Automatyzacja pracy w zespole sprzedaży B2B? Poznaj sprawdzone narzędzia

Narzędzia wspierające sprzedaż

Efektywność pracy i podejmowanych starań to zawsze gorący temat, szczególnie w zespole sprzedaży. Czy i jak można poprawić wyniki, nie zwiększając drastycznie liczebności działu? Albo jak maksymalnie wykorzystać potencjał rosnącego zespołu i dobrze go ukierunkować? Jeśli Twoja firma dynamicznie się rozwija, a decyzja o zatrudnieniu nowych osób jest coraz bliżej (lub już została podjęta), to ten artykuł będzie doskonałym punktem odniesienia!

Zadaniem dobrego menedżera jest nie tylko budowanie zespołu oraz zarządzanie jego działaniami, ale także poszukiwanie nowych narzędzi, które odpowiednio wspomogą i choćby częściowo zautomatyzują pracę w procesie pozyskiwania nowych klientów. A przecież nic nie uczy lepiej niż doświadczenie.

POLECAMY

Na bazie własnej wieloletniej praktyki i nadarzających się okazji do weryfikowania przyjętych schematów przygotowałam subiektywne zestawienie programów, które ułatwiły życie mi oraz prowadzonym przeze mnie zespołom, sprawiając, że wypracowaliśmy nie tylko wyższy MRR, ale też znacząco poprawiliśmy konwersję.

I. Narzędzia wspierające proces sprzedaży wychodzącej

A. LinkedIn Sales Navigator

Zestawienie otwieram najbardziej chyba znanym i oczywistym rozwiązaniem, które trudno byłoby pominąć. Social selling w podziale na platformy to aż 80,3% udziału LinkedIn – taki odsetek nabywców pozyskują firmy za jego pomocą, 12,7% przypada z kolei Twitterowi i tylko 6,7% Facebookowi[1].

Dzięki płatnej wersji przeznaczonej dla działów sprzedaży oraz wielopoziomowym filtrom bardzo skutecznie można wyselekcjonować interesujące grono odbiorców. Dzięki zaś funkcji budowania list w przejrzysty sposób można śledzić postępy i ostatnie interakcje z k...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy