Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strefa szefa

7 grudnia 2022

NR 42 (Listopad 2022)

Cztery skuteczne kroki do osiągania celów

0 71

Dla wielu mówców motywacyjnych osiąganie celu to wyłącznie kwestia nastawienia naszego umysłu: pielęgnowania wewnętrznego przekonania o tym, że wszystko jest możliwe, a sukces jest gwarantowany. A co jeśli się okazuje, że to właśnie nasze POZYTYWNE NASTAWIENIE jest częścią problemu?

W tym artykule przedstawię interesującą koncepcję opartą na dowodach naukowych, która wskazuje, że samo pozytywne myślenie nie jest wystarczające, aby nasze oczekiwania, cele stały się częścią naszej rzeczywistości. Dowiesz się również, jak za pomocą czterech skutecznych kroków stworzonych przez Gabriele Oettingen zwiększyć skuteczność realizacji celów.

POLECAMY

Zacznijmy od praktyki i rozsądku 

Poświęć chwilę na wykonanie tego ćwiczenia. Przygotuj coś do zapisywania. Wycisz się i poczuj się komfortowo. Najbliższe minuty należą wyłącznie do Ciebie. Pomyśl, co z tego, czego sobie życzysz w najbliższym tygodniu (miesiącu, a może nawet roku) w odniesieniu do relacji z ludźmi, życia zawodowego lub zdrowia jest dla Ciebie najważniejsze. Wybierz taki cel, który jest w...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy