Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inne

11 października 2019

Pod naszym patronatem: 9. EUROPEJSKI KONGRES MŚP – SMART SAFE SOLUTIONS
16-18 października 2019 r., Katowice

0 465

W dniach 16-18 października 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe i najważniejsze wydarzenie dla małych i średnich przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale i Europy oraz świata.
 

Wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach od ośmiu lat, co roku staje się coraz skuteczniejszą platformą dialogu, wymiany wiedzy i poglądów oraz doświadczeń między przedstawicielami świata biznesu, nauki i samorządu. Taka jest właśnie idea Kongresu: Biznes - Nauka - Samorząd - Razem dla Gospodarki, która przyświeca wydarzeniu od samego początku i stanowi fundament działania. Głównym celem Kongresu jest ukazanie wizerunku małych i średnich firm jako przedsiębiorstw, które w głównej mierze tworzą polską gospodarkę, oraz jednocześnie są podmiotami innowacyjnymi, które aspirują do ciągłego rozwoju, wymiany doświadczeń podbijając nie tylko rynek polski, ale również rynki zagraniczne. 

POLECAMY

Za sprawą przychylności Współgospodarzy Kongresu, Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Miasta Katowice, Wojewody Śląskiego, w ciągu trzech dni Kongresu, Katowice staną się sercem przedsiębiorczości, a Metropolia wypełni się przedstawicielami świata biznesu nie tylko z Polski.

Miasto Katowice, Współgospodarz 9. edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, po raz kolejny stworzy okazję do networking’u, udowadniając tym samym jak ważny jest głos przedstawicieli sektora MŚP. Miasto Katowice jest świadome, że zdrowa zdywersyfikowana gospodarka opiera się również na sektorze MŚP. Miasto podejmuje działania mające na celu wzmocnienie i konsolidację lokalnego ekosystemu. Pracuje na kilku płaszczyznach: przyciąga nowe wydarzenia, wspiera inicjatywy „oddolne” oraz inwestuje w przyjazną przedsiębiorcom przestrzeń - przykładem jest nowo otwierany Miejski Inkubator Przedsiębiorczości.

Program 9. edycji jest wyjątkowo bogaty, a lista prelegentów obfituje w znane nazwiska. Hasło przewodnie Kongresu SMART - SAFE - SOLUTIONS, nawiązuje do obecnie panującego trendu oraz głównego pytania, na które odpowiedź poznamy podczas wydarzenia – Dzięki jakim innowacjom, inteligentnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniom sektor MŚP może zapewnić sobie stały, zrównoważony rozwój na rynku oraz odgrywać znaczącą rolę w gospodarce europejskiej i światowej? To bardzo skomplikowana, składająca się z wielu elementów kwestia. W zdefiniowaniu rozwiązań pomagać będą merytoryczni, biznesowi, instytucjonalni i strategiczni partnerzy wydarzenia m.in. Powiatowe Urzędy Pracy Województwa Śląskiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bank PEKAO, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Lotos, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz wielu innych.

Tradycyjnie całość Kongresu dopełnią Targi Biznes Expo, które stanowią wyjątkową przestrzeń wystawienniczą połączoną ze strefą prezentacji, networkingu oraz eksperckich porad. 

Rangę wydarzenia potwierdzają przyznane w tej edycji patronaty honorowe: Patronat Honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Patronat Honorowy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Patronat Honorowy Biura Rzecznika MŚP, Honorowy Patronat Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Honorowy Patronat Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza oraz Parlamentu Europejskiego. Do grona partnerów i patronów wydarzenia dołączył szereg znanych renomowanych firm organizacji pozarządowych oraz mediów z całego kraju i zza granicy.  
 

Więcej informacji oraz bezpłatna rejestracja na: www.ekmsp.eu
 

Ścieżka tematyczna Akademia Marketingu i Sprzedaży podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw


Zorganizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się w dniach 16 – 18 października w MCK w Katowicach w 12. ścieżkach tematycznych przedstawi wi...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy