Dołącz do czytelników
Brak wyników

Recenzja książki

21 stycznia 2021

NR 31 (Styczeń 2021)

Psychologia współczesnego menedżera.
Zbuduj nowe kompetencje! Zestaw kursów doskonalących umiejętności pracy z ludźmi w biznesie

0 356

Książka przedstawia sprawdzone narzędzia zaczerpnięte od znanych terapeutów i trenerów, które znacznie poprawiają kompetencje menedżera zarządzającego zespołem ludzi. Sposób prezentacji kolejnych metod pracy został nakreślony tak, aby stopniowo rozwijać wiedzę i świadomość menedżera, wychodząc od podstaw w kierunku bardziej złożonego warsztatu trenerskiego.

Wydawca: My Book    Cena e-booka: 19 zł (do nabycia m.in. w PWN, Empik, Onepress, Tania książka, Legimi)
Liczba stron: 213    Cena książki papierowej: 34 zł (do nabycia wyłącznie u wydawcy)

POLECAMY

 

Z książki dowiesz się:

Jak poprawić komunikację w zespole, a wraz z nią kontrolę nad procesami zachodzącymi w firmie. Zrozumiesz, na czym polega aktywne słuchanie, jak reagować na to, co mówi Twój rozmówca, oraz jak ograniczać bariery w procesie porozumiewania się.

W jaki sposób przekazywać informację zwrotną oraz prowadzić trudne rozmowy, aby ograniczać postawy defensywne pracowników i zwiększać ich gotowość do zmian. W tym miejscu uświadomisz sobie, jak istotną rolę odgrywa postawa aprobująca oraz jakie są jej konsekwencje. Od poziomów aprobaty, przejdziemy do komunikacji asertywnej, która pomaga wyrażać swoje zdanie bez atakowania i oskarżania drugiej osoby.

Jak zarządzać motywacyjnie, aby tworzyć proaktywną, zdrową atmosferę w miejscu pracy. To bardzo szeroki temat, niosący za sobą daleko idące skutki zarówno dla atmosfery w podległej jednostce, jak i przyszłych wyników finansowych. Dowiesz się, jak wyglądają podstawowe narzędzia stosowane w analizie transakcyjnej, wspierające właściwe zachowania osób w Twoim zespole. Zrozumiesz, jak oddziaływać na samoocenę oraz poczucie wartości innych. Poznasz też metody rozwoju mocnych stron oraz emocji wspierających pracę na poszczególnych st...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy