Autor: Magdalena Siennicka

Menadżer sprzedaży z kilkunastoletnim doświadczeniem z Key Account Management, Trade Marketingup i Business Intelligence w różnych firmach FMCG. Tworzyła strategie sprzedażowe we wszystkich kanałach i największych sieciach detalicznych w Polsce i za granicą. Dr n. ekonomicznych w obszarze marketingu B2B, trener biznesu i facylitator. Po godzinach blogger (sprzedajacynaukowiec.pl) i podcaster (Prezentacje na Owacje).
NAPISZ DO AUTORKI: magdalena@siennicki.net

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Siedem kroków do skutecznego spotkania sprzedażowego

„Kupcy nie chcą się już spotykać tak często jak kiedyś” – mówią handlowcy. Badania Gartnera to potwierdzają – aż 72% kupców B2B preferuje, jeśli to możliwe, zakupy bez udziału handlowców (rep- -free sales). Dlaczego aż tylu? Być może tak jest szybciej i prościej? A może zbyt dużo czasu zmarnowali już na nic niewnoszących spotkaniach.

Czytaj więcej

Co każdy szef powinien wiedzieć o prowadzeniu spotkań?

Nie jest prawdą, że ludzie nie lubią spotkań. Żyjemy wśród ludzi i doceniamy dobre dyskusje. Nie lubimy złych spotkań, które marnują czas i psują współpracę. Takich, niestety, nadal jest sporo. Tobie, jako menedżerowi, szczególnie powinno zależeć na tym, żeby Twój zespół pracował sprawnie – niech Twoje statusy zespołowe będą tymi, które pomagają.

Czytaj więcej

Key Account Manager – zaawansowany handlowiec czy menedżer projektu?

Trzech na czterech liderów sprzedaży oczekuje, że ich kluczowi klienci (KA) osiągną lepsze wyniki niż reszta firmy. Jednocześnie 84% tych samych liderów przynajmniej raz w ciągu ostatnich 7 lat przebudowało strategię KA, bo nie działała. Ponad 40% z nich robiło to co najmniej dwa razy (Gartner, 2022). Czy zatrudniali słabych handlowców? Niekoniecznie. Struktura i pomysł na nią są ważniejsze niż pojedyncze talenty.

Czytaj więcej

O lojalności w biznesie i audycie kluczowych relacji

„Nie możesz tylko sprzedawać, dziś musisz budować relacje” – powtarzają nowocześni handlowcy i trenerzy sprzedaży. Słusznie. Lojalni klienci to regularne zakupy, brak kosztów prospektingu i przewidywalny biznes.

Czytaj więcej