Dołącz do czytelników
Brak wyników

Felieton

23 stycznia 2020

NR 25 (Styczeń 2020)

Możesz być, kim chcesz... Więc bądź!

125

Kim chciałbyś zostać w przyszłości? Takie pytanie mogłeś słyszeć już w najmłodszych latach swojego życia. Bardzo często odpowiedź na nie była bardzo abstrakcyjna, a większość tych marzeń się nie spełniła (może i dobrze, bo mielibyśmy dziś np. całą masę trenerów Pokemonów ;)). Jednak całe piękno Twojej odpowiedzi na to pytanie wówczas polegało na tym, że niczym się nie ograniczałeś i nikt nawet nie śmiał powiedzieć, że nie możesz.

Sky is not the limit

Jest to hasło bardzo często słyszane w korporacjach jako szansa na wysokie zarobki i rozwój kariery. Jednak czas szybko weryfikuje i zabija Twoją aspirację. Te słowa mają naprawdę bardzo ciekawy wydźwięk, jednak trzeba spojrzeć na nie szerzej. Skoro niebo nie jest limitem, to Twoje marzenia mogą sięgać najbardziej nieosiągalnych granic. Czy faktycznie takie posiadasz? Czy może pozwalasz się zamknąć w bańce mydlanej, w której czujesz się źle, ale komfortowo? Od momentu, kiedy pierwszy raz odpowiedziałeś na pytanie: „Kim chciałbyś zostać w przyszłości?”, granice dostępności kosmosu znacznie się poszerzyły. To wszystko nie było jednak takie proste. Cała masa tęgich głów za pomocą coraz to bardziej specjalistycznego sprzętu pracowała na ten sukces latami. Coś, co wiele lat temu wydawałoby się nieosiągalne, stało się możliwe i dzięki temu dziś już wiemy, że to, czego nie jesteśmy w stanie zdobyć, za parę lat najprawdopodobniej będzie w zasięgu naszych rąk.
Co więc pokazuje nam dzisiejszy świat? Jakie daje nam możliwości? Jedno wiemy na pewno – praktycznie w niczym nas nie ogranicza, a aby osiągnąć swoje dziś niemożliwe cele, wystarczy wykonać adekwatną pracę.

Nowy rok, nowy Ty

Właśnie weszliśmy w nowy rok. Jeśli jednak zajrzałeś do mojego artykułu nieco później, niczym się nie przejmuj. Zawsze jest dobry moment, by powiedzieć „STOP”. Zastanów się teraz dobrze i przeanalizuj ostatni rok swojego życia. Czy tak chciałeś go przeżyć? Jeszcze raz... Coś chyba jednak poszło nie po Twojej myśli, ale głowa do góry – to już było. Teraz czas podwinąć rękawy i podjąć nową walkę o swoje życie! Zacznij więc od kwestii, które możesz rozwiązać od ręki – już, teraz, nawet jeśli miałbyś odłożyć na chwilę prasę i to zrobić. Właśnie załatwienie tych prostych spraw, które się za Tobą ciągną, da Ci to, czego potrzebujesz teraz najbardziej – motywację....

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy