Dział: Marketing

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Z online do offline: targetowanie i pomiar kampanii

Nie jest żadną tajemnicą, że internet to najbardziej mierzalne medium, a ciągła produkcja danych o zachowaniu internautów stanowi podstawę procesu planowania, realizacji i pomiaru kampanii reklamowych. Przez lata sporym problemem była jednak specyficzna silosowość tego środowiska – dużo wiedzieliśmy o tym, co użytkownicy robią online, ale relatywnie mało o ich życiu w „realu”. Na szczęście, ta luka powoli się domyka. Wszystko za sprawą powszechności smartfonów, aplikacji mobilnych i technologii zwanej geofencingiem. O tym, z czym to się je i jak połączyć świat cyfrowy z rzeczywistością offline z korzyścią dla Twoich kampanii, przeczytasz w niniejszym artykule.

Czytaj więcej

Jak robić moralny influencer marketing?

Zawód influencera nie zawsze cieszył się dobrą opinią i często był postrzegany jako nieodpowiedzialny i pozbawiony moralności. Wiele razy słyszeliśmy o współpracach „scamowych” oraz sytuacjach, gdy influencer promował produkt, którego sam wcześniej nie używał i nie znał. Pomimo tych negatywnych aspektów, firmy coraz częściej przekonują się do tego typu działań. Pozostaje zatem pytanie: jak przeprowadzić kampanię marketingową z twórcami internetowymi, aby była ona w pełni etyczna?

Czytaj więcej

Social media jako niezbędne narzędzie sprzedażowe w branży gastronomicznej

Obecnie aktywne konto w mediach społecznościowych powinno być nieodłączną częścią prowadzenia biznesu. Szczególnie w branży gastronomicznej nie jest to dodatek, a niezbędny instrument, który realnie wpływa na sprzedaż. Jak więc działać w social mediach, aby ją zwiększyć?

Czytaj więcej

Jak zarządzać wizytówką i optymalizować widoczność w Google Maps?

Profil firmy w Google, dawniej znany jako wizytówka Google Moja Firma, to jeden z najskuteczniejszych, najszybszych i najtańszych sposobów na wypromowanie firmy w wyszukiwarce oraz w mapach Google. By jednak osiągnąć satysfakcjonujące efekty i dotrzeć do docelowych odbiorców zainteresowanych Twoimi usługami, nie wystarczy samo założenie profilu firmy. Istotna jest jego właściwa optymalizacja. Sprawdźmy, jak zarządzać wizytówką w Google i optymalizować jej zawartość, by przyciągnąć zaangażowanych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Czytaj więcej

Zdjęcia w budowaniu wizerunku marki osobistej

Marka – słowo, które kiedyś kojarzyło się wyłącznie ze znakiem towarowym, a dziś ma znacznie szerszy kontekst. Aktualnie swoją markę może budować każdy: o ile ranga firmy to kreowanie wrażeń wokół brandu, o tyle marka personalna to kreowanie wrażeń wokół osoby. Wizerunek również ten w mediach społecznościowych jest istotny zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy zbudować relację z odbiorcami, zaskarbić sobie ich zaufanie, a w konsekwencji sprzedać grupie docelowej określone produkty bądź świadczone usługi.

Czytaj więcej

Wysyłka kreatywna jako skuteczne narzędzie marketingowe

Wysyłki kreatywne są już częścią marketingu większości kluczowych marek w Polsce, a premiery produktowe odbywają się właśnie dzięki skutecznemu unboxing experience. Najlepsze kampanie wysyłkowe powstają wtedy, kiedy kreatywność spotka autentyczność, a informacja o danym produkcie idzie viralowo przez całe social media. Wówczas możemy mówić o efekcie WOW. Jeśli do tego dodamy oryginalny launch produktu, to sukces – zaciekawianie odbiorców danym produktem – mamy zagwarantowany.

Czytaj więcej

„Taka kwestia”, czyli jak wykorzystać podcast do rozwoju kompetencji sprzedażowych

Powstanie podcastu w MAKRO Cash and Carry Polska to nie tylko historia wdrażania kolejnego narzędzia rozwojowego. To historia o pomyśle, zapale i realizacji wykreowanej wizji oraz współpracy ekspertów biznesu z działem Ludzie i Kultura.

Czytaj więcej

Jak sprzedawać skutecznie na Allegro? Od karty produktowej przez wsparcie reklamowe do konwersji

Polikryzysowa rzeczywistość, w której w ostatnim czasie szczególnie ważnym czynnikiem jest kwestia ekonomiczna, wymusza na polskich sprzedających w internecie jeszcze lepsze zrozumienie kupujących i dotarcie z ofertą tam, gdzie kupujący już są. Takimi miejscami są platformy handlowe (marketplace), które już dla 38% kupujących produkty w internecie w Polsce stanowią pierwszy krok na ścieżce zakupowej. Jak wykorzystać szansę i możliwości, jakie daje w obszarze sprzedaży i budowania biznesu największy marketplace w Polsce, czyli Allegro? Przedstawiam zestaw praktycznych zasad i wskazówek. Mogą być one pomocne zarówno jeżeli Twoja firma sprzedaje produkty na Allegro, jak i w sytuacji, gdy z ramienia agencji prowadzisz działania marketingowe dla klientów marketplace.

Czytaj więcej

Zapomniana strona główna – jakie błędy najczęściej popełniają właściciele e-sklepów

Zanim przejdę do tematu głównego, chciałbym poświęcić pierwszy akapit na wyjaśnienie, dlaczego w tym artykule skupię się właśnie na stronie głównej. Wszyscy zapewne zgodzimy się z tym, że robiąc zakupy online, klienci chcą je zrealizować szybko i łatwo. Jeśli będą mieli problemy, żeby znaleźć to, czego szukają, spróbują na to trafić w innym sklepie. To z kolei przełoży się na brak konwersji, za który odpowiadają błędy sklepów internetowych. Pytanie tylko, gdzie ich szukać?

Czytaj więcej

Czy prospecting musi być drogą przez mękę?

Prospecting w sprzedaży – wyzwanie, droga przez mękę czy może przemyślany proces, który sprawi, że inni będą ci zazdrościć sukcesów? Czy opłacą nam się setki telefonów, a może warto zrobić solidny research, poznać klienta i jego potrzeb i skroić ofertę na indywidualną miarę – dzwonić mniej, ale za to postawić na jakość? Czy istnieje sposób na efektywne zdobywanie potencjalnych klientów bez utraty entuzjazmu?

Czytaj więcej

Przyszłość należy do Turkusu: Marketing 5.0 jako narzędzie budowania silnej marki

Kiedy mówimy o przyszłości zarządzania i marketingu, rzadko padają terminy „turkusowe zarządzanie” oraz „Marketing 5.0”. A szkoda, gdyż jedno i drugie bardzo się łączy. Przekonamy Was do tego w poniższym artykule. Współczesny biznes coraz mocniej skupia się na kwestii dobrobytu wspólnego, co wpływa na postrzeganie zarówno organizacji, jak i jej relacji z klientami. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak te dwa obszary wzajemnie się uzupełniają i jak mogą wpłynąć na budowanie silnej marki.

Czytaj więcej

Entuzjaści gier jako konsumenci – co warto o nich wiedzieć i jak do nich dotrzeć?

Z szacunków opartych na branżowych raportach firm Newzoo, We Are Social i Meltwater wynika, że liczba entuzjastów gier na świecie w 2023 r. mogła już przekroczyć 4 mld. To ogromna grupa konsumentów, którą warto lepiej poznać, zwłaszcza jeśli chcemy efektywnie do niej dotrzeć.

Czytaj więcej