Dział: Optymalizacja i rozwój kanałów sprzedaży

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Podsumowanie roku w sprzedaży – analizuj obszary, które zwiększą efektywność działań w Nowym Roku

Kiedy patrzysz na drzewo, nie dostrzegając w tle lasu, tracisz z pola widzenia szerszą perspektywę, skupiając się na konkretnym elemencie. Obraz terenu widziany z takiego ujęcia może diametralnie różnić się od rzeczywistości. Analogię tę można zastosować do podsumowania roku w obszarze sprzedaży i zastanowić się, czy przyjęta perspektywa jest wystarczająco szeroka i uwzględnia wszystkie obszary w firmie, które mają wpływ na efektywność działań sprzedażowych.   

Czytaj więcej

Sprawdź, jak dobrać kanał sprzedaży do swojego produktu

Sprzedaż to statystyka. Masz ją na wysokim poziomie, tylko jeśli jesteś w stanie potwierdzić to konkretnymi danymi. Najprostszą i najbardziej oczywistą z nich będzie dla Ciebie przychód, czyli pieniądze, które wpłyną na konto firmy po zakupie Twojej usługi czy produktu. Na pewno chcesz, żeby Twój przychód był jak największy, więc w momencie budowania kanałów sprzedaży potrzebujesz odpowiedzieć na pytanie, z których kanałów sprzedaży skorzystać i jak dopasować je do sprzedawanego produktu czy usługi. Co zrobić, by każdy prowadzony kanał przynosił planowane efekty i opłacało się go prowadzić?

Czytaj więcej

Optymalizacja procesu sprzedażowego – perspektywa handlowca i menedżera sprzedaży

Za powtarzalnym sukcesem sprzedażowym stoją zawsze wiedza, umiejętności, zdobywane doświadczenie oraz przede wszystkim konsekwencja w podejmowanych działaniach handlowych. Dlatego też wyzwaniem, z którym mierzą się ci najbardziej skuteczni handlowcy, jest optymalizacja procesów sprzedażowych. To właśnie postawienie na pracę na najwyższych standardach z jednoczesną konsekwencją stosowania narzędzi sprzedażowych prowadzi ich na szczyty. Warto zatem uczyć się od najlepszych oraz korzystać z ich pomysłów i sprawdzonych narzędzi, aby nasze działania handlowe były tymi najlepszymi.  

Czytaj więcej

Efektywniejszy marketing? Zainwestuj w design opakowania!

Stworzenie estetycznego i skutecznego opakowania wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności projektowych, ale również zrozumienia złożonych zjawisk społecznych i ekonomicznych, które kształtują życie współczesnych konsumentów.

Czytaj więcej

Poznaj narzędzia i naucz się optymalizować sprzedaż w Call Center jeszcze lepiej

Zarządzaj sprzedażą tak, aby generowała wyższe zyski. Bez optymalizacji procesu sprzedaży możesz mieć problem z jej zwiększeniem.

Sprawnie funkcjonujący Dział Sprzedaży w Call Center jest kluczowy dla całej firmy. Generuje on dominującą część przychodów. Jego dobre czy też złe funkcjonowanie i zarządzanie przekładają się na wynik finansowy organizacji. 

Czytaj więcej

Spotkania z handlowcami – wyjawiamy sekret na zwiększenie sprzedaży (cz. 2)

Codziennie dbamy o porządek w mieszkaniu, dodatkowo raz w tygodniu robimy większe sprzątanie przed weekendem, a mimo to raz na kwartał robimy tzw. generalne porządki. Podczas nich szukamy brudu nawet w najciemniejszych kątach. Tak samo powinno być w sprzedaży, szczególnie w sprzedaży B2B. Raz na kwartał powinniśmy robić porządki w lejkach sprzedaży handlowców.

Czytaj więcej

Social media – Nie zapomnij o rozwoju swoich kanałów w nowym roku

Kiedy rozmawiam z przedsiębiorcami, bardzo często spotykam się z tym, że wykorzystują tylko jeden kanał sprzedaży – polecenia lub telefon. Też tak kiedyś robiłem. Wtedy prowadziłem szkolenia i po 2 latach musiałem zawiesić swoją działalność. Dzisiaj moje posty osiągają nawet 90 tysięcy wyświetleń bez promowania płatnego, jeden post komentowany jest przez setki osób i regularnie sprzedaję na pięciocyfrowe sumy, wykorzystując Facebook i LinkedIn. Moi klienci już po 2 tygodniach pracy w social mediach generują pięciocyfrowe kontrakty. Jak?

Czytaj więcej

Krótsza, ale skuteczniejsza rozmowa sprzedażowa? To możliwe!

Rozmowa telefoniczna to wciąż zmora wielu handlowców i przedstawicieli handlowych. Zwłaszcza jeśli mowa o pozyskiwaniu nowych klientów. Często taka sytuacja wynika z tego, że handlowiec nie wie, jak taką rozmowę przeprowadzić. W tym artykule przeczytasz o najważniejszych zasadach i regułach, które sprawią, że Twoja rozmowa stanie się krótsza i bardziej efektywna. Przed Tobą 11 zasad, które pomogą w osiąganiu wyników sprzedażowych. 

Czytaj więcej