Autor: Rafał Mróz

W każdy poniedziałek i wtorek sprzedaje: przez telefon i na osobistych spotkaniach z klientami; pomaga sprzedawcom na łamach Wykorzystajto.pl i podczas szkoleń – bo ich klienci chcą być dobrze obsługiwani
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak przygotować propozycję lepszą niż konkurencja?

Przygotowanie dobrej oferty nie wystarczy, jeśli klient ma lepszą. Z drugiej strony ciągłe „szlifowanie” tej dobrej, żeby była lepsza, często sprawia, że okazja na zdobycie zamówienia przechodzi koło nosa.

Czytaj więcej

(Nie)oczywiste sposoby na poprawę komunikacji w firmie

Relacje pracowników w firmie to najcenniejszy zasób, który jest zwykle zupełnie niedostrzegany. Jego wagę docenia się zawsze w sytuacjach kryzysowych. Jeśli zastanowić się nad podwalinami dobrych relacji między ludźmi, to okazuje się, że fundamentem jest komunikacja. Często pojawia się ona w masce „dobrych relacji” czy „przyjaznej atmosfery w pracy”. I faktycznie tak jest – komunikacja niejedno ma imię.

Czytaj więcej

Nie bój się reklamacji!

Na myśl o reklamacji większość klientów od razu przyjmuje postawę ofensywną. Dzisiaj samo złożenie reklamacji nie budzi już takich skrajnych emocji jak 10-20 lat temu, gdy z obu stron formularza słychać było podniesione głosy, a każdy próbował udowodnić swoje racje.

Czytaj więcej

Pięć stanów świadomości

Stan, w którym klient styka się z ofertą, ma duże znaczenie dla skuteczności sprzedawcy. Inaczej możesz nieświadomie sabotować swoją sprzedaż.

Czytaj więcej

Klienci nie lubią rollercoasterów

Skąd się bierze popularność kolejek górskich? Z uwagi na ekstremalne przeżycie, które gwarantują. Krańcowe doświadczenia (wolno–szybko, wysoko–nisko, głośno–cicho) sprawiają, że dzieci chcą powtarzać przejażdżkę, a dorośli wręcz przeciwnie – cieszą się z końca braku wpływu na sytuację. Jak to się ma do sprzedaży? Ostatnią rzeczą, jakiej chcą klienci „usadzeni” w kolejce, której stacją początkową jest zainteresowanie produktem, a końcową obsługa posprzedażowa, jest nieprzewidywalność tego, co się za chwilę stanie. Lubimy konkrety.

Czytaj więcej

Jak „przykleić” klientów na dłużej?

„Lepiej być nowym klientem” – oby nie okazało się, że to jest myśl, która towarzyszy Twoim klientom za każdym razem, kiedy rozważają ponowne zakupy albo przedłużają abonament na kolejny okres. Może tak się stać w sytuacji, gdy porównają Twoje działania wobec nich i nowych klientów i w efekcie poczują, że o nich nie dbasz. 

Czytaj więcej