Cena, ale nie tylko – jak budować lojalność konsumentów w czasach kryzysu?

Temat numeru

W ostatnich latach cena odgrywa bardzo dużą rolę w procesie zakupowym, jednak nie zapewnia przywiązania do marki, a jedynie chwilowe zainteresowanie klientów. Kolejnego dnia znajdzie się bowiem inny, tańszy produkt lub sieć handlowa, w kierunku której skieruje się konsument. Właśnie dlatego czas kryzysu jest wyjątkowo istotny w budowaniu lojalności względem swojej marki. Najbliższe miesiące będą więc prawdziwym sprawdzianem tego, czy markom uda się zatrzymać przy sobie dotychczasowych klientów. Jak tego dokonać? Głównym celem brandów w 2023 r. powinna być przede wszystkim lojalizacja odbiorców i social listening.

Zdecydowana większość marketerów zdaje sobie sprawę, że utrzymanie klienta jest znacznie tańsze od pozyskania nowego. Dodatkowo lojalni klienci mają tendencję do częstszych i większych zakupów. Co zrobić, aby utrzymać stałych nabywców naszych produktów, zwłaszcza w tak trudnych finansowo czasach? Jakie działania lojalnościowe warto obecnie podejmować?
Odpowiednio dopasowany do grupy docelowej program lojalnościowy, bazujący na analizie dostępnych danych, może okazać się fantastycznym rozwiązaniem. Ponad 93% firm mierzących ROI działań lojalnościowych ma dodatni zwrot z inwestycji, a 71,6% firm biorących udział w bada...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy