Autor: Patrycja Chomiczewska

Trener mentalny, licencjonowany konsultant Mental Toughness – MTQ48, praktyk biznesu i nauczycielka mentalyogi. Mentorka kobiet w Fundacji Kobieta Niezależna Kamili Rowińskiej. Prowadzi szkolenia i kursy online, które pomagają odzyskać wewnętrzny spokój i odporność psychiczną; więcej o autorce na: www.patrycjachomiczewska.pl

Napisz do autorki:
chomiczewska.trenermentalny@gmail.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

O jeden krok do przodu, czyli wyjście ze strefy komfortu

Porzucanie strefy komfortu, wystawianie się na nieznane, ryzyko i porażki nie leżą w naturze człowieka. Wolimy znaną, oswojoną przestrzeń, w której ludzie i zachowania są przewidywalne. To właśnie strefa komfortu, tzw. bezpieczny kokon, w którym wszystko mamy pod kontrolą. To przestrzeń, gdzie nie ma miejsca na żadne obawy czy lęki. Brzmi dobrze.

Czytaj więcej

Cztery skuteczne kroki do osiągania celów

Dla wielu mówców motywacyjnych osiąganie celu to wyłącznie kwestia nastawienia naszego umysłu: pielęgnowania wewnętrznego przekonania o tym, że wszystko jest możliwe, a sukces jest gwarantowany. A co jeśli się okazuje, że to właśnie nasze POZYTYWNE NASTAWIENIE jest częścią problemu?

Czytaj więcej

Jak zadbać o nasze centrum dowodzenia?

Zdrowy mózg to podstawa naszego sprawnego funkcjonowania. Kiedy z jakiejś przyczyny pojawiają się nieprawidłowości w jego pracy, dochodzi do spadku energii i zdolności koncentracji, zaczyna szwankować pamięć oraz odczuwalne staje się chroniczne zmęczenie.

Czytaj więcej

Odporne zespoły, czyli jak mądrze wspierać siebie i innych

Zbudowanie zgranego zespołu może wydawać się trudne w świecie VUCA, jednak nie jest to zadanie niemożliwe. Istnieje wiele metod usprawniania tego procesu, a zastosowanie ich jest kluczowe, aby osiągnąć pożądane efekty. W tym artykule poznasz model pięciu dysfunkcji pracy zespołowej Patricka Lencioniego. Dodatkowo dowiesz się, jak dokonać analizy sytuacji oraz wyznaczyć priorytety w pracy zespołowej.

Czytaj więcej

Jak pracować mądrzej, a nie ciężej? O efektywności osobistej w sprzedaży

Zewsząd atakują nas porady – jak pracować łatwiej, szybciej i skuteczniej, by osiągnąć pełnię swoich możliwości. Właśnie dlatego dzisiaj problemem nie jest już dotarcie do tych wskazówek, lecz wybranie tych sprawdzonych, działających sposobów na zwiększenie swojej efektywności.

Czytaj więcej

Trening mentalny w sprzedaży

Wydarzenia ostatniego roku to niewątpliwie czas próby dla wielu biznesów i sprzedaży. Koronawirus całkowicie zmienił podejście do pracy, efektywności osobistej i biznesowej. Dziś, jak nigdy dotąd, ważne staje się zachowanie pewności siebie, energii, koncentracji w działaniu, bystrego umysłu, a ciągle zmieniająca się rzeczywistość, wiele niewiadomych, czy wszechobecny stres i presja skutecznie to uniemożliwiają.

Czytaj więcej

Skuteczny sprzedawca, czyli jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami na co dzień

Skuteczny sprzedawca musi mierzyć się każdego dnia z wieloma wyzwaniami. Nie wystarczy już tylko posiadać towar i usługi, które ktoś chce kupić, ale druga strona oczekuje budowania relacji, rozwiązania konkretnego problemu, szybkości i profesjonalności w obsłudze. Współczesny handlowiec powinien zatem utrzymywać właściwy poziom skupienia i koncentracji oraz być odporny na stres i porażki. Musi też umieć sobie radzić z emocjami – i to nie tylko własnymi, ale przede wszystkim klientów. To jest jedna z ważniejszych cech skutecznego sprzedawcy.

Czytaj więcej