W wielkim uproszczeniu działania marketingowe i reklamowe można podzielić na te skupione na budowaniu zasięgu i świadomości marki oraz te efektywnościowe, pozwalające przeanalizować i sprawdzić, jaką sprzedaż wygenerowała bezpośrednio i pośrednio każda złotówka wydana na reklamę.

Czytaj więcej

Jak skutecznie zaprojektować maszynkę marketingowo-sprzedażową?

Jak podaje MarketingProfs, organizacje z dokładnie ułożoną współpracą sprzedaży i marketingu odnotowują o 36% wyższy współczynnik retencji klientów oraz o 38% wyższe współczynniki wygranych sprzedaży. Mimo tych statystyk od wielu lat mówi się o walce między działami sprzedaży i marketingu. Na szczęście ten stan poprawia się i widać potrzebę zmian, głównie ze strony sprzedaży. 

Czytaj więcej

Czy musisz być wszędzie, by skutecznie dotrzeć do klientów i ich pozyskać?

Celem działań każdej marki jest coraz większa sprzedaż, bo to ona daje zyski i utrzymuje wszystkich pracujących na jej rzecz. Utrzymuje na każdym możliwym poziomie funkcjonowania właściciela marki, czyli przedsiębiorstwa (od produkcji przez logistykę i sprzedaż aż po działania marketingowe). To jasne.

Czytaj więcej

Marketer i sprzedawca – para idealna?

Sprzedaż i marketing zmieniają swoje oblicza w kontekście wyzwań, jakie stawia przed nami świat internetu 2.0. Obie profesje stają się sobie coraz bliższe, a w przyszłości granice między nimi mogą ulec zatarciu. Proces sprzedaży będzie zautomatyzowany, a klienci tak wyedukowani, że rola sprzedawcy może stać się zbędna. 

Czytaj więcej