Dział: Zapytaj specjalistę

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

W kryzysie szczególnie ważny jest aspekt twardy, liczbowy, nastawiony na efekt. Rozmowa z Justyną Klimuk

Jak rozwijać sprzedaż i marketing w czasach kryzysu? Czy jest to w ogóle opłacalne? Co robić, jeśli nie mamy wystarczającego budżetu reklamowego? Na te i inne pytania, w rozmowie z Agatą Drynko, odpowiada Justyna Klimuk, która w Sodexo odpowiada za zarządzanie kategorią rozwiązań wspierających marketing, sprzedaż oraz rozwój biznesu.

Czytaj więcej

Najważniejsze, by dać ludziom przestrzeń. Wywiad z Sarą Perelmuter

Sarę Perelmuter miałem przyjemność poznać podczas jednego z prowadzonych przeze mnie warsztatów. Tak analityczne, celne i otwarte spojrzenie na sprzedaż, szczególnie u tak młodej osoby, rzadko kiedy można spotkać. Kilka lat później pracowałem z zespołem, którym zarządza Sara. I już wiem, że większość ludzi marzy o takich szefowych i szefach. Niewielu przedstawicieli kadr zarządzających, których spotkałem, potrafiło zbudować sobie wśród pracowników taki autorytet. W jaki sposób osiągnęła ten status? Jak zbudowała zgrany zespół złożony w większej części ze starszych od siebie wiekiem i stażem pracowników? I to w branży o zakorzenionym mocno męskim zacięciu…

Czytaj więcej

Jak optymalnie zaplanować zaopatrzenie na cały rok?

Odpowiednia organizacja zapasów w magazynach i sklepach w tak wymagającym okresie jak ostatni kwartał roku to jedno z największych wyzwań w sektorze detalicznym. Firmy muszą płynnie przechodzić od jednego momentu szczytowego ruchu w sklepach do kolejnego, utrzymując jednocześnie równowagę między zapewnieniem dostępności towarów na czas oraz unikaniem ich nadmiaru w zapasach.

Czytaj więcej

Sprzedaż i obsługa klienta w świecie cyfrowym to trend globalny. Wywiad z Marcinem Szczygłem

Czym charakteryzuje się współczesne środowisko biznesowe? Jak zmieniło się na przestrzeni ostatnich kilku lat? Jakie elementy obecnie składają się na silną strategię sprzedaży? Swoim doświadczeniem dotyczącym strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem oraz zespołem, dzieli się w rozmowie z Agatą Drynko, Marcin Szczygieł - Prezes SIG Sp. z o.o., firmy zajmującej się dystrybucją specjalistycznych materiałów budowlanych.

Czytaj więcej

Obsługa klienta to tak naprawdę zrozumienie jego potrzeb

Sprzedaż produktów i usług to podstawowy cel każdego przedsiębiorstwa. W procesie jego realizacji pojawia się wiele wyzwań. Jednym z nich jest nawiązywanie kontaktu z klientem oraz jego długofalowe utrzymanie. Dzisiaj sprzedaż powinna opierać się m.in. na zrozumieniu potrzeb klientów. Swoim doświadczeniem dotyczącym odpowiadania na potrzeby współczesnego klienta w procesie sprzedaży, dzieli się w rozmowie z Agatą Drynko, Bartosz Pilch – dyrektor ds. E-commerce i Marketingu SIG.

Czytaj więcej

Przychodzi sprzedawca do PR-owca

Sprzedawca jest ambasadorem marki, PR-owiec tę markę kreuje. Pierwszy jest zazwyczaj w centrum biznesowej uwagi, drugi częściej działa zza kulis. Mimo że powiązania między tymi dwiema profesjami nie są tak oczywiste, jak w przypadku marketingu, to nadal mają wiele wspólnego. Czy PR-owiec może wpłynąć na wyniki sprzedażowe? Czy sprzedaż może wpłynąć na wizerunek firmy? O tym, co łączy te dwa światy i czego mogą się od siebie uczyć, rozmawiają Rozalia Derewenda-Zasłona, Kierowniczka Zespołu Komunikacji oraz Tomasz Krzyżanowski, Dyrektor ds. Sprzedaży Produktów Zdrowotnych, którzy na co dzień współpracują w firmie medycznej PZU Zdrowie.

Czytaj więcej

Klient potrzebuje nie tylko produktu lub usługi, ale i daleko idącego wsparcia, relacyjności oraz empatii

Proces podejmowania decyzji zakupowych przez Klientów uległ w ostatnich latach ogromnej zmianie. Pojawiło się wiele nowych wyzwań geopolitycznych, ekonomicznych i społecznych, które determinują to, w jaki sposób Klienci szukają, analizują i akceptują oferty. Z moich obserwacji wynika, że rola pięknych sloganów reklamowych, dopracowanych materiałów marketingowych czy oferowanej ceny usługi lub produktu nie jest głównym czynnikiem sukcesu sprzedażowego. W Cartrack Polska wiemy, że nasi klienci potrzebują być wysłuchani i wspierani – to wykracza daleko poza zarządzanie tabelami przestawnymi w Excelu.

Czytaj więcej

Employer branding – jak zatrzymać pracowników w firmie?

Temat employer brandingu (EB) pewnie nie jest Ci obcy. Pomińmy zatem wstęp i przejdźmy do konkretów. Wiadomo, że w ofertach pracy powinny znaleźć się takie wyrażenia jak: „atrakcyjne wynagrodzenie”, „możliwość rozwoju” i „pakiet benefitowy” (oczywiście rozumiany w szerokim znaczeniu), a także niedawno równie popularne „stabilne zatrudnienie” i „praca hybrydowa”. W przeciwnym wypadku, na przebieranie w CV nie ma za bardzo co liczyć.

Czytaj więcej

Akcja rekrutacja. Wywiad z Kingą Lach

Pozyskanie dobrego handlowca to dla wielu firm nie lada wyzwanie. Znalezienie człowieka, który połączy w sobie umiejętności handlowe, znajomość branży (często jest mile widziana), charyzmę, zaangażowanie i nastawienie na realizację wyników to częste minimum wymagań, jakie stawia klient. Czy odszukanie takich ludzi jest możliwe? Na te pytania odpowiada Kinga Lach – szefowa działu sprzedaży w firmie Sales Leaders Consulting.

Czytaj więcej

Design thinking, storytelling i grywalizacja – jak połączyć je w całość? Wywiad z Dariuszem Jaszczem

Dariusz Jaszcz – właściciel agencji Lizard i Dialog Możliwości. Jego misją jest integracja, wzmacnianie zespołów oraz pobudzenie w ludziach energii do działania. Człowiek, który przemienia standardową komunikację marketingową w nowoczesny przekaz. Z Agatą Drynko rozmawia o tym, w czym czuje się najlepiej, czyli design thinking, storytelling oraz grywalizacja. W wywiadzie podpowiada m.in. jak połączyć wykorzystać wymienione techniki w obszarze sprzedaży.

Czytaj więcej

Sprzedaż to liczby, którymi musimy odpowiednio zarządzać

Konrad Pękała – menedżer z bagażem doświadczeń. Obecnie dyrektor sprzedaży w brandcoast.pl, firmie zajmującej się produkcją skutecznej reklamy wizualnej. Pracował w wielu branżach, m.in. w branży HORECA, rozrywkowej, eventowej i reklamowo-marketingowej. Prywatnie pasjonat sportów motorowych i motorowodnych oraz aktywnego działkowania. Z Agatą Drynko rozmawia na temat planowania sprzedaży na 2022 r. oraz tego, na jakie wyzwania powinni być gotowi handlowcy.

Czytaj więcej

Sprzedać siebie, czyli porozmawiajmy o tajnikach rekrutacji

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – bez dwóch zdań. Ale zbudowanie swojego wizerunku nie kończy się wyłącznie na jednym spotkaniu. Nie bez powodu proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów, zanim ostatecznie pracodawca zdecyduje się na zatrudnienie tego idealnego kandydata. W niniejszym artykule przedstawię niektóre tajniki rekrutacji, które podpowiedzą, jak „sprzedać” siebie podczas tego procesu.

Czytaj więcej