Rozwój biznesu w sieci – pora także na Twoją firmę

Temat numeru

Ostatnie miesiące okazały się niełatwym czasem dla firm i przedsiębiorców. Nałożone obostrzenia, spadek popytu i towarzyszące sprzedaży zakazy zmieniły rynek i zachowania konsumenckie na długie miesiące. Przedsiębiorcy stanęli przed wieloma wyzwaniami i problemami. Z obiegu wyłączone zostały niektóre produkty, zmodyfikowano zakres świadczonych usług, często decydowano się na całkowitą zmianę branży, w której działały firmy. Każda decyzja miała na celu utrzymanie płynności firmy i umożliwienie jej dalszego funkcjonowania na niestabilnym rynku.

Jednak nie wszystkie sektory gospodarki odczuły negatywny wpływ koronawirusa na sprzedaż. Wśród branży, które na lockdownie mogły skorzystać, wyróżnić można rynek e-commerce. Sklepy i platformy handlowe podczas pandemii zanotowały widoczne wzrosty sprzedaży. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw, które w obliczu zamknięcia punktów stacjonarnych podjęły decyzję o uruchomieniu własnych platform zakupowych online.
Lista podmiotów, które wykorzystują zachodzące zmiany do tworzenia nowych potrzeb konsumenckich, stale rośnie, a wraz z nimi zwiększa się również liczba konsumentów, którzy tych produktów i usług poszukują.
 

POLECAMY


E-klientów jest coraz więcej

W 2020 r., podobnie jak w poprzednich latach, branża e-handlu odnotowała wzrosty. Zarówno dynamika wzrostu, jak i wartość rynku internetowych zakupów pnie się w górę. Wyniki raportu PMR zdecydowanie potwierdzają badania innego tegorocznego raportu, który precyzuje, że już ponad 73% internautów robi zakupy online. Według Gemius oznacza to wzrost o całe 11 pkt proc. w stosunku do poprzednich badań. Niemały wpływ na tak wysoki wzrost m...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy