Dział: Automatyzacja sprzedaży i obsługi klienta

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Livespace - polski CRM z rundą na 10 mln złotych rusza na podbój Europy

Livespace, wiodąca platforma CRM dla małych i średnich firm w Polsce, ogłasza zakończenie kolejnej rundy finansowania, w ramach której pozyskała 10 milionów złotych. Głównym inwestorem w tej rundzie jest fundusz INVentures. Inwestycja zostanie wykorzystana na dalszy rozwój produktu, skalowanie infrastruktury oraz procesów, które umożliwią ekspansję na nowe rynki europejskie.

Czytaj więcej

E-commerce zmienia zasady gry

Przedsiębiorstwa, które korzystają z nowoczesnych rozwiązań e-commerce skierowanych do klientów B2B, mogą liczyć na ich większe zaangażowanie.

Czytaj więcej

Systemy wspierające zarządzanie z dwucyfrowym wzrostem w Polsce. Handel liderem wśród branż

Według danych GUS, rozwój systemów wspierających zarządzanie, takich jak ERP czy CRM, deklaruje w Polsce ponad 53 000 przedsiębiorstw (z ponad 100 000, które wzięły udział w badaniu i zatrudniają co najmniej 10 pracowników). W porównaniu z rokiem 2016 jest to wzrost o ponad 17%. Jak pokazują dane portalu Statista.com, stale rośnie też wartość sprzedanych w Polsce rozwiązań ERP.

Czytaj więcej

Czy robotyzacja i automatyzacja mogą odebrać Ci pracę w handlu?

Poszukiwanie odpowiedzi na tak postawione pytanie jest dużym wyzwaniem, ponieważ handel to bardzo złożona i skomplikowana branża. W Europie zatrudnienie w handlu znalazło ponad 20 mln osób1, a w samej tylko Polsce – ponad 2 mln. W tę pulę wliczają się sprzedawcy, doradcy klienta, dostawcy, menedżerowie niższego i wyższego szczebla, właściciele, osoby odpowiedzialne za logistykę itd. Czy każda z tych osób powinna się bać wszechobecnej automatyzacji? A może i Tobie zagraża robotyzacja sprzedaży? Jak działać, by dotrzeć ze swoim przekazem do poszczególnych grup docelowych? O tym w dzisiejszym tekście.

Czytaj więcej

Jak automatyzować sprzedaż i obsługę klienta zgodnie z RODO i innymi przepisami?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy wdrożenie narzędzi automatyzacji sprzedaży i obsługi klienta może podlegać jakimś szczególnym przepisom prawnym? Czy taka automatyzacja to forma przetwarzania danych osobowych, które – jak wiadomo – od 2018 r. będzie o wiele bardziej restrykcyjne niż obecnie? 

Czytaj więcej

Jak automatyzować komunikację e-mailową w dziale obsługi klienta?

Prawidłowa komunikacja z klientami to podstawa – jeśli chcesz utrzymać ich lojalność i zwiększyć sprzedaż, głos Twojej marki powinien być wyraźny i spójny w każdej interakcji. To najlepsze narzędzie promocyjne i retencyjne. 

Czytaj więcej

Zautomatyzuj obsługę klienta na Facebooku

Na pewno oglądałeś „Matrix”. To film, który opowiada historię świata, w którym maszyny pokonały człowieka i zaczęły rządzić światem. Historia wzbudza emocje i porusza. Bo przecież technologia wchodzi w coraz więcej aspektów codziennego życia. Czy stanowi więc zagrożenie dla marketingu i obsługi klienta?

Czytaj więcej

Jak sztuczna inteligencja zmieni sprzedaż i obsługę klienta?

Jak będzie wyglądać przyszłość? Ludzie otoczeni przez inteligentne roboty będą mogli oddawać się przyjemnościom zamiast wykonywać nudne i powtarzalne prace. Brzmi jak science fiction?

Zastanów się, jak daleko jest do takiego świata i jak wykorzystanie sztucznej inteligencji już dziś zmienia rynek pracy (nie tylko) w sprzedaży.

Czytaj więcej

Jak z głową wdrożyć automatyzację w call center?

Niski poziom bezrobocia, rosnące koszty zatrudnienia pracownika, ale też coraz większe oczekiwania klientów sprawiają, że warto zastanowić się nad wprowadzeniem automatyzacji w contact i call center, by zoptymalizować jakość procesu telefonicznej obsługi klienta, dostępność konsultantów i czas, jaki poświęca się na rozwiązanie konkretnego zgłoszenia.

Czytaj więcej

Jak przygotować Twój zespół do automatyzacji obsługi klienta i utrzymać wysokie standardy?

Wdrożenie nawet najlepszych i najdroższych narzędzi automatyzacji nie pomoże Ci budować pozytywnych wrażeń u klientów, jeżeli pracownik obsługi klienta niewłaściwie odpowie na pytania czy nieuprzejmie zareaguje na reklamację. 

Czytaj więcej

Po co firmie standardy sprzedaży i jak wdrażać je z głową?

Automatyzacja procesów sprzedażowych to już standard we współczesnym biznesie. Dzięki takim systemom, jak CRM, marketing automation czy segmentacji klientów można lepiej planować działania sprzedażowe, osiągając lepszy efekt mniejszym nakładem sił. 

Czytaj więcej

Automatyzacja kontra specjalizacja – skąd czerpać większą produktywność?

Kierowcy ciężarówek obawiają się samoprowadzących się samochodów. Prawnicy lękają się algorytmów, kasjerki sklepów internetowych i kas samoobsługowych. Zagrożeniem dla kurierów są drony. Według Marca Andreessena, znanego przedsiębiorcy i inwestora, „oprogramowanie zjada świat” („software is eating the world”). W bardzo wielu przypadkach to właściwa diagnoza rzeczywistości.

Czytaj więcej