PREZENTACJA CZY PREZENCJA, CZYLI DLACZEGO ŚWIETNE SLAJDY TO NIE WSZYSTKO

Skuteczna sprzedaż

Każdy handlowiec ma inną technikę na przygotowanie się do spotkania. Jedni słuchają motywujących podcastów, by dodać sobie otuchy, inni w kółko ćwiczą swoje wystąpienia. Mam jednak wrażenie, że największą pewność siebie zdobywają ci, którzy przed spotkaniem poświęcają dodatkowy czas na zadbanie nie tylko o swoją prezentację, ale i prezencję.

Czy korzystasz ze Slideshare? To platforma będąca częścią serwisu LinkedIn, służąca do dzielenia się swoimi prezentacjami. Każdy użytkownik może dodać do profilu slajdy, które następnie są widoczne dla innych odwiedzających. To świetne miejsce, kiedy szuka się inspiracji do własnego materiału, ale i gdy chcemy podciągnąć się z jakiejś dziedziny wiedzy. 

Wiele razy przeglądałam na Slideshare prezentacje inspirujących mentorów i szkoleniowców. Niestety, za każdym razem w pełnym odbiorze przekazywanych danych wyraźnie brakuje mi czynnika ludzkiego. Bez człowieka, który wypełnia prezentację opowiastkami, przykładami z własnego doświadczenia i hermetycznymi żartami, trudno było mi odszyfrować, co właściwie autor miał na myśli. Utrudniało to skupienie i zwykle kończyło się wyłączeniem pokazu już w połowie. Skoro odbiorcy są gotowi porzucić interesujące ich treści jedynie ze względu na brak odpowiedniego przewodnika, pomyśl, co zrobią, gdy taka prezentacja będzie miała na celu namówienie ich do podjęcia jakiejś akcji. No właśnie.

POLECAMY

Oferta skrojona pod klienta


Czy wiesz, dlaczego coraz częściej dostajesz maile zaczynające się od słów „Hej, Tomek, przygotowaliśmy specjalną zniżkę na Twoje kolejne zamówienie!”? Ponieważ personalizowany przekaz działa najlepiej. Nikt nie lubi być traktowany jak „wszyscy inni”...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy