Autor: Tomasz Sędzimir

Doświadczony menedżer, dypl. coach IC i trener. Master/coach NLP. Autor szkoleń rozwijających zasoby osobiste. Od lat buduje i szkoli zespoły sprzedażowe, w różnych branżach m.in ubezpieczenia, bankowość, logistyka, fotowoltaika. W swojej pracy łączy najnowsze metody zarządzania z zaawansowanymi narzędziami z różnych nurtów terapeutycznych.

NAPISZ DO AUTORA: 
tomasz.sedzimir@vp.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Karanie czy wygaszanie? Jak sobie radzić z zachowaniami niepożądanymi?

Kary odnoszą zwykle skutek krótkoterminowy, nie stanowią trwałego bodźca motywującego oraz pogarszają relację z przełożonym. Dużo korzystniejszym sposobem eliminowania zachowania niepożądanego jest wygaszanie go w czasie. Jak osiągnąć ten cel w praktyce?

Czytaj więcej

Budowanie autorytetu szefa zespołu

W dobie zalewu informacyjnego, natłoku reklam, coraz większej dostępności rozmaitych dóbr i produktów, rozległych możliwości kształtowania swojego czasu, zdawanie się na ekspertów pozwala nam się upewnić, w którym kierunku mamy podążyć. Większość ludzi potrzebuje autorytetów, a gdy je znajdzie, korzysta z ich rad, liczy się z ich zdaniem oraz jest podatna na ich sugestie.

Czytaj więcej

Budowanie kontaktu z klientem

Do Jarka podchodzi klient. Obserwuję z boku całą rozmowę. Nie słyszę dokładnie, co mówią, ale widzę, jak Jarek coś opowiada, żywo gestykulując. Jako doradca klienta jest pewny siebie, przekonany do tego, o czym mówi. Spotkanie szybko się jednak kończy. Krótkie pożegnanie, wręczenie ulotki, na koniec zdawkowe „do widzenia”. Podchodzę i pytam, co się stało? Słyszę, że klient nie był zainteresowany propozycją.

Czytaj więcej

Sugestywne metafory

Dziś mam wyjątkowo aż pięć spotkań w różnych lokalizacjach, pomyślał z niepokojem Marcin. „To będzie ciężki dzień”, ale „trzeba go jakoś przebrnąć”. Mam nadzieję, że nie będzie się on „ciągnąć w nieskończoność”, bo ostatnio „za dużo mam na barkach”.

Czytaj więcej

Pobudzanie emocji, słownik handlowca i tworzenie odniesień w wyobraźni klienta

Leniwa niedziela, popołudniowy spacer. Szli właśnie jedną z uliczek, gdy stojący przy restauracji kelner, zaprosił ich na „pyszne ciasto”. Dziś na koszt firmy – zaproponował z uśmiechem. Będą mieli Państwo okazję zobaczyć nasz nowy wystrój – kontynuował. Co więcej, wyświetlimy zjawiskowe zdjęcia wybrzeża palmowego, licząc na to, że nasi goście przeniosą się na chwilę w inny wymiar, relaksując się od trudów codziennego dnia.

Czytaj więcej

„UKŁAD NAGRODY” NA ZAKUPACH – ZANIM POMYŚLISZ, JUŻ CHCESZ TO MIEĆ!

Kto z nas nie lubi się nagradzać? Dać sobie od czasu do czasu przyzwolenie na leniwą niedzielę, zjeść kaloryczną czekoladę, czy w końcu kupić coś, co poprawi humor. Bez tych momentów życie byłoby znacznie trudniejsze, dni płynęłyby inaczej. Oczekiwanie na gratyfikację jest jednym z podstawowych motywatorów w życiu człowieka. Cele sprawiają, że patrzymy z entuzjazmem w przyszłość, doświadczamy poczucia radości, widzimy sens. 

Czytaj więcej

Pętle synonimów. Jak otwierać klienta na decyzję zakupową?

Każdy, kto próbował przekonać drugą osobę do swojego pomysłu lub idei, zna pewien rodzaj oporu – niechęci przed przyjęciem cudzej argumentacji. Umysł klienta podejmuje z reguły obronę przed perswazją ze strony handlowca. Powyższa trudność może wynikać po części z doświadczeń własnych, perspektywy patrzenia na sprawy czy bieżących potrzeb potencjalnego nabywcy.

Czytaj więcej

WEWNĘTRZNY KRYTYK – PRZYJACIEL CZY WRÓG?

Zastanawiasz się czasem, jakie korzyści przynosi samokrytyka? A może przynosi same straty? Jeśli tak, to dlaczego ludzie są względem siebie tak krytyczni? Statystyczna osoba, odpowiadając na te pytania, stwierdzała, że samokrytyka pozwala jej się doskonalić. Motywuje do rozwoju i zmiany zachowań na efektywniejsze. Czy to prawda? Otóż badania pokazują coś zupełnie przeciwnego!

Czytaj więcej

Psychologia współczesnego menedżera.

Książka przedstawia sprawdzone narzędzia zaczerpnięte od znanych terapeutów i trenerów, które znacznie poprawiają kompetencje menedżera zarządzającego zespołem ludzi. Sposób prezentacji kolejnych metod pracy został nakreślony tak, aby stopniowo rozwijać wiedzę i świadomość menedżera, wychodząc od podstaw w kierunku bardziej złożonego warsztatu trenerskiego.

Czytaj więcej

Paradoks obiektywności, czyli jak wchodzimy w iluzję racjonalizacji

Lubimy myśleć o sobie, że jesteśmy racjonalni i logiczni, że podejmujemy decyzje, opierając się na realiach, faktach i twardych danych. Potrafimy liczyć, planować, przewidywać, co się stanie, domniemywać, jakie będą konsekwencje określonych zdarzeń. Jednak nasza wiara w błyskotliwy, bystry, inteligentny umysł odcina nas czasem od prawdy na własny temat, wpędza w błędy poznawcze i rozczarowuje. Udowadniają to badania prowadzone przez laureata Nagrody Nobla z dziedziny ekonomii Daniela Kahnemana oraz jego kolegę Amosa Tverskiego, jak też wielu innych naukowców.

Czytaj więcej

„Ujawnianie siebie” w procesie sprzedaży

Jednym z najistotniejszych czynników w każdej sprzedaży jest dobranie optymalnego balansu między słuchaniem a mówieniem. Nie ma jednej właściwej proporcji, która określałaby, ile słuchać i ile mówić w czasie kontaktu z klientem.

Czytaj więcej

PSYCHOLOGIA KONSUMENTA – W SŁUŻBIE SPRZEDAŻY I MARKETINGU

Rozmawiali ponad pół godziny i dalej nie mógł się zdecydować… Muszę być wyjątkowo ciężkim klientem – pomyślał. 

Czytaj więcej