Grupa projektowa – sposób na budowanie motywacji

Inne

O tworzeniu zespołów projektowych i o tym, co ma wspólnego RODO i festiwal pracy z zaangażowaniem handlowców i budowaniem dobrych relacji w dziale sprzedaży opowiada Radosław Żemło, dyrektor sprzedaży w Grupie Pracuj.

Z danych Pracuj.pl wynika, że w drugim kwartale 2018 r. blisko co trzecia oferta na portalu (31%) była kierowana do specjalistów ds. handlu i sprzedaży. Handlowcy nie mogą narzekać na brak propozycji zatrudnienia. Z drugiej strony – wyzwaniem dla pracodawców może być rotacja i częste zmiany personalne w zespołach…

To prawda. Największym wyzwaniem w przypadku sprzedaży jest utrzymanie zaangażowania w zespole. Wysoki wskaźnik rotacji wpływa na wiele aspektów: na atmosferę, relacje, komunikację, jakość pracy.

POLECAMY

Zaangażowanie zespołu w znacznym stopniu zależy od kultury organizacyjnej. Ważne, żeby pracownicy nie czuli się jak trybiki w maszynie, które muszą jedynie wypracować odpowiednie wyniki i na nic więcej nie mają wpływu. 

Tworzenie zespołów projektowych – to praktyka, którą stosuje Grupa Pracuj. Ma ona na celu m.in. zwiększenie zaangażowania i satysfakcji pracowników. Na czym do

...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy