Dział: Budowanie relacji i obsługa klienta

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak budować trwałe relacje na linii firma – inwestor?

Wzajemne zaufanie, dobry przepływ informacji czy partnerskie traktowanie to podstawa budowy długotrwałych relacji  biznesowych z klientem. To również zasady, na jakich powinna się opierać owocna współpraca pomiędzy firmą a inwestorem. Oferta funduszu inwestycyjnego to w końcu znacznie więcej niż tylko wkład finansowy. To także wsparcie merytoryczne w działalności biznesowej, które wymaga wzajemnego zrozumienia i poprawnej komunikacji. Jeśli więc myślisz o tym, by Twoja firma stała się klientem funduszu, powinieneś wiedzieć, jak wygląda współpraca w ramach różnych rodzajów procesu inwestycyjnego.

 

Czytaj więcej

W świecie standardów…

W dobie zrównania cen produktów i usług konkurencja nie śpi. Co chwilę podejmowane są przez nią nowe działania, by skusić klienta, a firmy prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań, usług i serwisów online’owych. Wśród grupy konsumentów wrażliwych na cenę przewagą konkurencyjną firmy jest niewątpliwie właśnie ona – cena, która oferowana jest za produkty i usługi. To nie odkrycie. Ale… czy na pewno ten, kto konkuruje wyłącznie niższą ceną, jest tu wygranym?

Czytaj więcej

LifeTime Value, czyli jak sprawić, żeby klient do Ciebie wrócił

Finalizacja i co dalej? Wbrew pozorom sprzedaż nie kończy się na dokonaniu pierwszej transakcji. Dopiero w tym momencie zaczyna się ona na poważnie. Ważne jest bowiem nawiązanie długotrwałej relacji z klientem, która poskutkuje kolejnymi zakupami. Raport Adobe wskazuje, że średnio 40% dochodów firmy generowane jest przez 8% nabywców – 
klientów powracających. Warto o tym pomyśleć w swojej firmie!

Czytaj więcej

Czy orientacja na klienta to współczesny Święty Graal sukcesu w biznesie?

W globalnym, superkonkurencyjnym świecie każdy produkt może zostać szybko zastąpiony tańszym zamiennikiem. Konkurowanie jakością, ceną albo marketingiem czy strategią medialną to obecnie za mało, żeby odnieść sukces na rynku. Firmy, chcąc się rozwijać, nieustannie szukają nowych sposobów, aby wyróżnić się na rynku. Ostatnio „odkryły” starą prawdę, że kluczem do sukcesu jest jakość i trwałość ich relacji z klientami. Tylko czy jest to współczesny Święty Graal sukcesu w biznesie?

Czytaj więcej

A ty, drogi kliencie, czego potrzebujesz?

Pisanie oferty handlowej dla klienta to wbrew pozorom trudne zadanie. Jeden dokument, kilka stron i jedno zadanie – sprzedać! W tym tekście przeczytasz o tym, co warto zrobić, aby w ofercie znalazło się maksimum korzyści dla Twojego klienta.

Czytaj więcej

Jak zła obsługa klienta i reklamacji może zniszczyć reputację marki

Marketing dwoi się i troi, aby zdjęcia produktów czy treści postów były tak angażujące, żeby klient dosłownie kupował sam. Gdzieś tam na samym końcu znajduje się obsługa klienta i reklamacji, która wskakuje na listę priorytetów dopiero w momencie, gdy wydarzy się coś złego. Coś, co sprawia, że reputacja firmy może zostać zagrożona.

Czytaj więcej

Nasz klient – nasz… pan czy partner? Sztuka budowania relacji

„Klient ma zawsze rację!”, „Klient nasz pan!”, „Miłościwie nam panujący kupujący!” – to tylko wybrane z powszechnie znanych prawd rządzących światem sprzedaży. Czy można zbudować wartościową relację na takich fundamentach? A może da się inaczej? Jak naprawdę powinna wyglądać relacja z klientem?

Czytaj więcej

Komunikacja prokliencka, czyli 9 zasad skutecznego budowania relacji handlowych

W procesie sprzedaży wpływ na budowanie relacji ma wiele czynników: postawa handlowca, podejście klienta, intencje, jakie kryją się za danym biznesem, a także kluczowy element w tej grze, czyli komunikacja. W dzisiejszych czasach wygrywa handlowiec, który jest wiarygodny, komunikuje się wprost, a sztuczki handlowe zamienia na uczciwe przedstawianie korzyści i oczekiwań. 

Czytaj więcej