Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inne

8 maja 2019

"Bądź liderem! 2.0" - recenzja

0 208


Dwadzieścia pięć lat temu John C. Maxwell opublikował książkę Bądź liderem! (tytuł oryginału Developing the Leader Within You), która zmieniła sposób myślenia o przywództwie i pomogła milionom czytelników rozwijać u siebie cechy skutecznego lidera. Teraz Maxwell odświeżył tę rewolucyjną książkę, zawierając w niej spostrzeżenia i praktyki, których nauczył się podczas tego burzliwego ćwierćwiecza!

 

W przedmowie do tego wydania Autor obiecuje, że „(…) otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, by zrobić znaczący krok naprzód na swojej drodze do przywództwa”... Brzmi nad wyraz górnolotnie! Jednak po lekturze ciężko się z tym nie zgodzić. Bądź liderem! 2.0 to 10 rozdziałów, będących zestawieniem definicji, cech i fundamentów przywództwa. Treść jest niezwykle uniwersalna – zasady i porady Maxwella będą wywierać pozytywny wpływ na Twoje przywódcze działania niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem dużego przedsiębiorstwa lub trzyosobowej firmy, prezesem organizacji charytatywnej czy... głową rodziny.Pomimo że w książce nie ma żadnych ilustracji ani infografik (za to jest np. tekst piosenki zespołu The Goads, przyjaciół Autora!), to czyta się ją naprawdę dobrze i szybko. Napisana jest zrozumiałym językiem, treść jest przejrzyście podzielona nagłówkami, śródtytułami, cytatami i złotymi myślami, a gdzieniegdzie trafią się także tabelki (np. porównujące dawne podejście z aktualnym). Pozycja naprawdę warta przeczytania „od deski do deski… a nawet „od zera do lidera”! ;) W promocyjnej cenie zdobędziesz ją tutaj: www.mtbiznes.pl/b2364-badz-liderem-2-0.htm

***

John C. Maxwell jest numerem jeden na liście bestsellerowych autorów „New York Timesa”. Coach i mówca, który sprzedał ponad 26 milionów egzemplarzy książek w pięćdziesięciu językach. W roku 2014 został określony przez American Management Association mianem lidera numer jeden w biznesie, a przez czasopisma „Business Insider” oraz „Inc.” nazwany najbardziej wpływowym na świecie ekspertem w dziedzinie przywództwa. Co roku przemawia do ludzi z firm z listy Fortune 500, do prezydentów krajów i do wielu czołowych liderów biznesu na całym świecie.

Przypisy