Autor: Bartosz Langa

z marketingiem i reklamą związany od ponad 10 lat; współtworzył ciekawe firmy, w których do dziś testuje różne działania promocyjne; prowadzi agencję marketingową i wraz z 10-osobowym zespołem buduje marki oraz wdraża strategie podnoszenia cen; wykładowca MBA, opowiada o podnoszeniu cen i budowaniu strategii; szkoli działy marketingu w firmach oraz prowadzi wywiady z ludźmi świata reklamy, PR-u i biznesu na cotygodniowych live’ach
NAPISZ DO AUTORA: 
szaman@balango.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Idź pod prąd, czyli skuteczny Growth Hacking Marketing

W poprzednim artykule Jak efektywnie pozyskiwać klientów, korzystając z nieoczywistych metod przedstawiłem kilka ważnych przykładów pozyskiwania klienta i tego, jak zmienia się świat reklamy. Zaznaczyłem również kwestię najistotniejszą z pozycji przedsiębiorcy, czyli to, jak zmienia się optyka marki, w zależności od komunikatów wysyłanych do klienta. W związku z tym starałem się wyznaczyć kierunki zmian zachowań konsumenta i sposoby na skuteczne dotarcie do jego świadomości.

Czytaj więcej

Jak efektywnie pozyskiwać klientów, korzystając z nieoczywistych metod

Istnieje wiele technik pozyskiwania klientów. Wiedzy jest dużo, jednak w dużej mierze powtarza się wszędzie to samo. By robić marketing lepiej i naprawdę wyróżnić swoją markę od konkurencji, najlepiej działać inaczej niż wszyscy.

Czytaj więcej

Jak rozwinąć biznes od zera i zdobyć pierwszych klientów? Etapy lejka sprzedażowego krok po kroku

Kiedy zaczynasz nowy biznes, stajesz przed nie lada wyzwaniem – jak zdobyć pierwszych klientów? W Twojej głowie już urodził się plan na sukces, wiesz, w jaki sposób obsłużyć setki zainteresowanych, dopracowałeś swój produkt/usługę, zrobiłeś analizę rynku i znasz konkretnie swoją grupę docelową, jednak brakuje Ci iskry, która zapali lont i przyniesie pierwsze i kolejne leady, a potem procesu, który zmieni ich w klientów. Innymi słowy – brakuje Ci sekwencji działań, która rozwinie Twój biznes. Brakuje Ci lejka sprzedażowego.

Czytaj więcej

Nowy rok, nowy ja, nowy biznes – tylko jak przy okazji nie odchudzić… swojego portfela

Wraz z nowym rokiem wiele osób rzuca sobie wyzwania – schudnę, rzucę palenie, otworzę nowy biznes itp. Czy to dobry czas na takie zmiany? Odpowiedź: dobry, jak każdy inny. Bieganie, siłownia czy diety sprawią, że schudniesz. Ale nowy biznes nie może sprawić, że odchudzi się Twój portfel. A to da się zaplanować.

Czytaj więcej

Zmniejsz budżet na prezenty świąteczne, zwiększając efekt wow u partnerów/kontrahentów/pracowników

Klienci mają już dość standardowych koszy prezentowych na święta. Zaskocz ich wyjątkowym prezentem i kreatywnymi doświadczeniami. Święta nadchodzą wielkimi krokami, dlatego w budżetach wielu firm pojawia się pozycja „prezenty świąteczne”. I tu pojawia się problem – co wręczyć i komu? Większość zestawów upominkowych to standardowo kawa, słodkości, a nierzadko torba firmowa, a w niej… smycz i pendrive. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli spodziewasz się, co sam dostaniesz od swoich kontrahentów, to Ty zrób to lepiej. Nie popełniaj tego samego błędu co wszyscy i zapewnij obdarowanemu niezwykłe przeżycia.

Czytaj więcej

MODEL STORY BRAND – OPOWIEŚĆ O MARCE RODEM Z HOLLYWOOD

O wszystkim da się opowiedzieć na dwa sposoby – ciekawie albo nudno. Są ludzie, z którymi czas płynie szybciej, kiedy zaczynają opisywać wczorajszy dzień, i tacy, którzy mówią tylko o sobie i niczego ta opowieść nie wnosi do życia rozmówcy. Tak samo jest w biznesie – przeglądając strony niektórych firm, aż chce się na nich być. Uprawiają storytelling na wysokim poziomie, a Ty czujesz, jakby mówili bezpośrednio do Ciebie. Poznaj sekret tworzenia angażujących opisów nawet najnudniejszej marki i siedem elementów opowieści, które ułatwią Ci jej stworzenie.

Czytaj więcej

Jakie techniki sprzedaży i obrony marży stosują marki, które w swojej strategii cenowej nie uwzględniają promocji?

W lutowym wydaniu magazynu „Nowa Sprzedaż” ukazał się mój artykuł o tym, jak podnosić wartość (i sprzedaż) produktu bez obniżania jego ceny. Tekst, który właśnie czytasz, będzie idealną kontynuacją tego tematu i pokazaniem, jak jeszcze można walczyć z konkurencją. Wojna cenowa, jak inne wojny, przynosi straty każdej ze stron. Jak sprawić, że wilk będzie syty (zarobisz tyle, że będziesz zadowolony) i owca cała (klient dostanie produkt, z którego będzie zadowolony)?

Czytaj więcej

Przestań krzyczeć na klientów

Jaki jest Twój złoty środek na pozyskanie jak największej liczby klientów przy wykorzystaniu jak najmniejszych środków? Każde z rozwiązań, kiedy tylko o nim pomyślisz, wydaje się kosztowne. Facebook Ads, remarketing, banery reklamowe w outdoorze... Na dodatek wszystkie z tych działań często bywają jednorazowe – klient kupi i zapomni. Jak sprawić, że lead stanie się promotorem marki, nie wydając milionów? Za pomocą Inbound Marketingu.

Czytaj więcej

Jak nie konkurować ceną?

Zanim zaczniesz realizację strategii w swojej firmie, potyczkę z konkurencją, akcje promocyjne itd., musisz się zmierzyć z pewnym wyzwaniem. Dla wielu przedsiębiorców jest to kłopot, ponieważ widzą, ile serca włożyli w firmę i jej finalny produkt. A tym wyzwaniem jest ustalenie ceny – na poziomie zadowalającym klienta i przynoszącym Ci odpowiednie zyski. Jak to zrobić i jak umiejętnie zwiększać cenę swoich usług?

Czytaj więcej